Długa trasa i dzieciaki w aucie ? Już wyobrażacie sobie te kłótnie i nudę, która dopada najmłodszych. Przetestowaliście  kolorowanki, plastelinę, puzzle i inne atrakcje – mamy dla Was coś idealnego na długie podróże – Słuchowiska! 

Dzięki nim podróż przebiegnie w spokoju, wyciszy dzieciaki. Nagle spostrzeżecie, że Wasi podopieczni zasłuchani wypatrują przez okno widoki: lasy, łąki, góry i rozwijają wyobraźnię – a ona przyda im się w życiu nie raz :)!

Wydawnictwo Nasz Księgarnia – Audiobook Anaruk, Chłopiec z Grenlandii

Na przekór upałom za oknem mamy opowieść o mieszkańcach Grenlandii – Eskimosach. Bohaterem utworu jest mały Eskimos od dzieciństwa nawykły do trudnej pracy myśliwego i życia w warunkach polarnych. Przy niej nie tylko ochłodzicie atmosferę ale i poznacie ciekawą historię – czyta Artur Pontek

Artur Pontek (ur. 10 maja 1975 w Warszawie) – w latach 1997–2004 aktor Teatru im. Żeromskiego w Kielcach, od roku 2005 aktor Teatru Polskiego w Warszawie. Po raz pierwszy na ekranie pojawił się u Janusza Rzeszewskiego w “Misji specjalnej” (1987). Zagrał w licznych filmach i serialach, np.: “Mów mi Rockefeller”, “Buła i spóła”, “Ławeczka”, “Kryminalni”, “Ojciec Mateusz”. Od 1987 roku zajmuje się również dubbingiem (m.in. “Opowieści z Narnii”, “Alvin i wiewiórki”, “Jak wytresować smoka”).

Wydawnictwo Nasz Księgarnia – Audiobook Horror! Czyli Skąd się Biorą Dzieci

Jedziecie długo samochodem. Rozmawiacie i nagle w powietrzu niefortunnie zawisło krępujące pytanie : SKĄD SIĘ BIORĄ DZIECI :)? – z powyższą propozycją do słuchania poznacie odpowiedź

Pani Miłka połknęła dziecko! I wcale się z tym nie kryje! Na przedszkolaki pada blady strach. Kto będzie następny? Rezolutny Bodzio, Rozalka czy też Grześ? Na wszelki wypadek najlepiej ukryć się w toalecie… albo w szatni… albo w gabinecie pani dyrektor… A jeśli ona jest w zmowie z panią Miłką? Trzeba natychmiast zadzwonić na policję! Przedszkolaki przeżyją prawdziwy horror, zanim odkryją, skąd się biorą dzieci…

Bestseller dla najmłodszych tym razem w formie książki do słuchania w znakomitym wykonaniu Zbigniewa Zamachowskiego!

Wydawnictwo Media Rodzina – Audiobook Pettson i Findus

REWELACYJNIE SIĘ TEGO SŁUCHA. Pettson i Findus to całkiem nietypowa para przyjaciół. Pettson jest spokojnym i zrównoważonym staruszkiem, Findus to jego kot, ale niezwykły – bo gadający, a w dodatku bardzo ciekawski! I choć mają całkiem różne cechy charakteru, nie potrafią jednak żyć bez siebie. Mieszkają razem na wsi, w małym gospodarstwie, gdzie zabawnych przygód zawsze trafia im się co niemiara!
Nikt nie potrafi podkreślić niuansów pisarstwa Svena Nordqvista lepiej od Jerzego Stuhra, w którego interpretacji usłyszymy cztery pierwsze części serii:

– Kiedy mały Findus sie zgubił, – Tort urodzinowy, – Rwetes w ogrodzie, – Polowanie na lisa[ Wiek 3+ ]

 

Wydawnictwo Nasz Księgarnia – Audiobook Niezwykłe Przygody Detektywa Pozytywki

Humor i zagadki z jednym. Wciągająca!

Detektyw Pozytywka to postać sympatyczna, ale i dziwaczna. Przykład? Proszę bardzo – detektyw Pozytywka uparł się, że w walce ze złoczyńcami nie będzie używał innej broni poza kaktusem! Kaktus i intelekt – oto oręż naszego bohatera. Oręż, dodajmy, niezwykle skuteczny.

“Niezwykłe przygody detektywa Pozytywki” to wyjątkowe wydarzenie. Na jednej płycie znalazły się wszystkie “kryminalne” sprawy, z jakimi dotąd zmierzył się nasz bohater, pochodzące z książek “Detektyw Pozytywka”, “Nowe kłopoty detektywa Pozytywki”, “Pamiątki detektywa Pozytywki” i “Wakacje detektywa Pozytywki”.

Podążając tropem sympatycznego bohatera, możecie samodzielnie rozwiązywać zagadki. O tym, czy znaleźliście prawidłowe rozwiązanie, przekonacie się, zaglądając do towarzyszącej płycie książeczki.

Wydawnictwo Nasz Księgarnia – Audiobook Dziennik cwaniaczka Ubaw po Pachy

Propozycja dla starszych dzieciaków – Historie wakacyjne. Greg Heffley nie przepada za wysiłkiem, więc także za sportem.
Postanowił, że całe lato spędzi w domu. Nareszcie będzie mógł grać tyle, ile zechce. Oczywiście, nie chodzi o grę na instrumencie tylko o gry komputerowe. To był znakomity plan i Greg już nie mógł się doczekać wakacji.
Posłuchajcie, jak jego plany mają się do postanowień mamy, która właśnie dostała aparat fotograficzny i postanowiła, że w trakcie wakacji cała rodzina będzie zacieśniać więzi, spędzając czas na świeżym powietrzu. A ona, naturalnie, uwieczni wszystkie te przemiłe chwile na pamiątkę i przygotuje cudowny album ze zdjęciami.
Dla Grega to wiadomość-katastrofa, bo przecież miał już własne plany.
Posłuchajcie koniecznie, co wynikło z rozbieżnych scenariuszy Heffleyów na nadchodzące wakacje. Kolejny zabawny tom przygód Grega i jego przyjaciół to świetny wybór dla tych, którzy akurat planują czas wolny od szkoły i dla tych, którzy już tęsknią za chwilą wytchnienia.
„Ubaw po pachy”, podobnie jak pozostałe części hitowej serii nagrań, czyta Wit Apostolakis-Gluziński.

Pozostałe propozycje do słuchania znajdziecie TUTAJ