Czasem gdy karmienie naturalne nie jest możliwe lub gdy kilkumiesięczny maluch traci zainteresowanie piersią warto kontynuować karmienie mieszankami mlecznymi. Wówczas wybawieniem może się okazać odpowiednio dobrana butelka, która przyda się nie tylko aby nakarmić ale także napoić dzieciaczka w nadchodzące, upalne dni lata.

Wybranie tej pierwszej butelki dla niemowlęcia nie jest takie proste, ale z naszymi podpowiedziami na pewno wybierzecie tą najlepszą dla Waszego głodomora – przedstawiamy Wam TOP 6 butelek do karmienia maluszków.

Na zdjęciu butelka Pacific Baby 

Na dobry początek

Jeśli nie możecie karmić naturalnie lub musicie dokarmiać  maluszki, wybranie butelki, która „przekona” noworodka do ssania wcale nie musi być żmudne i trudne.

Mamy dla Was dwie pozycje, którym nie oprze  żaden głodny, mały człowiek. Są antykolkowe, świetnie dopasowane do małych buziek dzieciaczków i czasami do złudzenia przypominają pierś mamy.

MIMIJUMI to butelki, których już sam wygląd przekonuje do tego, że warto ich użyć.  Patrząc na nie ma się nieodparte wrażenie, że producenci wzorowali się na najlepszej, naturalnej alternatywie dla maluchów – piersi mamy. Nie dość, że wyglądają niesamowicie, to twórcy tych niezwykłych butelek poszli o krok dalej – zrobili smoczki w dwóch odcieniach ( dopasowanych do koloru skóry mamy – jaśniejsze i ciemniejsze – co istotne w momencie przestawiania maluszka z piersi na butelkę lub łączenia obu karmień – naturalnego i sztucznego 🙂

Austriacka marka pomyślała o nie tylko o różnych potrzebach ale także o różnych pojemnościach. W ofercie znajdziecie butelki mniejsze – 120 ml lub większe 240 ml.

Butelki Mimijumi NOT SO HUNGRY  zawierają– smoczek o wolnym przepływie – osłonkę na smoczek zapewniająca higienę i zabezpieczająca przed rozlaniem – gumową podstawę zapobiegająca przesuwaniu i przewracaniu się butelki. Co najważniejsze możecie je stosować od pierwszego dnia po urodzeniu dziecka.

 

Herobility to kolejna propozycja anykolkowych  butelek szwedzkiej marki, które możecie używać zaraz po urodzeniu maluszka. Dodatkowo w ofercie znajdziecie smoczki, pojemniki na mleko oraz niekapki 🙂

Tradycyjny system antykolkowy, stosowany w większości butelek opiera się na tej samej zasadzie opracowanej przez Josepha W. Less w 1946 roku. Polega ona na dodaniu do smoczka dodatkowego otworu odpowietrzającego, który tworzy równomierny przepływ, zapobiega powstawaniu próżni i połykaniu powietrza przez niemowlę podczas picia. Po 70 latach szwedzka firma Herobility wynalazła i opatentowała następną generację smoczków do butelek.

Smoczek HeroTeat w butelkach Herobility ma owalny kształt, dzięki któremu idealnie dopasowuje się do ust dziecka. Przejście z karmienia piersią na karmienie butelką jest teraz znacznie łatwiejsze. Dzięki owalnemu kształtowi smoczka powietrze nie przedostaje się kącikami ust dziecka. Eliminujemy w ten sposób całkowicie możliwość połykania powietrza, a przez to minimalizujemy ryzyko wystąpienia kolki, ślinienia oraz ulewania pokarmu podczas karmienia.

Sprytne rozwiązanie 

A co powiecie na wyprofilowaną butelkę z dozownikiem :)? B.BOX słynie ze sprytnych rozwiązań a to z pewnością zwróci uwagę niejednego lub niejednej  z Was.

Wyprofilowana butelka jest bardzo wygodna do trzymania najpierw przez mamę a potem  w delikatnych dłoniach maluszka.

Dozownik zapewnia szybsze, łatwiejsze i bardziej higieniczne przygotowanie mleka modyfikowanego podawanego dziecku w domu i poza domem. Wsypujesz ustaloną ilość mieszanki przed wyjściem z domu i gotowe !- wystarczy dolać wody w odpowiedniej temperaturze i posiłek dla urwisa gotowy do spożycia.

Niezniszczalna butelka? to w ogóle możliwe ? otóż tak ! Przedstawiamy  – Niezniszczalną butelką, francuskiej marki Beaba o pojemności 330 ml, z zaokrągloną, stabilną podstawą i wymiennymi uchwytami. Kolor podstawki i nakrętki, utrzymującej smoczek – szary, kolor uchwytu – żółty, na zewnętrznej powierzchni butelki motyw zwierząt leśnych (neonowo-zielony jeleń, szary zając, mniejszy jasnoróżowy zając, ciemnoróżowy ptak).

Beaba – Butelka Antykolkowa z Uchwytem 240ml Bunny Grey

Wyprodukowana z bezpiecznych, atestowanych surowców, wolnych od BPA. Odpowiednio odpowietrzony i wyprofilowany smoczek z okrągłym końcem ułatwia karmienie, zapewnia dziecku komfort picia i zapobiega kolkom. Szczelne wieczko chroni zawartość przed rozlaniem się. Naczynie można myć w zmywarce i sterylizować. Zdejmowany uchwyt pasuje do wszystkich butelek BEABA.

Termobutelka – przydatna nie tylko w podróży

Termobutelki PURA zostały wykonane z antybakteryjnej stali nierdzewnej (18/8), która rośnie wraz z potrzebami dziecka! Najłatwiejsze przejście z butelki niemowlęcej na kubek niekapek jest możliwe dzięki termobutelce Pura Kiki. Nadaje się zarówno do ciepłych, jak i zimnych napojów – utrzymuje temperaturę do 6 h*. Mleko przechowywane w butelkach Pura Kiki jest chronione przed ekspozycją na światło, zapobiega w ten sposób rozpadowi białek i innych ważnych składników odżywczych. Dokładna miarka z oznaczeniem pojemności znajduje się wewnątrz – jest wytłoczona w stali i nigdy się nie zedrze, nie zmyje. Szerokie wieczko ułatwia dokładne mycie.

Butelka – choć metalowa – jest lekka i nie ma obaw, że malutkie dziecko będzie miało problem z jej utrzymaniem w rączkach. Farby użyte na zewnątrz są nietoksyczne. Kolorowe termobutelki powinno się myć ręcznie. Niemalowane butelki oraz silikonowe akcesoria można myć w zmywarce na górnej półce. Ponadto linia Pura Kiki jest chroniona przez 7 patentów.

Pura – Termobutelka Kiki ze Smoczkiem Naturalny

Każda butelka zawiera elementy z tworzyw sztucznych – wyjątkiem jest Pura Kiki. W standardowych butelkach czy bidonach elementy z tworzyw sztucznych przy podgrzaniu (np. w zmywarce lub kąpieli wodnej), ponacinaniu (nadgryzanie przez ząbkującego malucha) lub otarciach (rzucanie, pocieranie o twardy blat) uwalniają się szkodliwe toksyny. Jeżeli mamy wybór – wybierzmy lepsze i zdrowsze rozwiązanie. Zwykłym marnotrawstwem jest kupowanie za każdym razem nowej butelki, gdy dziecko podrośnie i pora przejść do kolejnego etapu w nauce karmienia i picia. Generuje to dodatkowe koszty. Wiele matek karmi swoje dzieci naturalnie, a butelek używa sporadycznie (wiele matek karmiących piersią musi dokarmiać swoje dzieci korzystając z butelek i sztucznego pokarmu). Dzieci nie zawsze akceptują wszystkie rodzaje smoczków dostępnych na rynku, dlatego też do butelki Pura można dopasować inne smoczki wiodących producentów. Wszystkie butelki Pura Kiki są poddawane procesowi elektropolerowania oraz piaskowania w celu wygładzenia powierzchni. Tak przygotowany produkt łatwiej jest utrzymać w czystości.

Termobutelka nie jest produktem tożsamym z termosem. Jest to znakomita alternatywa dla tradycyjnych butelek czy bidonów doposażanych w dodatkowe opakowania termoizolacyjne. Największym atutem termobutelek jest ustnik za sprawą którego można pić bezpośrednio z butelki i nie trzeba przelewać płynu tak, jak w tradycyjnych termosach. W zależności od potrzeb należy sporządzić płyn w odpowiedniej temperaturze.

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć amerykańskiej propozycji czyli butelki Pacific Baby  i szczególnie tej wyjątkowej termobutelki 3 w 1, ale koniecznie sprawdźcie całą ofertę  wraz z termobutelkami ze słomką.

Pacificbaby – Termobutelka 3w1 120ml Pomarańczowa

Butelka 3w1 amerykańskiej firmy Pacificbaby. Termos i Butelka ze smoczkiem w jednym. Wykonana z najwyższej jakości, antybakteryjnej stali nierdzewnej. Jest niezwykle trwała dzięki czemu może  towarzyszyć Waszemu  dziecku aż do 5 roku życia. Dzięki izolacji próżniowej utrzymuje temperaturę płynów do ok. 6 godzin. Butelka wewnątrz posiada wygodną miarkę do odmierzania ilości pokarmu w butelce. Można wyparzać ją w sterylizatorze i myć na górnej półce zmywarki (jednakże wzory na obudowie utrzymają się dłużej jeśli umyjecie ją  ręcznie)

Te i inne butelki dla niemowląt znajdziecie TUTAJ