Agata to mama Jonasza i Bruna. Agata jest również dziennikarką  i naszą kolejną blogerką, która gości na łamach lovemamissima. Jej blog jjandthebear to wciągające impresje z życia w rodzinie a także opis odkryć, fascynacji i inspiracji. Sporo znajdziemy u niej także o modzie, wychowaniu, ale też o rozterkach mamy blogującej, czy mamy dwójki chłopców.  My dziś pytamy Agatę o to, jacy są jej dwaj synkowie i co jest dla niej ważne w stylu życia, jaki wybrała. Dowiemy się także, czego szuka w butiku Mamissima i co poleci innym mamom.

jjandthebear-2

Założyłam bloga:
z pasji do dziecięcej mody, ale potem stał się czymś więcej, trochę pamiętnikiem, trochę forum dyskusyjnym, a trochę furtką do mnóstwa pięknych rzeczy

Kiedy byłam mała, chciałam zostać:
marynarzem, a potem pisarką

Nie zdziwię się, jeśli moje dziecko zostanie:
Jonasz ma zadatki na reżysera, lubi tworzyć historie, rządzić i kocha performance, Bruno zapowiada się na himalaistę. Ale nie sądzę, by to, jacy są teraz determinowało ich przyszłość; często im powtarzam, że mogą być kimkolwiek zechcą i że zawsze wolno im… zmienić zdanie!

Moje pierwsze wspomnienie z dzieciństwa:
Nie mam konkretnego wspomnienia, raczej takie urywki, jak fotografie: tata z marynarskim workiem w progu naszego akademickiego mieszkania, zasłony w pomarańczowo-kremową kratę, moje rzeźbione łóżko, za którym wciąż tęsknię, a które zjadły korniki, drewniane klocki na podłodze w korytarzu, mielone jedzone na spółkę z koleżanką z przedszkola, Mickey Mouse w minikinie dla studenckich dzieci, płaczące wierzby w parku – spędziłam na tych drzewach pół dzieciństwa… Mogłabym tak wyliczać i wyliczać.

Ulubione marki:
Całe mnóstwo! Zachowuję metki z logo tych ulubionych, do których wracam. Próbowałam kiedyś zrobić im zdjęcie – nie zmieściły się! Lubię szukać i odkrywać, więc ta lista pewnie nigdy się nie zamknie. Z całą pewnością lubię polskie marki: nosweet, Parents for babies, Kids on the Moon, Miamija, Kukukid, Kidsmuse, Czesiociuch, Pif Paf, La Millou, That Way, ale też bezkonkurencyjne, hiszpańskie Bobo Choses. Zawsze wynajduję coś absolutnie zachwycającego w kolejnych kolekcjach Mini & Maximus, Scotch Shrunk, Beau Loves czy Emile et Ida. Moim małym uzależnieniem jest szukanie perełek na Etsy. Tak trafiłam na boskie jeansy Dudley Denim czy świetne tkaniny Vivie&Ash i SweetLucyJack.

jj-DSC_0255 copy jj-DSC_1455 copy 2

Ulubiona zabawka moich dzieci:
Lego. To bezapelacyjnie ulubiona zabawka całej naszej rodziny. No, ok. Wiosną i latem przebijają ją rowerki i hulajnogi.

Moja ulubiona zabawka z dzieciństwa:
Będę nudna, ale… klocki. Głównie drewniane, ale też Lego. Chociaż miałam tylko jeden szary zestaw z kosmonautami.

Mój dom nie obejdzie się bez:
wanny oraz czekolady dla J.J.’a, czyli Jonasza, i żelków dla Niedźwiadka, czyli Bruna.
A tak serio, to chyba tylko bez naszej czwórki pancernych i psa. Reszta jest do obejścia.

Najlepszy rodzinny czas to:
wspólne wyjazdy, te dalsze, ale i te bliskie, spacery po okolicznych lasach.

W byciu mamą lubię:
wszystko, absolutnie! Codziennie cieszę się, że mam dzieci, codziennie mówię im, że kocham. Jacy by nie byli, są spełnieniem marzeń. I siebie-mamę też lubię. Bo poukładało mi się w głowie i mam poczucie, że wiem, co jest ważne, że nie marnuję życia. To coś fantastycznego!

ladnebebe copy

Ostatnio przeczytaliśmy:
Z Brunkiem od trzech miesięcy przerabiamy kilka razy dziennie ten sam zestaw Czy dosięgnie?, Lampa Maksa i Zwierzęta; póki co nie ma mowy o zmianie repertuaru. Z Jonkiem zabraliśmy się właśnie za dalsze części Mikołajka, które dostał na Święta. Czytamy nie po kolei i w zależności od nastroju.

bloggers-mamissima książka copy

W Mamissimie wybrałam:
Ostatnio zimowe książki do naszej biblioteki i zabawki KidO, które zachwyciły mnie designem i trwałością. Niedźwiadek dostał też pod choinkę matrioszki-roboty Omm Design. Nigdy bym nie powiedziała, że są „w naszym stylu”, a jednak strasznie nam podpasowały. Bruńcio bawi się nimi bez końca. Ponadto zawsze gdy wchodzę na stronę butiku, wyszukuję nowości marek Vilac i Janod. Uwielbiam je!

vilac-DSC_0056 copy mamissima książka2 mamissima autko