Tak, to był kolejny dobry rok! Pełen cudownych spotkań, niezwykłych inspiracji, przydatnych rad ekspertów. Z nadzieją wypatrujemy w przyszłość i nie mamy wątpliwości, że kolejny także będzie równie udany.

Mamy ogromną przyjemność, wspierać Was w wychowaniu maluszków, podpowiadać jak pielęgnować, w co się bawić, przedstawiać cudowne matki. Bez pamięci zakochani jesteśmy w uroczych małych stópkach i pierwszych uśmiechach po nieprzespanych nocach. Dla nas jesteście bohaterami rodzicielstwa, dlatego trwać przy Was będziemy 🙂  – tymczasem zapraszamy do podsumowanie roku 2018

STYCZEŃ 

Zaczęliśmy z przytupem – w styczniu do szczerej rozmowy o karmieniu malucha zaprosiliśmy Patrycję Sołtysik – pełną temperamentu i upartą w swym postanowieniu filigranową brunetkę, której misją jest wspierać karmienie naturalne przez mamy.

Jest mamą 3,5 letniego Stasia, żoną Andrzeja Sołtysika, założycielką Fundacji Mlekiem i Miłością Płynącą.

 

zdjęcie:Kaśka Marcinkiewicz

Zjawisko terroru laktacyjnego też nie pomaga… jestem zdecydowaną jego przeciwniczką!

Marzy mi się aby każda mama w naszym kraju miała dostęp do wiedzy i pomocy, aby świadoma zalet karmienie piersią, mogła świadomie podjąć decyzję w jaki sposób chce karmić swoje dziecko. Nigdy nie poprę sytuacji kiedy karmienie piersią jest na mamie wymuszane- a to się zdarza. Bywają też odwrotne sytuacje kiedy to w szpitalach proponuję się aby podać dziecku mieszankę, bo np. lepiej będzie po niej spało…aż nie chce mi się tego komentować….

W Polsce jest jeszcze naprawdę wiele do zrobienia w tej kwestii.

 Rozmawialiśmy o macierzyństwie, trochę powspominaliśmy, o działaniu fundacji i tych pierwszych, najważniejszych miesiącach życia każdego maluszka. Patrycja opowiedziała nam o swojej drodze związanej z karmieniem Stasia ( karmienie piersią oraz pierwsze przygody/trudności z wprowadzaniem pokarmów stałych ) – Zapraszamy do przeczytania całego materiału TUTAJ oraz zapoznania się ze sprawdzonymi przez Patrycję akcesoriami przydatnymi podczas karmienia maluszków i tych już kilkuletnich dzieci:)

LUTY

W tym chłodnym miesiącu nie mogliśmy się zająć niczym innym jak tym co NIEZBĘDNE DLA ROZWOJU maluszka. Nasz nieoceniony EKSPERT MAMISSIMY- Paweł Zawitkowski 

Jak on umie wszystko wyjaśnić, rozwiać wątpliwości. W trzech niezwykłych BLOKACH tematycznych pod lupę wzięliśmy to co dla tych najmniejszych najważniejsze: TULENIE, BUJANIE, ZABAWA.

Zdjęcie:Ewa Przedpełska

Długie rozmowy o tym co jest mitem, a do czego naprawdę warto się przyłożyć w pierwszych dniach, tygodniach, miesiącach życia dzieciaczków.

Paweł Zawitkowski nie pozostawia spraw nierozwiązanych, trudnych. W niezwykły, czasem nawet dowcipny sposób odpowiada na najbardziej nurtujące pytania większości rodziców – KONIECZNIE PRZECZYTAJCIE !

MARZEC 

Przy nieśmiałych promykach wiosennego słońca wspieraliśmy EDYTĘ LITWINIUK w kompletowaniu WYPRAWKI dla trzeciego maluszka.

Mając doświadczenie przy dwóch pierwszych dziewczynkach, EDYTA dokonywała bardzo świadomych wyborów, unikała niepotrzebnych gadżetów. Wśród Jej wyborów większość to cudowne tekstylia MAKI MON AMI, które jak sama twierdzi skradły Jej serce. Nie zabrakło jednak niezwykle przydatnych urządzeń w kuchni, przewijaka czy funkcjonalnej wanienki – zresztą przeczytajcie wywiad z Edytą i sprawdźcie co znalazło się na jej liście wyprawkowej od MAMISSIMY 

Całą ciążę ćwiczyłaś. Czy są sytuacje, w których kobieta w ciąży powinna unikać aktywności fizycznej ?

Edyta: Jest kilka takich momentów. Przede wszystkim o aktywności w ciąży zawsze powinien decydować lekarz. To on na każdej wizycie powinien powiedzieć, że nie widzi przeciwwskazań. Z pewnością z aktywności w ciąży wykluczać powinna sytuacja, gdy kobieta jest w ciąży mnogiej. Poza tym wszelkiego rodzaju przeziębienia, podwyższona, temperatura, plamienia, krwawienia, wcześniejsze poronienia, porody przedwczesne, gestoza ciążowa, cukrzyca, itd.

Zdjęcie: Kaśka Marcinkiewicz

Edyta przez cały rok wspierała nas swoją wiedzą w kwestii ćwiczeń w trakcie i po ciąży, diety mamy karmiącej oraz diety maluszka i wprowadzaniu pierwszych pokarmów stałych. Mogliśmy też bliżej poznać jej sportową rodzinę – wszystkie materiały z Edytą znajdziecie TUTAJ 

KWIECIEŃ

W kwietniu zaprosiliśmy Was do magicznego Świata Ani @hakauuka, która w akcji I LOVE MAMISSIMA pokazała nam markę SKIP HOP od zupełnie innej strony. Tym samym nie wyobrażaliśmy sobie naszych kolejnych akcji bez tej pięknej, wrażliwej matki trójki dzieci :)!

Zdjęcie:@hakauuka

Co zmieniło się w Twoim życiu po pojawieniu się w nim dzieci? Jak to było za pierwszym, drugim i trzecim razem :)?

Po pojawieniu się w moim życiu dzieci, wszystko się zmieniło. Zostałam mamą bardzo wcześnie, gdyż miałam 17 lat kiedy urodziłam pierwsze dziecko. Pierwszy uścisk malutkiej dłoni, śmiech przez łzy uświadomiły mi, że muszę się nauczyć odpowiedzialności za tego małego Człowieka. I tak się stało. Całą miłość jaką tylko mogłam przelewałam na Synka. Później było inaczej. Kolejna ciąża, oczekiwanie drugiego Synka. Ogromny strach, ponieważ urodził się w 28 tygodniu ciąży. Wiele przeszliśmy zanim znaleźliśmy się w miejscu, w którym teraz jesteśmy. Dzięki Bogu wszystko dobrze się skończyło. Nasza historia, ten strach… nauczyło mnie to, aby cieszyć się życiem, czasem z rodziną z całych sił, tak, aby naprawdę dostrzegać szczęście w małych rzeczach. Później urodziła się Córeczka. Wisienka na torcie. Bycie mamą dziewczynki pozwoliło mi poznać zupełnie inną stronę rodzicielstwa.

 

Po miesiącu bez porad naszego EKSPERT MAMISSIMY musieliśmy ponownie zawrócić w Głowie Pawła Zawitkowskiego i wspólnie stworzyliśmy ABSOLUTNY WYPRAWKOWY MUST HAVE.

Paweł Zawitkowski: Idealna wyprawka…?

Tak, żeby nie było tego wszystkiego co każą lub polecają nam kupić 😊
A serio…? Te najpotrzebniejsze w pierwszych dniach i tygodniach rzeczy. Nie na zapas. Wszystko wygodne, ładne, estetyczne, miłe, łagodne, delikatne w dotyku… Najlepszej jakości 😊

Ma się nam podobać, ale warto się też posłuchać kogoś, kto na dzieciach „zjadł zęby“…

Trudno opisać każdą z rzeczy, gadżetów, akcesoriów… Dlatego ograniczę się do kilku słów. Rzeczy te mają dawać dziecku poczucie bezpieczeństwa, wystarczającą swobodę, odpowiednie zabezpieczenie ciała dziecka, jego komfort i naszą wygodę. Howk!

Zdjęcia: Iwona Sokulska

 

W materiale tym znajdziecie wszystko to powinniście skompletować dla maluszka pod kątem prawidłowego rozwoju, ale i dbałości o rodziców. Paweł podpowiada także jak nie zgubić się w gąszczu informacji i wybrać te najistotniejsze dla rodziców małej kruszynki  – lektura obowiązkowa dla przyszłych rodziców.

 

MAJ 

Maj oczarował nas nie tylko piękną (dla odmiany) pogodą … PRZEPIĘKNA KAROLINA GORCZYCA skompletowała u nas swoją drugą w życiu wyprawkę dla maluszka –  i nie była to byle jaka wyprawka ale SKIP HOP’owa 

Zdjęcie:Ewa Przedpełska

Jak przygotowujesz się do tego, że zostaniesz po raz drugi mamą…? Czy towarzyszą temu lęki (jeśli tak to jakie) chaos czy spokój?

Karolina: Oczekując na swoje drugie dziecko czuję spokój. Wiem co mnie czeka i ta świadomość daje mi większe poczucie bezpieczeństwa. Należę do tych nadgorliwych mam, które poświęcają dziecku bardzo dużo uwagi. Mam wrażenie, że za drugim razem będę trochę bardziej zdystansowana (śmiech).

Udało się nam także namówić ją na szczerą rozmowę o oczekiwaniu na dzidziusia i byciu mamą – przeczytajcie koniecznie!

W Maju rozpoczęliśmy  także przygotowania do DNIA DZIECKA. Wraz cudownymi INSTA MAMAMI podpowiadaliśmy co i dla kogo warto przygotować w tym szczególnym dniu. Przy okazji poznaliśmy się bliżej 🙂

DZIEŃ DZIECKA Z MAMISSIMĄ  – zaczęliśmy od propozycji prezentów dla roczniaka wraz z @kinga_szy mamą uroczej TOCHY , o prezentach dla dwulatka porozmawialiśmy z @czarnaewcia, zaś w kwestii tych dla trzylatka podpowiedziała nam @mamala.leo 

zdjęcie:@czarnaewcia

Prezenty dla czterolatków też nie były dla nas tajemnicą – liczyliśmy na cenne uwagi @simplycityofstyleblog …zaś nieoceniona @nanuszka zdradziła nam co szykuje dla swojej sześcioletniej córeczki

Marta @greyantracyt  opowiedziała co będzie super prezentem dla maluszka 

To był bardzo udany DZIEŃ DZIECKA Z MAMISSIMA 

Ten przepiękny miesiąc nie mógłby się obyć bez marki, która skradła serca prawie wszystkim dziewczynkom… i chłopcom. MERI MERI – to marka z Wielkiej Brytanii i to o niej opowiadaliśmy bez wytchnienia.

zdjęcie:@nanuszka

MERI MERI – RADOŚĆ z DZIECIŃSTWA to piękny materiał o historii i misji tej marki z wpis brytyjskich. Co urzekło w niej @nanuszkę i jej dwie córeczki – przeczytajcie TUTAJ

CZERWIEC 

W Czerwcu wraz z Kasią z @songofmyhome przenieśliśmy się do cudownych wnętrz jej domu. Poznaliśmy jej dzieciaki, domowe zwyczaje i co najważniejsze pomogliśmy w kompletowaniu wyprawki dla trzeciego maluszka 🙂

 

zdjęcie:@songofmyhome

Jakie uczucia towarzyszą spełnionej matce dwójki uroczych dzieciaków, kiedy spodziewa się trzeciego dziecka?

Jestem bardzo podekscytowana i szczęśliwa. Kocham nasze dzieciaki całym sercem i już nie mogę doczekać się, kiedy dołączy do nas kolejne. Ta ciąża jest zupełnie inna niż te wcześniejsze. Jestem bardziej opanowana, dojrzała i świadoma tego, co nas czeka. Wierzę, że z tym maleństwem świetnie sobie poradzimy, damy radę. Kto jak nie my? Poza tym czuję się wspaniale, cieszę się moim stanem jak nigdy przedtem.

Uwielbiamy spotkania z takimi kobietami. Mają już doświadczenie w byciu mamą. Wiedzą na co należy postawić nacisk wybierając rzeczy dla kolejnego, trzeciego już dziecka. Są bardzo świadome swoich potrzeb i potrzeb dzidziusia :)!

 

CZERWIEC/ LIPIEC / SIERPIEŃ

Przytoczyć wspomnienie wakacji pod koniec grudnia – BEZCENNE – tak jak wszystkie rozmowy, które przeprowadziliśmy z INSTA MAMAMI, które wzięły udział w naszej akcji.

Dzielne, żądne przygód, złaknione słońca, gotowe na wyzwania – wszystkie spędziły niezapomniane chwile wakacyjne ze swoimi rodzinami – a my mogliśmy im w tym pomóc :)!

Ten materiał to kopalnia wiedzy co wziąć na wakacje a co będzie zbędne, jakich kosmetyków powinny używać dzieci i bez jakich gadżetów nie powinniście nawet zaczynać planowania wakacji z dziećmi !

 

zdjęcie:@wielcymalutcy

Podglądaliśmy @monika_trenermama z trójką dzieci na wakacjach. Wspieraliśmy @jeanettelife na pierwszych wakacjach z maluszkiem, nie mogło nas zabraknąć przy Toście @kingi_szy, oraz podczas zwariowanych wakacji @siotry_adihd, wakacje z bliźniaczkami i straszą córeczką @ant_mum, czy podróż z trójką dzieciaków przez pół Europy @monikaingamrozowska… A co powiedziecie na wakacje na budowie @zatrzymującczas, czwórka dzieci to wyzwania – szczególnie podczas wakacji @wielcymalutcy, klimat Milanówka z remontem domu w tle to wakacje @ms_baika, pierwsza podróż z nowo narodzonym dzieckiem @wandergirl oraz letnie przygody naszej ukochanej trójki : mamy, synka i psa @mamala.leo – WSZĘDZIE TAM BYŁA z NIMI MAMISSIMA – WAKACJE Z MAMISSIMA 

Rodzice nie wybierają sobie terminu przyjścia na świat ich dzieci. Święta, wakacje maluszków nie obchodzą. Tak też było w przypadku córeczki Anny SKURY @whatannawears, która została kolejną bohaterką naszej akcji WE LOVE MAMISSIMA. Ania skompletowała u nas swoją wyprawkę i udzieliła bardzo intymnego wywiadu – cały materiał do przeczytania TUTAJ 

Zdjęcie: Ewa Przedpełska

Z Anią spotkaliśmy się bladym świtem pomiędzy jedną a drugą podróżą tej niesamowitej dziewczyny. Było słonecznie, inspirująco, bardzo energetycznie – cieszymy się, że MAMISSIMA mogła być częścią tej najbardziej niezwykłej przygody Ani jaką jest macierzyństwo :)!

SIERPIEŃ / WRZESIEŃ 

Kiedy jeszcze cześć Was spędzała leniwe chwile na wakacjach, my już przygotowywaliśmy rodziców i ich maluchów do przedszkola i szkoła – akcja BACK TO SCHOOL  pomogła niejednej mamie i tacie przygotować odpowiednią wyprawkę 🙂 

Zdjęcie:@brunoszka

Wraz z Anią @pastel_stories szykowaliśmy do przedszkola czteroletnią TOSIĘ , z Karoliną @karola_lysiak mieliśmy przyjemność wyprawić do szkoły i przedszkola Zosię i Tosię , gdy zaś trzeba przygotować aż 4 wyprawki nie ma sprawy – wyprawka @wielcymalutcy odpowiada tym standardom, z @brunoszka przygotowaliśmy trójkę dzieci na początek szkoły, przedszkola i edukacji maluszka w domu, nietypowa wyprawka dla trójki dzieciaków @hakauuka oto także nasza specjalność.

W poszczególnych materiałach dzielne mamy zdradziły także swoje patenty na poranną chandrę maluszków oraz ich sposoby na popołudniowe zabawy z dziećmi 🙂

Lubimy Was inspirować, podpowiadać i przedstawiać  kobiety – mamy, które są dla nas wielką inspiracją. To z jaką konsekwencja dbają o własne dzieci wybierając eko drogę – trudną, wymagającą… nie zawsze przyjazną nam mamom 🙁

Karolina @ant_mum w materiale Eko mamą być udowadnia, ze warto iść czasem krętą drogą dla dobra dzieci, nas samych, otaczającego nas świata, dla przyszłych pokoleń.

Zdjęcie:@ant_mum

Lubisz naturalne kosmetyki, organiczne jedzenie – świadomość wzrasta gdy na świecie pojawiają się dzieciaki czy już tak masz ?

 

Jestem zdania, że nawyki żywieniowe wynosi się z domu. Moja mama zawsze dbała w domu o zdrowe odżywanie.  Nigdy nie było u nas gotowców- tak zwanych dań instant, nie kupowało się chipsów, ciastek, nie piło coli czy tez soków kupnych. Było dla mnie oczywiste, że gdy Antosia skończy 6 miesięcy i zaczniemy rozszerzać jej dietę to nie sięgnę po gotową kaszkę, czy też marchewkę tylko ugotuję sama. Czytam etykiety patrzę na skład danej rzeczy i dopiero wtedy decyduję czy dany produkt trafi do koszyka. Niestety bardzo często produkty dedykowane typowo dla dzieci w ogóle się dla nich nie nadają. Ludzie wierzą, ufają reklamie, producentom, że jeśli coś jest dla dziecka jest to lepsze, zdrowsze. A tymczasem w składzie kaszki zalecanej dla dziecka od 4 miesiąca na drugim z kolei (po kaszce) składnikiem jest cukier….. cukier dla 4 miesięcznego dziecka. Producencie kaszek -dlaczego? Jesteśmy w Europie najszybciej tyjącym krajem. Nic dziwnego.

Ekologiczne i naturalne kosmetyki zaczęłam stosować już przed urodzeniem Antosi. Na tamtą chwilę nie było tak dużego wyboru jaki jest aktualnie, mam wrażenie, że na rynku pojawia się coraz więcej naturalnych kosmetyków dla maluszków, jak i również ich mam.

 

Cały materiał do przeczytania TUTAJ 

 

W wrześniu rozpoczęliśmy także nową akcję URODZINY z MERI MERI – śledźcie, jak można wspaniale celebrować urodziny swoich dzieciaków z tą niesamowitą marką – jak chociażby Angelika z @zatrzymujacczas  – cały materiał przeczytacie i zobaczycie TUTAJ 

 

zdjęcie:@zatrzymujacczas

O czym marzy Polcia – co przyszykowaliście na prezent dla małej jubilatki ?
– Pola marzyła o dwóch rzeczach: jednorożcu i śwince Peppa. W związku z tym kupiliśmy jej dużego spersonalizowanego jednorożca z wygrawerowanym jej imieniem plus całą familię świnki Peppa w podróżnym kamperze. 🙂

Jaki był motyw przewodni urodzin?
– Jednorożce.

PAŹDZIERNIK

W Październiku spoważnieliśmy i zabraliśmy się za tematy niezwykle ważne i często stresujące dla rodziców maluszków. Okres 0 -3 miesiące to przecież absolutnie nowy, niezwykle zmienny okres w życiu dziecka.

Zdjęcie: Kaśka Marcinkiewicz

Wraz z Pawłem Zawitkowskim sprawdziliśmy co pomaga rodzicom od pokoleń, nie zmienia się w pielęgnacji maluszków mimo coraz nowych mód – sprawdziliśmy prawdziwe EVERGREEN’y dla dzieci w wieku 0 -3 miesiące.

Cały materiał o tym co dzieje się z dzieckiem w tym czasie, na co zwrócić szczególną uwagę, co powinno zaniepokoić a co jest zupełnie normalne i niepokoju wzbudzać nie powinno wraz z LISTĄ REKOMENDOWANYCH PRZEZ PAWŁA EVERGREEN”OW znajdziecie TUTAJ 

LISTOPAD / GRUDZIEŃ

Dwa ostatnie miesiące roku upłynęły nam na celebrowaniu urodzin TOSI, wprowadzaniu posiłków bliźniaczkom NELI I ŁUCJI oraz na przygotowaniach do GWIAZDKI.

Nie zabrakło też porad EKSPERT MAMISSIMA – Pawła ZAWITKOWSKIEGO 🙂 – w kolejnej odsłonie EVERGREENÓW – tym razem dla maluszków 3 – 6 miesięcy

Urodziny Tosi zostały zorganizowane w CHORWACJI – Jej mamie @czarnaewcia nie przeszkodziło to, aby zadbać o każdy najdrobniejszy szczegół. Wraz z Meri Meri mogli cieszyć się urodzinami w iście królewskim/syrenim stylu. Nie zabrakło też Tortu i … jednorożców 😉

Zdjęcie:@czarnaewcia

Co wybrałaś Mamissimie/Meri Meri  aby ten dzień stał się jeszcze bardziej 
wyjątkowy?
 
Tosia marzyła o dekoracjach. Dlatego mimo, że jesteśmy poza domem
postanowiłam zabrać kilka ozdób.
 
Wybrałam girlandę z motywem jednorożców. I balony do samodzielnego
ozdobienia oraz świeczki na tort z tym samym motywem. I spinkę w kształcie korony, żeby czuła się jak królewna.
Cały materiał do przeczytania TUTAJ 
 PORADY Pawła Zawitkowskiego to kopalnia wiedzy dla przyszłych rodziców i nie tylko – każdy materiał czytacie jednym tchem – W kolejnej odsłonie EVERGREENÓW dla maluszków 3- 6 miesięcy razem z Pawłem Zawitkowskim – Ekspert Mamissimy bierzemy pod lupę okres pomiędzy 3-6 miesiącem życia dziecka.

 

 

Zdjęcie: Kaśka Marcinkiewicz

W tym czasie rodzice mogą liczyć już na całkiem niezły kontakt z maluszkiem. Ich szkrab obraca się, ale jeszcze nie raczkuje, jeszcze nie siedzi, ale próbuje. Zaczyna ząbkować. Nie zawsze przesypia całe noce . To również czas pierwszych zabaw.

Razem z Pawłem wybraliśmy evergreeny – rzeczy niezbędne, które są ponadczasowe i używane przez wszystkie pokolenia – przeczytajcie naszą  rozmowę oraz sprawdźcie rekomendacje PAWŁA ZAWITKOWSKIEGO na evergreeny dla niemowląt w wieku 3- 6 miesięcy :)! – TUTAJ 

Uwielbiamy towarzyszyć dzieciom  i ich rodzicom w ich wyzwaniach. Dla NELI i Łucji wprowadzenie stałych posiłków to zupełnie nowa przygoda. Dla ich mamy Karoliny @ant_mum to długie i staranne przygotowywanie eko menu – warto zadbać o sprawnego pomocnika, szczególnie gdy rodzina jest liczniejsza niż tylko kochane bliźniaczki 🙂 Tym niezwykłym urządzeniem okazał się BEABA Babycook Neo
Zdjęcie:@ant_mum

Rozszerzanie diety to zawsze wyzwanie, szczególnie jeśli masz przygotować posiłek dla bliźniaczek – twoje wsparcie to …..?

No właśnie to zawsze pewien stres, który towarzyszy rodzicom, nie tylko tym tym świeżo upieczonym jak widać 🙂

Odkąd mamy trójkę dzieci, większość rzeczy trzeba planować ze sporym wyprzedzeniem, wszystko wymaga logistyki większego kalibru. Jeśli możemy sobie coś ułatwić to zawsze warto. W temacie gotowania cudownym urządzeniem okazał się  BEABA Babycook NEO .

Cały materiał do przeczytania TUTAJ 
 

GWIAZDKA Z MAMISSIMA to  wielka akcja z 17 super INSTA MAMAMI, które wprowadziły nas w atmosferę świąt oraz przedstawiły propozycje na najlepsze, najbardziej rozwojowe, sprawdzone propozycje na prezenty 🙂

Zdjęcie:@karola_lysiak

Propozycje @karola_lysiak na kreatywne święta z Djeco, Niezwykłe gwiazdkowe propozycje  JANOD I MUDPUPPY od @o.darlings, magiczny świat Little Dutch, Tiamo, Burrutoys pokazany przez @in_blue-jeans, czy delikatność i praktyczna strona marek  MERI MERI i SKIP HOP oczami @darialigus czy nasze tegoroczne odkrycie sensorycznych zabawek Rubbabu w obiektywie @domowazasadzka to tylko część z niezwykłych materiałów jakie prezentowaliśmy w najbardziej gorącym okresie przed Świętami 🙂

TO BYŁ DOBRY ROK – w kolejnym postaramy się także Was inspirować, radzić, wspierać :)! Tymczasem życzymy Wam przespanych nocy, zdrowia, uśmiechu na twarzy nie tylko Waszych szkrabów :)!