Macie już wymarzone prezenty na Dzień Dziecka?
Dziś, razem z Olą @male_duze_a, mamą Aleksandra, mamy dla Was kolejną garść inspiracji 🙂
Sprawdźcie co wybrała w naszym sklepie i dlaczego, jakie są Jej wspomnienia z dzieciństwa i co najbardziej lubi Aleksander 🙂
Dzień Dziecka to dla mnie… czas, który beztrosko, przyjemnie i radośnie spędzamy razem. Ja organizuje atrakcje, a zapracowany tata bierze dzień wolnego i aktywnie w nich uczestniczy.
 Moje najpiękniejsze wspomnienia z Dnia Dziecka… Będąc małą dziewczynką, a później nastolatką mieszkałam w dużym mieście, w szarym bloku z wielkiej płyty. W Dzień Dziecka na osiedle przyjeżdżało wesołe miasteczko i nagle robiło się jakoś przyjemniej. Świeciło słońce, wszędzie unosił się zapach waty cukrowej, trąbiły odpustowe zabawki, dzieci głośno się śmiały, a na środku stała ona – karuzela łańcuchowa!
Moje dziecko uwielbia… bawić się z dziadkiem. Potrafią godzinami siedzieć w garażu i reperować stare motocykle. Bez wątpienia ich relacja ma w sobie niezwykłą magię i odgrywa niezastąpioną rolę w rozwoju małego chłopca. Dziadek jest wspaniałym towarzyszem zabaw. cierpliwym słuchaczem, pocieszycielem, wzorem do naśladowania. Dziadek uczy o silnikach, tłokach i innych motocudach, o których ja nie mam pojęcia.
Wolny czas spędzamy… na powietrzu. Często najzwyczajniej na świecie spacerujemy. Odwiedzamy pobliski las, karmimy kaczki, skaczemy po kałużach lub idziemy w blizej nieokreślonym kierunku. Tak sobie chodzimy, rozmawiamy, opisujemy słowem otaczający nas świat.
Najciekawsze miejsca w moim mieście dla dzieci to… Mieszkam w małym miasteczku, które otaczają lasy i jeziora. Wiosną, latem i piękna złotą jesienią jest super, można plażować, robić ogniska, organizować garden party dla dzieci, korzystać z placu zabaw oraz tzw. „Orlika”, a także szlifować wszelakie umiejętności na skateparku. Niestety gdy temperatura spada nasza miejscowość zapada w sen zimowy.
 Moja ulubiona kawiarnia, która jest przyjazna dzieciom to… „Kogel Mogel” w Bydgoszczy. Przyjemna aranżacja wnętrza, kącik dla maluchów, smaczne przekąski. Kiedy rodzice delektują się kawą, najmłodsi bawią się pod opieką animatorów. Spokojnie można umówić się z koleżanką na ploteczki i zabrać ze sobą pociechę.
 Jak planujecie spędzić tegoroczny Dzień Dziecka?
W tym roku wraz ze znajomymi zaplanowaliśmy wielkie greckie wakacje (zebrała się spora grupka 18 osób), które obejmą Święto Dzieci. Będziemy słuchać szumu fal, szaleć w basenie, zażywać kąpieli słonecznych, szukać muszelek, budować zamki z piasku i odwiedzać zakamarki jednej z wysp na Morzu Egejskim.
Jakie produkty wybrała Pani w Mamissimie i dlaczego?
Bardzo lubię spędzać czas z moją pociechą w sposób kreatywny i rozwojowy. Do zabawy w naśladowanie wybrałam dwie zabawki firmy Kids Concept, której produkty uwielbiam za wykonanie, minimalistyczny kanon barw i jakość materiałów:
Zestaw małego lekarza w designerskiej walizce znajduje się stetoskop do osłuchiwania plecków, klatki piersiowej i słuchania serduszka, termometr – idź precz gorączko!, strzykawka – pik, pik w rączkę, młoteczek puk-puk w kolanko, szpatułka do sprawdzenia czy gardełko nie jest czerwone oraz maść i lekarstwo – ble! Zabawka nie tylko rozwija wyobraźnię ale pozwala zrozumieć czynności wykonywane przez dorosłych, daje możliwość przeprowadzenia sytuacji, które mogą wywrzeć silny wpływ na emocje dziecka, oswaja lęk i strach przed lekarzem. Olek tak długo bawił się zestawem i robił królikowi zastrzyki, że zasnął.
Drewniana Kuchnia, która inspiruje do twórczej zabawy. Myślę, że gdybym miała taką piękną kuchnię będąc dzieckiem, inaczej podchodziłabym do gotowania będąc dorosłym ;). Olka kuchnia stoi nieopodal mojej, wiec razem przelewamy, nalewamy, wsypujemy, mieszamy. Rewelacyjna zabawa, zwłaszcza kiedy dziecko o 7 rano przynosi ci drewniane śniadanie do łóżka 😉
Kolorowe Matrioszki marki Petit Monkey. Zabawką, która wywołała największy uśmiech na naszych twarzach. Babuszki są przeurocze, pięknie ozdobione. Jest to doskonały pomysł na prezent dla dzieci w każdym wieku. Olkowi tak się spodobały, że zabrał je na przechadzkę po gdańskiej starówce.
Maki Mon Ami i popularna poduszka Miś Dawid, nazwana na cześć ojca projektu – Dawida Wolińskiego. Mięciutka przytulanka miała za zadanie ukoić smutek Olka po rozstaniu ze smoczkiem. Na zdjęciu ostatnie wspólne chwile Didi, Oli i Miś, który swoją misję wypełnił na 6!
Bańki mydlane marki Rex. Czym byłby Dzień Dziecka bez baniek mydlanych! Dzięki kompaktowemu wymiarowi zapewni dobrą zabawę dzieciakom na naszych greckich wczasach.
Dziękujemy za rozmowę i cudne zdjęcia:) Życzymy całej Waszej rodzince wspaniałego i niezapomnianego Dnia Dziecka:) 
Zdjęcia: @male_duze_a