Bal, ach, bal! W żłobku, w przedszkolu albo i w domu – zawsze jest ekscytujący! A jego najważniejsze składniki to: przebranie, konfetti i muzyka. Ach, no i balony! Naprawdę dzieciom nie potrzeba nic więcej, by uważać, że ten bal jest najwspanialszy.

Przebranie dla dziecka to bardzo wdzięczny temat. Po pierwsze: dzieciaki uwielbiają się przebierać. Oczywiście nie we wszystko, a strój musi być wygodny i nie krępować ruchów. A po drugie: jest dobrą inwestycją, bo służy nie tylko w okresie karnawałowym. Korony, skrzydła, płaszcze i maski są chętnie wyciągane, gdy tylko nadarzy się okazja do zabawy.

Strój możemy przygotować sami, albo zdecydować się na gotowy. Ten zrobiony własnoręcznie nie musi być pracochłonny! Anielskie skrzydła można wykonać na przykład z wieszaków i krepiny, a te nietoperza – z kawałka dzianiny. Kto ma maszynę do szycia, ten może natomiast stworzyć skrzydła papugi.

skrzydla-1

Bardzo prosty w wykonaniu może być też strój Indianki lub… ananasa! Żaden nie wymaga szycia! A co powiecie na takie wesołe Potwory? Znamy kilka potworów, co by się z takiego stroju bardzo ucieszyły! Alternatywą może być też kostium rycerza.

przebrania-1

Jeżeli natomiast kupujemy gotowe przebranie, weźmy pod uwagę zainteresowania naszego dziecka. Dla młodszych najlepiej sprawiają się stroje zwierzęce, bo to świat fauny pociąga dzieci. Nie warto przebierać małej łobuzicy za królewnę, najlepszy dla niej strój to na przykład Pippi. Podobnie z dziećmi zamyślonymi: zamiast kostiumu rycerza czy kowboja, dajmy im płaszcz czarodzieja Merlina.

Wybierzmy też coś dobrej jakości, wytrzymałego, oddychającego i miękkiego. Metalizowane stroje robota – choć piękne – i wielkie, sztywne skrzydła motyla szybko pójdą w kąt. Jedną z najciekawszych marek oferujących przebrania jest duńskie Liontouch. Stroje mają klasyczny charakter. Królewna, rycerz, Indianin czy na przykład Zorro nie wymagają skomplikowanych kostiumów, wystarczy detal. A te w Liontouch są dobrej jakości, ładne, niekrzykliwe i proste. Nie znajdziemy tu ani morza falban, ani zahaczających o wszystko frędzli.

linotauch-1

Natomiast najbardziej urocze stroje zwierząt oferuje Lilliputiens. To coś dla młodszych dzieci: pelerynki i miękkie maski pasują na dzieci od 18 miesięcy miesięcy wzwyż i na pewno starczą na kilka lat.

maski-1

Jeżeli nie chcemy kupować całego przebrania, świetną zabawę zapewni nam maska. Co powiecie na taką miękką panterę? Można też pomyśleć o zestawie masek na dowolne kinderparty, nie koniecznie karnawałowe.