Jesień rozpieszcza nas pięknym słońcem i złotymi liśćmi. Dlaczego więc, nie skorzystać z pogody i nie wybrać się na rowerową wycieczkę?

Razem z Asią i Danusią, którą znacie z profilu na Instagramie @Danusiowo, mamy dla Was test, jednego z najpiękniejszych rowerów dostępnych na rynku. O której marce mowa? Oczywiście o Banwood.

Marka w swojej ofercie ma rowerki dla maluchów od drugiego roku życia, aż do wieku przedszkolnego. Zaczynając od tzw. biegówek, do klasycznych dwóch kółek. Wiadomo nie od dziś, że bezpieczeństwo naszych pociech jest najważniejsze, stąd marka przygotowała dla swoich użytkowników kaski odpowiednie dla dzieci w wieku trzech lat.

To co? Zapraszamy 🙂

Naszą rowerową przygodę rozpoczęliśmy wiosną 2018 r. kiedy Danusia miała niespełna 3 lata, wtedy kupiliśmy czterokołowy rower. Początki nie były łatwe – Danusia musiała nauczyć się przede wszystkim pedałowania. Przy pierwszym rowerze popełniliśmy niestety jednak błąd, bo rower okazał się bardzo ciężki. Kupując go zwracaliśmy uwagę na wygląd – miał podobać się Danusi i nie być mega drogi.

W tym roku nadszedł czas na naukę jazdy na dwóch kołkach. Przyznam, że nauka poszła nam sprawnie i w zasadzie po pierwszej przejażdżce na równym terenie Danusia opanowała jazdę. Przyszedł więc czas na zmianę roweru, ponieważ 12 calowe koła były już za małe. Wybraliśmy Banwood Classic White na 16 calowych kołach. Kiedy kurier dostarczył olbrzymie pudło pomyślałam – ciekawe jak go złożymy… ani ja ani mąż nie znamy się montażu rowerów (chociaż bardzo lubimy na nich jeździć). Szybko okazało się jednak, że skręcenie roweru jest bardzo proste i kilka minut później Danusia mogła w domu przymierzyć się do nowego sprzętu. Jakiś czas później wybraliśmy się na pierwszą przejażdżkę, a jazda rowerem przyniosła ogromną radość.

Wygląd roweru został zaczerpnięty ze skandynawskiego stylu i był wzorowany klasycznymi rowerami dla dorosłych. Minimalistyczny design połączony został z dbałością o każdy detal, dzięki czemu rower jest bardzo dobrej jakości. Według mnie jest najładniejszym rowerem dostępnym obecnie na rynku.

Bandwood Classic to przede wszystkim:

  •     lekka aluminiowa rama,
  •     regulowana kierownica i siodełko,
  •     prosta kierownica dzięki której dziecko nie musi się pochylać,
  •     staranność wykonania – rower zawiera elementy ze sztucznej brązowej skóry – siodełko i uchwyty na kierownicy,
  •     dodatkowy koszyczek do którego Danusia może chować swoje skarby – głównie te znalezione podczas jazdy na rowerze,
  •      wygodny w użyciu ręczny hamulec z zaciskiem odpowiednim do rozmiaru dłoni dziecka
  •      wyposażenie w światełka, błotniki i osłonę łańcucha i obowiązkowo dzwonek !

Do kompletu wybraliśmy kask również marki Banwood BONTON CREAM. Jest lekki i wyposażony w odporną i trwałą powłokę zewnętrzną z tworzywa ABS. Jego wewnętrzna strona jest z pianki ochronnej, która zapewnia komfort noszenia i odpowiedni system wentylacji. Bardzo dobrze dopasowuje się do rozmiaru dziecka i starczy na lata ponieważ jest dostosowany dla dzieci między 3 a 7 rokiem życia. Ma także regulowany pasek pod brodą z osłonką – tak aby nie pasek nie przeszkadzał i nie uwierał dziecka. Dodatkowo posiada regulacje z tyłu dzięki czemu kask można jeszcze lepiej dopasować do rozmiaru głowy dziecka. Kask posiada oczywiście certyfikaty CE.

Asiu i Danusiu, dziękujemy za przetestowanie rowerka Banwood i przepiękne zdjęcia 🙂. Życzymy Wam samych wspaniałych wycieczek rowerowych i nie tylko 🙂