Drewniane zabawki same w sobie mają wiele uroku, a jeśli jeszcze można je ciągnąć za sobą bądź pchać… Już wiadomo, dlaczego maluchy za nimi szaleją! Dzięki nim mogą liczyć na wsparcie podczas nauki stawiania pierwszych, samodzielnych kroków, ale i ulegać zachętom, by odkrywać świat na swoich zasadach (niezależnie, bo na własnych nóżkach). Oj tak! Pchacze i zabawki do ciągnięcia to genialne wynalazki.

Szczególnym uznaniem tak małych piechurów, jak i ich rodziców cieszą się zwłaszcza te, które są nie tylko ładne, komfortowe i bezpieczne w użytkowaniu, ale mają w sobie coś jeszcze – mogą to być cymbałki, dzwoneczki lub po prostu miejsce, by móc przewozić misie, lale czy klocki. Z nimi świetna zabawa jest po prostu gwarantowana.

we źródło

Koniecznie zobaczcie 10 najfajniejszych drewnianych zabawek do ciągnięcia i pchania. Te i wiele innych (nie mniej fajnych) znajdziesz na naszych półkach w Mamissima.

Drewniane zabawki do ciągnięcia i pchania

 

Janod – Piesek Drewniany do Ciągnięcia

Janod - Piesek Drewniany do Ciągnięcia

Piesek Janod to świetny kumpel i towarzysz przechadzek, kiedy dziecko stawia pierwsze kroki.  Piesek jest uroczy, estetycznie wykonany. Ma piękne kolory i design. Idealny na prezent.

Childhome – Drewniany Wózeczek

Childhome - Drewniany Wózeczek

Wózek-pchacz jest uwielbiany prze dzieci i ich rodziców. Jego nieskomplikowana konstrukcja jest doskonałą zachętą do odkrywania nowych możliwości dziecka oraz bardzo pomocna w rozwoju jego kreatywności. Oprócz tego uczy codziennych czynności takich jak sprzątanie.

Janod – Łoś do Ciagnięcia z Bębenkiem Baby Forest

Janod - Łoś do Ciagnięcia z Bębenkiem Baby Forest

Łoś do ciągnięcia z bębenkiem jest zabawką wyjątkową – estetycznie wykonaną (ma piękne, intensywne kolory i przyjazny design) i przesympatyczną (podczas prowadzenia łoś kiwa głową i uderza w bębenek pałeczkami, które trzyma w łapkach, wydając przyjemne dla ucha dźwięki). Nie można zapomnieć o komforcie użytkowania (para szeroko rozstawionych kółek zapewnia zabawce stabilność).

Janod – Pchacz Drewniany Miś Polarny z Pętlą Edukacyjną

Janod - Pchacz Drewniany Miś Polarny z Pętlą Edukacyjną

Drewniany pchacz Miś polarny jest śliczny, super wygodny w prowadzeniu i atrakcyjny. Zwróćcie uwagę na niedźwiedzi bonus – pętlę edukacyjną z pięcioma kółeczkami do przesuwania, umieszczoną w łapkach zwierzaka zachęcają do zabawy. To jest super! Zabawka przyjemnie dzwoni podczas prowadzenia dzięki zawieszonemu z przodu metalowemu dzwoneczkowi.

Janod – Cymbałki na Wózeczku

Janod - Cymbałki na Wózeczku

Metalowe cymbałki na drewnianym wózku do ciągnięcia sprawdzą się jako pierwszy instrument dziecka – super jest to, że maluch może je wozić za sobą wszędzie, gdzie tylko poniosą go nóżki. Cymbałki JANOD otrzymały w 2013 tytuł Zabawki Roku od amerykańskiego stowarzyszenia ASTRA, a także złoty medal od The Oppenheim Toy Portfolio.

Plan Toys – Drewniany Chodzik Niebieski Van

Plan Toys - Drewniany Chodzik Niebieski Van

Wózek-pchacz to zabawka atrakcyjna z wielu powodów. Jest bardzo ładna, pomaga stawiać pierwsze samodzielne kroki, a także wspiera dzieciecą kreatywność (wózek można wykorzystywać na różne sposoby), ale i samodzielności (maluszek np. może sam próbować sprzątać swoje zabawki!).

 Scratch – Pchacz Rybka

Scratch - Pchacz Rybka

Drewniany pchacz dla najmłodszych, stawiających pierwsze kroki dzieci został wykonany w wysokiej jakości drewna bukowego. Ma gumowe opony, które nie pozostawiają śladów na podłodze, a dzięki regulowanej wysokości uchwytu wózek rośnie wraz dzieckiem.

Djeco Drewniany Słonik na Sznurku

Djeco Drewniany Słonik na Sznurku

Bajecznie kolorowy słonik to fantastyczna zabawka do ciągnięcia przeznaczona dla małych dzieci. Zabawka zachęca dzieci do chodzenia i odkrywania własnych ścieżek. Jest piękna i wykonana z drewna malowanego bezpiecznymi dla maluszka farbami.

 Janod – Ciężarówka z Narzędziami do Ciągnięcia

Janod - Ciężarówka z Narzędziami do Ciągnięcia

 Gratka dla fanów czterech kółek i klimatów rodem z warsztatu samochodowego. Dzięki 22 drewnianym elementom zabawka wspomaga rozwój dziecka na wielu płaszczyznach: rozwija zdolności manualne, uczy cierpliwości i koncentracji, rozwija wyobraźnię oraz umiejętności społeczne zachęcając do odgrywania scen imitujących zachowanie dorosłych.

Janod – Chodzik Warsztat Magnetyczny z Narzędziami Bricolo

Janod - Chodzik Warsztat Magnetyczny z Narzędziami Bricolo

Idealna zabawka dla małego wielbiciela motoryzacji i mechaniki pojazdowej. By to zrozumieć, wystarczy spojrzeć na konstrukcję i 24 drewniane elementy, takie jak śrubki, nakrętki, śrubokręt, klucz czy młotek. Genialna sprawa! Nie dość, że można być mobilnym (każdy maluch z takim towarzyszem będzie się czuł o wiele pewniej podczas swoich eskapad), to i niezależnym (samemu „naprawić” swoje auto!).