Są takie miejsca, które zachwycają! Są takie miejsca, które się bardzo długo wspomina i chce się do nich wrócić. Ale są też takie miejsca, które nie mogą pozostać pominięte w planowaniu atrakcji dla całej rodziny…szczególnie teraz chwilę przed wakacjami. Może warto będzie zjechać z ustalonej wakacyjnej trasy aby je odwiedzić ?– my jesteśmy tego pewni!

Przedstawiamy Wam TOP 10 miejsc do odwiedzenia z dziećmi w Polsce. Będą miejsca szalone, spokojne, miejsca dla wielbicieli magicznych i niewyjaśnionych zjawisk. Każde wyjątkowe, każde zapierające dech w piersiach – mają dodatkową zaletę – są w Polsce i możecie w każdej chwili je odwiedzić.

1. MAGICZNE MIEJSCE NAD MORZEM – FULINOWO

Marzy Wam się urlop z dziećmi w cichej spokojnej, nadmorskiej okolicy. Żadnych straganów, lodów, gofrów, piękna plaża i to dosłownie kilka kroków od malowniczej okolicy Kuźnicy i klimatycznych pokoików… Czy to jest w ogóle możliwe? OTÓŻ TAK … Tą beztroskę odnajdziecie w Fulinowie i co ważne nie zanudzicie się jak mopsy bo przestrzeń jest świetnie zaprojektowana pod najmłodszych gości:)

Piaskownica, możliwość wyposażenia rowerów, leżaki czy hamaki to tylko cześć atrakcji tego wyjątkowego miejsca.

Przepis na udane wakacje to Przepis na Fulinowo:

Hektolitry Bałtyku
Wiatr z czterech stron świata
Szczypta morskiej soli…, a może trochę więcej?
Dom pełen życia
Dużo serca
i Wy!

Gospodarze tego miejsca nie mówią inaczej niż: „Pensjonat mieści się kilkadziesiąt metrów od morza w magicznej miejscowości Kuźnica na Półwyspie Helskim, którą omijają tłumy rozbrykanych wczasowiczów, hordy plażowiczów i hałas typowy dla polskich letnisk.
Fulinowo to miejsce, w które włożyliśmy dużo serca” – dla nas bomba – warto odwiedzić!

2. W SAMYM ŚRODKU LASU – APARTAMENTY w DRZEWACH 

Domek na drzewie – to jest dopiero coś. Jedyne w swoim rodzaju miejsce gdzie można schować się przed całym światem, wejść nie tylko w głąb swojej wyobraźni ale też odetchnąć świeżym, leśnym powietrzem. W otoczeniu koron przepięknych, dorodnych drzew poznacie las z niecodziennej perspektywy. Będziecie mogli pokazać dzieciom piękno natury, wsłuchać się w odgłosy otaczające Wasz domek na drzewie. To także dobra okazja do wspólnych rozmów nie tylko o dbałości o matkę ziemię…

 

 

Apartamenty w drzewach to niespotykane, nowoczesne, przepiękne miejsce w Nałęczowie na ul. Klonowej. Pisaliśmy już o tym miejscu jako bardzo przyjaznym maluchom i o tym, że zrodziło się z prawdziwej pasji pewnego małżeństwa – więcej do przeczytania o apartamentach w drzewach znajdziecie TUTAJ 

 

 

W tym miejscu nie tylko dzieci będą mogły poczuć się częścią wielkiego lasu, poznać jego tajemnice i mieszkańców. Rodzice także świetnie odnajdą się w nowoczesnych i doskonale wyposażonych wnętrzach:) apartamentów o wdzięcznych nazwach: Sosna, Tuja, Grab, Jodła.  W takim domku na drzewie spędzicie świetnie czas zarówno w piękną jak deszczową pogodę – magicznie, klimatycznie, inaczej!

 

3. TROPEM DINOZAURÓW – JURA PARK BAŁTÓW 

Jest takie miejsce w Polsce gdzie odnaleziono prawdziwe ślady dinozaurów- Bałtów. To właśnie zainspirowało do stworzenia miejsca niezwykłego, w którym w kilka chwil można przenieść się w prehistoryczne czasy największych gadów świata : DINOZAURÓW!

Ponad 100 modeli naturalnej wielkości gadów: triceratopsów, diplodoków, czy pterodaktyli zachęca do poznania tych niesamowitych stworzeń. Ale to nie wszystko! Na terenie całego kompleksu JURA PARK BAŁTÓW znajdziecie także:

  • Muzeum Jurajskie
  • Prehistoryczne Oceanarium
  • Zwierzyniec Bałtowski
  • Stacja Narciarska Szwajcaria Bałtowska
  • Rollercoaster
  • Wioska Czarownic
  • Kino 5D
  • Kraina koni
  • Dzieje Polski w Miniaturze

 

 

W Bałtowie nie zabrakło  bazy noclegowej oraz gastronomicznej, która pozwala odpocząć i zdegenerować siły po intensywnych doznaniach jakie dostarcza to nietypowe miejsce. Jeśli macie ochotę spędzić rodzinnie czas i doskonale się przy tym bawić, to koniecznie odwiedźcie Jura Park Bałtów.

4. KOWBOJE I INDIANIE – KRAINA WESTERNU

W małej miejscowości Sarnowa Góra, w otoczeniu malowniczych łąk i pól rządzi prawdziwy Szeryf. Strzeże prawa w swojej KRAINIE WESTERNU i dba o dobre relacje z pobliską indiańską wioską. Tak, tak… to wszystko dzieje się w POLSCE w miejscu przygotowanym z niezwykłą dbałością o każdy szczegół, uliczkę budynek.

KRAINA WESTERNU  jest idealnym miejscem  dla wszystkich odkrywców spragnionych przygód rodem z dzikiego zachodu. Na ulicach miasteczka spotkać można strzelających kowboi, dzikie rumaki, obejrzeć ciekawe pokazy.

Można udać się w odwiedziny do wioski Indiańskiej zamieszkałej przez prawdziwych Indian, a także wziąć czynny udział w wielu ciekawych konkurencjach, zainspirowanych życiem dzikiego zachodu. Dodatkowym atutem Krainy jest działają szkółka jeździecka dla chcących rozpocząć swoją przygodę w siodle.

Atrakcji w Samej Krainie jest co nie miara. Ponadto sam kompleks znajduje się w pobliżu innych atrakcji turystycznych jak chociażby  Zamek Książąt Mazowieckich – najwspanialsza pamiątka Ciechanowa, gotycka budowla obronna z XIV wieku, unikalna ze względu na swe położenie na terenie nizinnym. Obecnie w zamkowych basztach znajdują się ekspozycje historyczne Muzeum Szlachty Mazowieckiej. Na dziedzińcu Zamku odbywają się liczne imprezy plenerowe.

Rzeka przepływająca przez powiat ciechanowski – WKRA jest jedną z najczystszych w całej Polsce a na jej trasie możecie znaleźć bazy do wypraw kajakowych. Piękne, nadal dziewicze okolice zachwycają! – polecamy!

5. MOC ATRAKCJI _ ENERGYLANDIA 

Bajkolandia, strefa familijna, strefa ekstremalna, ogromny water park – to wszystko znajdziecie w największym parku rozrywki ENERGYLANDIA

Dodatkowo 20 gier i zabaw interaktywnych, 4 sceny widowiskowe (dwa teatry i dwa amfiteatry), nowoczesne kino 7D a dla wszystkich lubiących gadżety i pamiątki kilka dedykowanych sklepów.

Szykujcie się na moc atrakcji. Nie bez powodu to miejsce nazywa się ENERGYLANDIA – energia na te wszystkie rozrywki będzie Wam potrzebna.

Jeżeli macie dzieci młodsze i starsze to jest idealne miejsce dla Was – nawet naburmuszone nastolatki będą zachwycone.

W sektorze familijnym ( wys. min. 140 cm )  dostępnych jest kilka Roller Coasterów i tutaj na własnej skórze można doświadczyć adrenaliny i emocji, lecz w rozsądnej dawce…choć jak twierdzi część Gości – niektóre potrafią zaskoczyć. Rodzinnie można spędzić czas na wodnych spływach, kolejce widokowej czy też ścigając się na torze Formuła Autodrom.

Cała masa atrakcji dla maluchów pozwoli wybawić się całej rodzinie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – od spokojnej przejażdżki na kolorowej karuzeli po ekstremalne doznania na rollecoasterze :)!

6. MAGICZNE OGRODY JANOWIEC  

Świat baśni w tym miejscu ożywa – Magiczne Ogrody są pierwszym w Polsce rodzinnym parkiem tematycznym, stworzonym w oparciu o oryginalną baśniową historię. Wśród setek kwiatów, drzew i krzewów odkryjecie moc atrakcji tej bajecznej krainy.

Zamieszkiwana jest  przez niezwykłe istoty. Każda z krain to sensoryczne pole doświadczeń, stymulujące rozwój i wyobraźnię Waszego dziecka. Wszystkie atrakcje to wyzwania budujące pewność siebie i poczucie wartości. Całość to przygoda, kontakt z naturą i ciekawie – a przede wszystkim wspólnie – spędzony czas. Takich miejsc zdecydowanie brakowało na mapie Polski.

Atrakcje Magicznych Ogrodów zostały docenione przez Polską Organizację Turystyczną, która przyznała im Certyfikat Najlepszego Produktu Turystycznego 2015 roku!  Internauci zaś już dwukrotnie wskazali Magiczne Ogrody jako najlepszą atrakcję turystyczną województwa lubelskiego!

Magiczne Ogrody same o sobie mówią, że często są myleni z parkiem rozrywki, którym nie są. Ideą stojącą za Magicznymi Ogrodami jest nacisk na doświadczenia dziecka, które przeżywa świat, który przemierza wraz z najbliższymi. Podróż, która z czasem zostanie wspomnieniem przygody, pełnej rodzinnego szczęścia.

Co ciekawe możecie sami zdecydować czy zwiedzacie to miejsce sami czy w towarzystwie profesjonalnych animatorów. Miejsce niezwykłe, magiczne, absolutnie zwalające z nóg.

7.  FARMA ILUZJI 

Lubimy psikusy naszej wyobraźni zatem miejsce, w którym żart, dowcip jest na porządku dziennym musi znaleźć się na trasie Waszej rodzinnej wycieczki. W tym miejscu nic nie jest oczywiste i na tym polega cała zabawa.  Perspektywa to rzeczy ( okazuje się ) względna i warto spojrzeć na niektóre miejsca, rzeczy z przymrużeniem oka. W tym miejscu nauczycie dzieci dystansu i humoru a przy okazji będziecie się świetnie bawić 🙂

Farma Iluzji to wyjątkowa kompozycja atrakcji dla dzieci i dorosłych z nutą edukacji podaną w bardzo przyjaznej formie.  Jest to także miejsce do aktywnej zabawy, wypoczynku, a nawet swobodnego piknikowania.

Na terenie farmy możecie zrobić sobie grilla czy upiec kiełbaskę w wyznaczonym do tego miejscu. Na farmie panuje wyjątkowa, luźna atmosfera, która sprawia, że większość gości spędza w tym miejscu  cały dzień, a dzieci wychodząc prawie zawsze pytają rodziców „kiedy wrócimy” 🙂 – to ostanie zdanie to chyba najlepsza rekomendacja przyznajcie sami 🙂

8. HYDROPOLIS – TAJEMNICZY ŚWIAT WODY 

Jesteśmy przeszczęśliwi i dumni, że możemy Wam zaproponować odwiedzenie tego niezwykłego miejsca.  Woda w tym miejscu jest rozłożona na części pierwsze.

Hydropolis to miejsce, w którym różnorodne technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.

O tym jak ważna jest dla nas ludzi? Ile jej jest naprawdę na ziemi i co może stać się gdyby jej zabrakło? Warto odpowiedzieć z dziećmi na te  i inne pytania związane w wodą i co za tym idzie naszą przyszłością!

Miejsce wciągające, miejsce tajemnicze, miejsce, które odwiedziło już 600 000 ludzi.  Znajduje się w pięknym Wrocławiu i zapewniamy – nie będziecie chcieli z niego wyjść!

 

9. AFRYKARIUM w wrocławskim ZOO

Skoro jesteśmy już w Wrocławiu nie możemy pominąć największej atrakcji czyli wrocławskiego ZOO.  Afrykarium to największy pawilon na jego terenie i jego największa atrakcja. Od niemal trzech lat plasuje zoo na pierwszym miejscu atrakcji turystycznych Polski wg danych Polskiej Organizacji Turystycznej.

Jest to pierwsze w Polsce oceanarium i jedyne na świecie prezentujące faunę jednego kontynentu. Kompleks obejmujący prawie 1,5 ha, gdzie w 21 basenach i akwariach mieszka około 5 000 zwierząt prezentujących niemal 300 gatunków.

Mieszkają w nim głównie ryby, ale można tu spotkać również hipopotamy, pingwiny, krokodyle, mrówniki, golce i wolno fruwające ptaki. Ścieżka zwiedzania, o długości niemal kilometra, prowadzi przez sześć regionów Afryki, wtapiając się w charakterystyczne dla nich krajobrazy, doskonale oddane przez architektów.

Dzieciaki przy szybach zafascynowane podwodnym światem – w odległości niemal kilku centymetrów od gigantycznych płaszczek czy rekinów.

W kilka chwil przeniesiecie się do egzotycznego świata afrykańskich ptaków czy surykatek i doskonale będziecie wiedzieli, że jesteście w gościach bo całość jest tak skonstruowana, że wchodząc do Afrykarium macie wrażenie jakbyście weszli do oceanu albo części Sawanny – BRAWO! – takie miejsca kochamy!

10. CENTRUM NAUKI KOPERNIK w STOLICY 

Pozycja obowiązkowa do odwiedzenia podczas wizyty w STOLICY. Duże metropolie też mają swoje rozrywki zapierające dech w piersiach i Warszawa to udowadnia nowoczesnym kompleksem nad Wisłą – Centrum Nauki Kopernik

Co czeka odwiedzających ? Jeden wielki eksperyment, w którym mogą uczestniczyć. Wszystko można dotknąć, sprawdzić – wszystkie zmysły działają tu na pełnych obrotach.

Teatr wysokich napięć, wystawa „powietrze to więcej niż nic” ( czynna do Lutego 2019 ), ścieżki samodzielnego zwiedzania muzyczna czy miłosna, warsztaty, czy niebiletowane wejście na wystawę Ziemia – planeta widziana z kosmosu:) to tylko część z atrakcji jakie Was tam czekają.

16.03.2013 Warszawa , Centrum Nauki Kopernik , Planetarium, Muzyka pod gwiazdami.
Fot. Wojciech Surdziel / wosu.pl

Dla tych najmłodszych czeka sekcja BZZZ ( warto wcześniej kupić bilet )

Jak wygląda świat oczami węża? Co kryje się we wnętrzu kalejdoskopu? Jak pachnie lis? Trzeba dotykać, wąchać, sprawdzać, burzyć i układać.

 

Przestrzeń stymulująca do nieskrępowanego eksperymentowania. Pełna wolność w odkrywaniu świata. Tu eksperymentują mali ludzie angażując wszystkie zmysły, bez najmniejszych oporów, bez wstydu przed pomyłką. Napędza ich wyłącznie ciekawość.

ŻYCZYMY WAM UDANYCH RODZINNYCH WYPADÓW. Nawet jeśli nie zaplanowaliście jeszcze wakacji może warto odwiedzić kilka powyższych miejsc 🙂