Wigilia już za 5 dni!. Możecie wspomóc najsłynniejszego Świętego! Jesteśmy pewni, że z naszymi podpowiedziami znaleźliście te najwspanialsze podarki dla swoich milusińskich! Prezenty naszykowane czekają jedynie na piękne opakowanie aby zagościć pod choinką. Jest tylko jeden problem – jak je zapakować?.

Aby jeszcze bardziej podkręcić piękną atmosferę przedstawiamy Wam kilka bardzo prostych sposobów na zapakowanie prezentów dla Waszych najbliższych.

Najpiękniejsze prezenty dla maluchów znajdziecie TUTAJ, a świetne sposoby na ich zapakowanie przedstawiamy poniżej!

Macie więcej niż jeden prezent dla Waszego brzdąca :)?  Wystarczy zwykły papier, marker, klej i Wasza wyobraźnia.

zdjęcie

Taki zamek będzie świetnie wyglądał pod choinką. Największy prezent tworzy bazę z warowną bramą. Markerem namalujcie okienka….Pomysłów na atrakcyjną wieżę dla dzieciaka jest wiele. Możecie zapakować cały zestaw do trzech prezentów i oznaczyć zwykłymi cyferkami  podpowiadając kolejność rozpakowania. Możecie wyzwolić artystyczną energię i na każdym namalować coś zupełnie innego ! Jesteśmy za! – przecież rozpakowanie takich prezentów to też świetna zabawa.

Prezenty, które tworzą miasto pod choinką? Świetny pomysł jako dopełnienie domowych, świątecznych dekoracji. Stwórzcie wieżę, kościół, małe kamieniczki. Aż żal będzie rozpakować;)

Szyszki, gałązki, zwykły sznurek i magia świąt wypełni cały Wasz dom. Świeże elementy są aromatyczne, pięknie pachną.. będą wyglądały tajemniczo i elegancko  pod zielonym drzewkiem.

zdjęcie

W tak zapakowanych prezentach chodzi o prostotę. Zwykła wstążka, kawałek choinkowej gałązki i kompozycja sama się tworzy. Jednolity kolor papieru do pakowania zamiast pstrokatych odcieni doda całej Wigilii elegancji i wyjątkowego charakteru.

Wasze dzieciaki pokochają tak opakowane prezenty. Wystarczy zwyczajny brązowy papier, kolorowe słomki i sznurek:)!

Zdjęcie

Słomki przecinamy i układamy tak aby stworzyły kształt pięcioramiennej gwiazdki. Całość idealnie będzie się trzymała na sznurku, który bez problemu przejdzie przez słomki.

Proste, z pomysłem, idealne na świąteczne opakowanie prezentu :)!

Dzieciaki uwielbiają także tekstylne pompony :)! Są kolorowe, puchate, i same w sobie mogą być atrakcją dla malucha.

Prezenty dla najmłodszych możecie wyróżnić w ten prosty, kolorowy sposób. Tak oznaczone będą wysyłały sygnał: jesteśmy dla Was, maluszki :)!

Jeżeli chcecie zaangażować Wasze dzieci w zapakowanie prezentów np dla dziadków albo ciotek i wujków, możecie wziąć zwykły biały papier i nakłonić maluchy na wycięcie karteczek w kształtach nawiązujących do Świąt Bożego Narodzenia: renifery, śnieżynki, pingwiny będą świetnym ćwiczeniem małych paluszków Waszych szkrabów.

Kolorowy papier z taką karteczką będzie wyglądał obłędnie pod zielonym drzewkiem wystrojonym na wigilijną okazję 😉 Wspólne pakowanie prezentów dla najbliższych np upieczonych wcześniej ciasteczek i następnie pięknie ozdobionych lukrem, to także idealna okazja do spędzenia czasu razem…kiedy to troski dnia codziennego schodzą na boczny plan.

Nie macie wstążek? Śpieszycie się? Pakowanie prezentów zostawiliście na ostatnią chwilę? Po raz kolejny zwykły szary papier do pakowania wystarczy! Do tego piękna kokarda namalowana farbami plakatowymi i idealnie zapakowany prezent gotowy.

Jeśli chcecie trochę zaszaleć i macie brokat, możecie na jeszcze nie zaschniętą farbę wrzucić szczyptę mieniących się drobinek.  To jest opcja na tzw. Coś z niczego :)! A jak pięknie wygląda :)!

Chcecie stworzyć swój niepowtarzalny wzór na papierze do pakowania. Mamy na to jeden niezawodny sposób. Pamiętacie pieczątki z ziemniaków? Sprawne cięcie:choinka, renifer, bombka i macie prosty sposób na ozdobienie papieru, o którym nawet nie myśleliście, że może przydać się Wam do zapakowania prezentów – w minutę wyczarujecie świąteczny klimat opakowania.

Prezent zapakowany we własnoręcznie zrobiony papier to olbrzymia satysfakcja oraz klimat VINTAGE – ostatnio bardzo trendy 🙂

Najpiękniejsze prezenty dla dzieciaków znajdziecie TUTAJ a zapakowane z pomysłem będą cudownym dopełnieniem atmosfery nadchodzących Świąt, a zatem DO DZIEŁA :)!