Nastały! Tajemnicze, nieco mroczne, deszczowe, długie z dudniącym w okna wiatrem – JESIENNE WIECZORY – nie muszą być ani nudne, ani straszne. Mogą być przepełnione bliskością, kreatywnymi pomysłami, śmiechem i aktywnością ruchową.

Bo choć ciemne, jesienne wieczory odstraszają od spacerów to zachęcają ciekawymi pomysłami na spędzenie ich w domu – już nasza w tym specjalność aby zaproponować Wam najlepsze gry i zabawy na jesienne wieczory – Nudno nie będzie – ZAPRASZAMY 🙂 

Nauka przez zabawę 🙂

Uwielbiacie kiedy Wasze pociechy zasypują Was „mądrymi informacjami” – faktami z niesłychanie ważnych dziedzin jak medycyna, matematyka, przyroda.   Nauka przez zabawę kiedy ważne informacje „zapisują się na twardym dysku” Waszych dzieciaczką ma miejsce wtedy gdy nie towarzyszy jej stres a jedynie endorfiny( hormony szczęścia ), śmiech, relaks.

Zdjęcie:@brunoszka 

Dzieciaki uwielbiają się „bawić w lekarza” Układanka magnetyczna Ciało Człowieka to absolutny hit na jesienne wieczory. Francuskiej marka Janod nie pierwszy raz zaskakuje innowacyjnym podejściem do zabawy maluchów.  Układanka edukacyjna nauczy Wasze dziecko budowy ludzkiego ciała w 11 językach (m.in. angielskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim). Dzięki grze dziecko pozna nazwy części ciała, organów, kości i mięśni. Zestaw zawiera: magnetyczną tablicę, 18 kart pomocniczych z zaznaczonymi częściami ciała w różnych językach, 76 magnetycznych elementów ciała oraz drewniany wskaźnik.

Układanka ma też karty w języku polskim  – Możecie ją podarować już 3 letniemu dziecku 🙂

Świetnym rozwiązaniem na długie jesienne wieczory są także Magnetibooki – możecie wybrać dowolny temat magnetycznych układanek – pojazdy, alfabet, śmieszne buzie, zwierzęta, księżniczki i inne. Zabawa polega na układaniu i przyklejaniu do magnetycznej tablicy różnokolorowych elementów i tworzenie obrazków. Pudełeczko jest jednocześnie tablicą magnetyczną. Zabawkę można wszędzie zabrać, szczególnie przyda się na długie godziny w podróży, w poczekalni czy nawet w sklepie podczas zakupów. Będzie też świetną zabawką na długie, deszczowe popołudnia.

Na zdjęciu gra Aquanemo – Zdjęcie:@monika_trenermama

Inne zabawy Gai ( 1,5 rocznej córeczki @monika_trenermama ) możecie podpatrzeć TUTAJ 

Na długie rodzinne wieczory w rodzinnym gronie  polecamy Wam także grę Aqnanemo – łowienie rybek specjalną magnetyczną wędką, Rzutki – trochę ruchu gdy na dworze jest ciemno i pada oraz niezwykłą i ponadczasową grę w statki 

UKŁADANKI I PUZZLE 

Puzzle i układanki to zawsze dobry pomysł na jesienne wieczory z dzieckiem. Ćwiczą koncentrację i logiczne myślenie. Możecie razem układać z maluchem ulubione obrazki i „przegadywać najważniejsze spawy i przygody” Waszego szkraba. To doskonała przestrzeń do tego aby spędzić świetny wspólny czas i razem zakończyć ” projekt układania” sukcesem 🙂

Świetne puzzle i inne kreatywne rozwiązanie podpowie Wam m.in amerykańska marka  Mudpuppy.

Dla Dzieci powyżej pięciu lat polecamy np. Mudpuppy – Puzzle Układ Słoneczny z Elementami w Kształcie Planet

Układanka składa się z 70 elementów, z których część ma kształt planety, którą przedstawia. Ułożenie całej mapy pomaga dziecku poznać wszystkie najważniejsze elementy układu słonecznego nie tylko z nazwy, ale też m.in. wielkości i kształtu. Profilowane elementy są ponadto dwustronne – na ich odwrocie znajduje się nazwa tego ciała niebieskiego w językach: francuskim, hiszpańskim i niemieckim. Autorem projektu jest angielski rysownik i animator Paul Daviz.

Zdjęcie:@brunoszka

Dla najmłodszych polecamy Fiszki do nauki liczenia Kolorowe karty do nauki liter, cyfr, owoców, warzyw, kolorów, amerykańskiej marki Mudpuppy. Zestaw składa się z 26 dwustronnych kart o wymiarach 7 × 13 cm zaczepionych na kółku, dzięki czemu nigdy nie zgubią się.

 

Na zdjęciu Gra Karciana na Ryby – sprawdzi się nie tylko podczas długich wieczorów ale podczas podróży

Zdjęcie@czarnaewecia

Wobec propozycji od Janod – sensoryczne puzzle – nie można przejść obojętnie – rozwijają zmysły, uczą ( razem z nimi wybieracie się do ZOO ), są bajecznie kolorowe i dają niezwykłe uczucie satysfakcji po ich ułożeniu – na długie, deszczowe wieczory jak znalazł!

Inne GRY, PUZZLE, UKŁADANKI – znajdziecie – TUTAJ

ZESTAWY KREATYWNE 

Zestawy kreatywne czy części składowe do stworzenia najpiękniejszych masek, pacynek, bransoletek, naszyjników, zestawy do origami, wydrapywanki i wiele wiele innych to absolutny hit nie tylko dla dziewczynek na jesienne popołudnia, wieczory …ba pójdziemy nawet o krok dalej – są tak wciągające, że zajmą Wasze maluchy porankami 😉

Djeco – Zestaw Artystyczny z Cekinami Rajskie Ptaki

Małe rączki w ciąglym ruchu ćwiczą małą motorykę. Zestawy pozwalają uwolnić kreatywność dzieci i wyżyć się artystycznie – zajmują czas i są doskonałą alternatywą do oglądania telewizji czy wychodzenia na spacer – co podczas deszczowych, jesiennych dni bywa zwyczajnie trudne i nieprzyjemne. Marki, które absolutnie podpiły nasz serca w tym temacie to francuska marka DJECO.

Kolejną marką wartą uwagą jest PETITE COLLAGEnie tylko puzzle i gry ale także właśnie zestawy kreatywne ma swojej ofercie ta marka.  Jednym z nich jest zestaw do zrobienia wlasnego aparatu fotograficznego lub masek – co może być przydatne przy zbliżających się imprezach Halloween czy Karnawału.

Zestawy wykonane są z przetworzonego papieru z zadrukowanymi farbami roślinnymi. Zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o najmłodszych dzieciach, posiadają wszystkie niezbędne elementy potrzebne do wykonania niesamowitego aparatu czy kolorowych masek. Dodatkowy arkusz kolorowych naklejek pozwoli nanieść ostatnie poprawki.

Małym konstruktorkom i konstruktorom polecamy GOLDIE BLOX – zestawy kreatywne, które  pozwalają rozwijać u dzieci wyobraźnię przestrzenną, poznawać podstawowe zasady inżynierii (jak działa ruch obrotowy, napęd), wzmacniają w dziecku pewność siebie i kształtują umiejętność rozwiązywania problemów. Wszystkie elementy zestawu są kompatybilne z innymi zestawami GoldieBlox.

Całą masę INNYCH  zestawów kreatywnych znajdziecie TUTAJ 

Tej Jesieni dzieciaki nie będą się nudzić :)!

zdjęcie profilowe @hakauuka