Gdy na świat przychodzi upragnione maleństwo trudno się z nim rozstać choćby na chwilę. Maluszek także złakniony jest maminego ciepła, zapachu. Chce czuć mamę blisko siebie. Noszenie dziecka w chuście jest bardzo  naturalne, wręcz pierwotne. Jest jedną z najpopularniejszych metod noszenia maluchów w pierwszych miesiącach życia.

zdjęcie

Niegdyś motywacją mam do tego aby mieć dziecko zawsze przy sobie, nie była, po prostu, potrzeba przebywania razem. Matki np (na wsiach ) chcąc karmić piersią wychodziły w pole z dziećmi, właśnie, w chustach. W ten sposób mogły pracować w polu i opiekować maluchami. Dzisiaj wiemy, że nic lepszego nie może zapewnić mama swojemy szkrabowi jak „BYCIE RAZEM”.

Tulenie, kangurowanie, noszenie – nazw jest naprawdę dużo ale wszystkie kryją w sobie dużą dawkę miłości, dotyku, ciepła.  – Zapraszamy na przegląd chust i nosidełek dla dzieci – wygodnych dla maluszków i mam, nowoczesnych, dbających o kręgosłup osoby która ma w nich dziecko. Bo w dzisiejszych czasach maluchy są noszone w chustach i nosidełkach nie tylko przez mamy ale i tatusiów, wujków, ciocie, babcie, dziadków.

zdjęcie

Potrzeba bycia blisko jej jedną z najpierwotniejszych. Poczucie bezpieczeństwa, ciepło, znajomy zapach, głos – to wszystko działa kojąco na zmysły noworodka czy niemowlaka.

Chusta i nosidełko to także bardzo wygodny środek transportu dzieciaczka na wakacjach, na spacerze na plaży, w domu, podczas wyjścia po zakupy – nie musicie brać wózka aby maluch mógł Wam towarzyszyć :)! W chuście także bardzo wygodnie karmi się malucha piersią, zapewniając sobie i jemu odrobinę „prywatności”.

Na początek przestawiamy Wam kwintesencję tulenia się – chustę TULĘ. Do wyboru macie eleganckie i te bardziej sportowe modele. Każdą możecie dopasować czy to do okazji czy osobowości osoby, która ją nosi 🙂

Tula – Chusta Kółkowa Tide Explore S/M

Chusty kółkowe Tula Ring Sling są wykonane z pięknych, ręcznie tkanych specjalnie dla TULA chust. Są wyrazem naszej pasji do tworzenia niepowtarzalnych wzorów oraz przywiązania do detali, ale przede wszystkim są esencją naszej miłości do chustowania. Chusty kółkowe TULA są proste i szybkie w użyciu.

Poofi to firma, która wspiera mamy i maluszki niemalże od ich urodzenia. Dlatego chusta od Poofi jest wygodna i spełnia wymagania nawet tych najbardziej wymagających:)

Poofi – Chusta Elastyczna Szara z Szarą Kieszonką

Chusta hybrydowa Pocket to rozwiązanie pomiędzy chustą elastyczną, a tkaną. To komfort noszenia z którego słyną chusty elastyczne oraz wytrzymałość zbliżona do tej,jaką dają chusty tkane.

Chusta Pocket to chusta elastyczna (95% bawełna, 5% elastan) o nietypowym sposobie dziania. Tajemnicą naszej chusty jest materiał- efekt wielomiesięcznej pracy specjalistów, których wiedza i doświadczenie pomogły stworzyć materiał o idealnych właściwiościach

Chusta jest stabilna, przez cały czas użytkowania utrzymuje naciąg i naprężenie. Niezwykłe jest w niej to, że raz zawiązana pozwala na kilkukrotne wkładanie i wyjmowanie dziecka, bez konieczności jej każdorazowego wiązania!

Poznaj aspekt praktyczny kieszonki! Nosząc dziecko w chuście masz obie ręce wolne, możesz je swobodnie puścić lub schować do wygodnej kieszonki-kangurki. W kieszonce możesz schować podręczne przedmioty takie jak klucze, chusteczki czy portfel.

Chusty są pakowane w wygodne plecaki, w których można nosić wszystko co jest potrzebne pieluszki, wodę, książkę, parasol czy kocyk! Plecak pomieści naprawdę dużo.

Chustę można wiązać na kilka sposób np: kieszonka podwójny hamak plecak podwójny krzyż

Uwielbiamy PINK NO MORE. Ich tkaniny mają cudowne wzory oraz urzekają delikatnością muślinu i bambusa.

Pink no More – Bambusowa Chusta Otulacz Botanic Grey

Wykonany z najwyższej jakości muślinu połączonego z bambusem jest niezwykle przyjazny dla skóry maluszka. Doskonały nie tylko do otulania, ale również jako ręcznik kąpielowy, mata do zabawy, do zakrywania wózka w słoneczne dni, oraz letni kocyk. Właściwości termoregulacyjne tkaniny bambusowej podczas upałów chłodzą o 2 stopnie a w dni chłodne grzeją. Nadruk wykonany bezpiecznymi dla dzieci farbami.

Nosidełka – to profesjonalne rozwiązania dla aktywnych rodziców. Dbają o kręgosłup osoby, która „dźwiga” maluszka często przez kilka godzin.

Nosidełko dla niemowląt, szwedzkiej firmy BabyBjorn. Wykonane z najwyższej jakości, trwałych i bezpiecznych dla skóry dziecka materiałów. Zapewnia odpowiednie podparcie dla głowy, szyi i bioderek noworodka. Konstrukcja nosidełka odciąża kręgosłup dziecka zapewniając mu odpowiednie podparcie. Utrzymuje bioderka dziecka w optymalnej pozycji – pozycji żabki. Nóżki dziecka są odpowiednio ugięte i odchylone. Zapewnia naturalne ułożenie rąk i nóg. Rośnie razem z dzieckiem – głębokość nosidełka oraz stopień rozstawienia nóżek (pozycja żabki) są regulowane odpowiednio do wzrostu i wagi dziecka. Komfort dla rodzica: szerokie miękko wyściełane pasy naramienne. Wszystkie zapięcia i elementy regulujące nosidełka znajdują się z przodu dzięki czemu nosidełko jest bardzo łatwe w użyciu. Wkładanie i wyjmowanie dziecka wykonuje się samodzielnie. Dwuczęściowa budowa pozwala odpiąć i odłożyć śpiące dziecko bez budzenia. Pozwala karmić dziecko piersią bez wyjmowania z nosidełka.

Przeznaczone dla dzieci już od urodzenia do 3 roku życia (3,5-15 kg)
Noszenie dziecka w pozycji przodem jest dopuszczalne od 5 miesiąca życia.
Maksymalna dopuszczalna waga dziecka noszonego przodem: 12 kg
Zaprojektowane wspólnie z pediatrami. Do wyboru macie kilka kolorów, wzorów oraz tkanin z jakich zostały uszyte ( te przewiewne na lato czy wykonane z grubszych tkanin na chłodniejsze miesiące )

Niezależnie od tego jakie rozwiązanie wybierzecie najważniejsze, że Wasze maluszki będą blisko Was 🙂 Czyli tak jak lubią najbardziej :)!