Mama trójki dzieciaków przed powrotem do szkoły i przedszkola ma co robić. Skompletowanie wyprawki razy trzy to nie lada wyzwanie.

Dla Ani Haze @hakauuka  ( mamy 14 letniego Kuby, 9-letniego Jasia i 4 letniej Marysi ) temat #wyprawkizmamissimą nie jest obcy. Znamy się nie od dziś i chętnie podpytaliśmy jak ona to robi, że tak wspaniale „ogarnia” swoją gromadkę nawet w tak gorącym czasie jak chwilę przed pierwszym dzwonkiem w szkole.

Plany, obowiązki, rzeczy, wystrój pokoików – wszystko nowe i ekscytujące  – zapraszamy na rozmowę z Anią  – koniecznie sprawdźcie jej wybory do wyprawek dzieciaków.

 

Aniu, Spotykamy się nie pierwszy raz  Cieszymy się, że przy okazji takiego wdzięcznego tématu jakim jest powrót do szkoły/ przedszkola możme znowu sobie porozmawiać. No właśnie, czy takiego wdzięcznego ;)? Z czym kojarzy Ci się symboliczna data 1 Września w kontekście powrotu do placówek edukacyjnych ?

Wiesz co, od razu przypomniałam sobie jak byłam dzieckiem i moja mama rano, pierwszego września prasowała nam białe koszule 🙂 Każdej taką samą ( mam 3 siostry) i zapach tych koszul… nigdy tego nie zapomnę! Dziś dla mnie 1 września to nowy etap, nowe plany i obowiązki.

 

 

Masz trójkę dzieci, jak planujecie przygotowania do powrotu do szkoły/ przedszkola. Jesteś zdyscyplinowaną mamą, która odhacza wszystko na liście wyprawkowej czy raczej spontanicznie reagujesz na potrzeby dzieci?

Zdecydowanie muszę mieć wszystko zaplanowane. Tak jest, że poziom ogarnięcia rośnie wprost proporcjonalnie do ilości posiadanych dzieci 😀 !

Przygotowania do szkoły zaczynamy w lipcu od… pomalowania pokoi ! (wiem jak to brzmi 🙂 ). Nie obejdzie się również od innych zmian w pokoju, wyszukiwaniu fajnych dodatków etc.

 

 

 

Powrót do szkoły/ przedszkola po sielskich wakacjach to często nowa/ czasem stresująca sytuacja dla dziecka – Twoje sposoby na odstresowanie / zmotywowanie dzieciaków do pójścia do szkoły/ przedszkola?

Mamy to szczęście, że dzieciaki nie reagują stresowo na początek roku szkolnego. Końcówka sierpnia to raczej już czas oczekiwania na pierwszy dzwonek 🙂 Chłopcy widzą budynek szkoły z okien swoich pokojów gdyż mają ją bardzo blisko, nie mogą się już doczekać spotkania z kolegami 🙂

Jak dajecie sobie radę logistycznie ? Mogłabys opisać Wasz poranek 

Początek zawsze jest dość trudny, ale później jak już się wdrążymy to naprawdę                 jesteśmy dobrze zorganizowani. Ja wstaję o 6:30, spokojnie piję sobie kawę i przygotowuję śniadanie. Dzieciakom robię pobudkę o 7:00. Mamy całe 45 min aby się ogarnąć, to sporo czasu. Tak jak już wspomniałam, mamy takie udogodnienie, że szkoła jest tuż obok :).

 

 

 

Kuba to już nastolatek, Janek m 9 lat i, Marysia 4 – co jest dla Ciebie najważniejsze w kompletowaniu wyprawek dla Twoich dzieci?

Jakość, praktyczność oraz estetyka 🙂 Lubię kupować im ładne rzeczy. Zdaję sobie sprawę, że czasem przesadzam chcąc im wynagrodzić to, że ja wychowywałam się w całkiem innych warunkach. Z drugiej jednak strony, jeśli mogę sobie na to pozwolić, to dlaczego nie?

 

 

Co jest najważniejsze dla Waszych dzieciaków przy kompletowaniu wyprawki , na czym im najbardziej zależy?

Zawsze liczę się z ich zdaniem, dająć im możliwości wyboru, a Oni zawsze wybierają oczami, czyli ważne jest aby np worek na w-f był z ulubionym piłkarzem 🙂 To takie elementy bez których ani rusz 🙂 Poza tym to przykładają wagę do tego aby przybory szkolne były porządne, aby kredki co chwilę się nie łamały, a gumki porządnie ścierały 🙂

Co wybrałaś dla dzieciaków w Mamissima i dlaczego ?

 

W Mamissima wybrałam :

 

-lunchbox snackbox little chums Dog  3 praktyczne pojemniki z fajnym „dizajnem“ na różne przekąski.

Inne lunchboxy znajdziecie TUTAJ 

 

plecak LAMA + LUNCHBOX SKIP HOP  przepiękne produkty, które umilą Marysi pierwsze chwile w przedszkolu.

Zoo Pack to mały, kolorowy plecak, który ma wiele różnych funkcji. Z przodu posiada termoizolowaną kieszeń idealną na kanapki lub owoce. . Plecak zamykany jest na zamek, posiada dużą komorę główną oraz miekkie szelki. W środku jest miejsce na wpisanie imienia i nazwiska.

Miękki, termoizolwany pojemnik na drugie śniadanie lub inne przekąski. Dzięki tej torbie, wszystko co dostanie Wasze dziecko na wycieczkę, do szkoły lub przedszkola czy na plażę, będzie świeże i pyszne. W środku znajduje się główna komora oraz siateczkowa kieszonka na mniejsze rzeczy np. łyżeczkę, gumę do żucia czy chusteczki.

Doskonale sprawdzi się w podróży i na szkolnej wycieczce.

 

 

Magnetibook Alphabet rozglądałam się już jakiś czas za taką zabawką edukacyjną. Na dłuższą chwilę zajmuje dzieciaki. Poza tym pasuje do wielkiej tablicy szkolnej w pokoju Jasia, którą jakiś czas temu zrobiłam.

 

 

 

Małpa Sigikid to miłość Jasia. Zabiera ją wszędzie :))

Meri Meri : 3 opak naklejki ( chmurka, tęcza, słoneczko, taśma z mini naklejkami: make it happen, fun, ze zloceniami ) , przypinki: pudelki, naprasowanki :piórka   ponieważ uwielbiam Meri Meri. Ich produkty to kwintesensja „dziewczyńskiego świata“ ! 🙂

 

 

parasolka małpka SKIP HOP – świetny, porządny produkt. Ma fajne „okienko „ z przodu co jest niesamowicie praktyczne.

 

 

 

 

Mellisa & Doug – zamki ta zabawka, to jakiś totalny hit! Marysia potrafi zamykać i otwierać te zamki bez końca. Dodatkowo urozmaicają sobie razem z Jasiem zabawę chowająć tam np jakąś naklejkę i wołająć „ zgadnij gdzie?!“ 🙂

 

 

 

Puzzle Map of Europe Mudpuppy ( 70 części )  edukacyjne puzle , uwielbiam ! Dzieciaki są odkrywcami! Układając ją Jaś uczy na swój sposób Marysię położenia różnych Państw, śmiechu przytym co nie miara :))

 

 

temperówka robot  bo dobra temperówka to podstawa! Motyw robota bardzo się Jasiowi spodobał.

Temperówka na butelkę do wody brytyjskiej firmy NPW ROW. Wykonana z wysokiej jakości materiałów. Wystarczy nakręcić temperówkę na pustą butelkę, a wszystkie wiórki wlecą do środka nie robiąc bałaganu.
Kompatybilna z większością butelek.

 

 

kredki dinozaury  REX , małe drewniane kredki w bardzo wygodnym pojemniku, zmieszczą się do każdego plecaka, polecam!

 

Dziękujemy i trzymamy kciuki  za pomyślny początek roku 🙂 

Zdjęcia: @hakauuka