Dzisiejszy dzień zapowiada się deszczowo , ale z Magdą, mamy wrażenie, że każdy jest wypełniony słońcem 🙂 Na Jej profilu na Instagramie @ma_lo_ki pokazuje nam przepiękne inspirację, codzienne życie z jej 2-letnim synkiem Leonem, a to wszystko w jasnych, pastelowych barwach.

Zapraszamy po kolejną garść inspiracji i pięknych zdjęć 🙂

 

Dzień Dziecka to dla mnie… dzień moich urodzin. Dlatego podwójnie go celebruje, żyjąc
w przekonaniu, że ta data pozwala mi być dzieckiem całe życie niezależnie od wieku.„Wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi, ale niewielu z nich pamięta o tym.”  Antoine de Saint-Exupéry (z książki Mały Książę)

Moje najpiękniejsze wspomnienia z Dnia Dziecka… zazwyczaj spędzałam go nad kochanym jeziorem (zresztą do dzisiaj mam taką tradycje ). Nie pamiętam dokładnie ile miałam lat, ale najmilej wspominam urodziny na które dostałam domek muminków. Największą jego zaletą było to, że rodzice musieli pomagać w jego złożeniu, dekorowaniu ścian, układaniu mebelków. Z tatą spędziliśmy nad nim kilka godzin, a mama razem z siostrą w tym czasie piekły mój ulubiony tort. Najpiękniejsze wspomnienia to te, w których robiliśmy wszystko wspólnie, dlatego dzisiaj jako mama, staram się jak najwięcej czasu spędzać z Leonem na wspólnej zabawie.

Moje dziecko uwielbia… bawić się zwierzątkami. Odgłosy zwierząt i obserwowanie ich zwyczajów ostatnio jest jego ulubionym zajęciem. Dlatego wszystkie zabawki kupuję w tematyce dżungli, albo zwierzęcej zagrody. Ostatnio zaczął interesować się też rowerkiem i hulajnogą, już czuję, że lato spędzimy w większości na świeżym powietrzu…

Wolny czas spędzamy… nad jeziorem na Lubelszczyźnie. Raz na kilka tygodni staram się brać parę dni wolnego i uciekamy z miasta. Tam mamy nasz drugi dom i tam chyba czujemy się najlepiej.

Najciekawsze miejsca w moim mieście dla dzieci to… dla dzieci to place zabaw. Stolica gwarantuję tutaj duży wybór, w prawie każdym parku można spotkać coś ciekawego.

Moja ulubiona kawiarnia, która jest przyjazna dzieciom to…  w okolicach Warszawy to Weranda w Podkowie Leśnej. Pyszne jedzenie i bezpośrednie sąsiedztwo z placem zabaw gwarantuje mile spędzony czas.

W Okunince, czyli nad jeziorem białym, które tak często wspominam naszym ulubionym miejscem jest White. Niedawno powstałe miejsce stworzone z myślą o rodzinach z dziećmi. Dobre, świeże jedzenie, bardzo rodzinna atmosfera i plac zabaw na terenie obiektu, który jest prawie tej samej wielkości co restauracja. Dodatkowo White mieści się praktycznie na plaży więc widoki najpiękniejsze.

Jak planujecie spędzić tegoroczny Dzień Dziecka? Mam nadzieje, że pogoda będzie piękna i zrobimy garden party. Przyjadą moje siostrzenice, mistrzynie wymyślania zabaw, upieczemy coś pysznego i będziemy delektować się swoja obecnością.

Jakie produkty wybrałaś w Mamissimie i dlaczego?

Oczywiście większość z motywem zwierzątek:)

Memory marki Petit Monkey – Pozwoli nam na świetna wspólną zabawę edukacyjną.

Klocki wieża Forest Friends marki Petit Monkey – Dzięki której Leon będzie trenował motorykę.

Lampka Heart marki Eef Lillemor – Leon boi się ciemności, więc dostał piękną lampkę, która pozwoli mu spokojnie zasnąć.

Kask marki Janod zapewni bezpieczeństwo podczas pierwszych prób na rowerze i hulajnodze, na nasze rodzinne wycieczki rowerowe jest niezbędny

Bandanka marki Maki Mon Ami – Wykonana z bardzo przyjemnego dla skóry materiału.

Skrzynia na zabawki firmy Caramella to prezent trochę dla mnie. Marzy mi się nauczyć Leona odkładania zabawek na miejsce. Jest jeszcze za mały żeby sięgać na półki czy do szafy, a skrzynie łatwo otworzyć a wrzucenie zabawek powinno nie stanowić dla niego problemu, do tego jest pięknym elementem ozdoby pokoju. Dzięki niej nauczy się, że zabawki na koniec dnia mają swoje miejsce a nie pozostają na podłodze.

 

Dziękujemy za rozmowę 🙂 Życzymy Wam wspaniałego i niezapomnianego Dnia Dziecka 🙂

 

Zdjęcia: @ma_lo_ki