Dzień Dziecka to co roku dla nas specjalny czas:) Dziś zapraszamy Was na rozmowę z Pauliną, mamą przeuroczych bliźniąt Lenki i Leona, która prowadzi niesamowity profil na Instagramie @paulaaa_ef.

Przed pojawieniem się Pingwinków (tak zostały ochrzczone Jej dzieci przez bliskich), dużo wolnego czasu poświęcała razem z mężem na pomoc bezdomnym psiakom. Byli wolontariuszami w schronisku dla zwierząt w Bielsku-Białej oraz w Fundacji Psia Ekipa. To nadal bardzo ważna część ich życia (sami też mają dwa przygarnięte kundelki). Poza tym uwielbia chodzić po górach, od zawsze kocha książki, a odkąd ma dzieci jej nową pasją jest fotografię.

Zobaczcie jakie ma plany na Dzień Dziecka:)

Dzień Dziecka to dla mnie… ten czas, kiedy odkładamy wszystkie sprawy na bok i poświęcamy go dzieciakom. Nie ukrywam, że przy bliźniakach mało mamy chwil wytchnienia, nasze dni są wypełnione po brzegi i uciekają zdecydowanie za szybko. Teraz, kiedy maluchy już więcej rozumieją, potrzebują nas jeszcze bardziej i w takie dni jak Dzień Dziecka, chcemy dać im rodziców na 100%.

Moje najpiękniejsze wspomnienia z Dnia Dziecka… To może być tylko jedna data 🙂 Miałam 6 lat i bardzo czekałam na ten dzień. Miałam dostać najpiękniejszy prezent na świecie – moją małą, długo wyczekiwaną siostrzyczkę. Co prawda Ona odrobinkę się spóźniła i kazała na siebie czekać aż do 5 czerwca, ale w końcu się pojawiła! A ja z tej radości najpierw rozbiłam głowę biegnąc ją zobaczyć zaraz po urodzeniu, a później zaprosiłam do nas do domu całe przedszkole, taka byłam dumna, że Ją w końcu mam. Musielibyście widzieć minę mojej mamy, kiedy przedszkolna grupa faktycznie przyszła nas odwiedzić 😉

Moje dzieci uwielbiają bawić się… Od dłuższego czasu mamy etap figurek zwierzątek, a nasza ekipa dzięki Dziadkom ciągle się powiększa 🙂 Tak więc codzienność to wyprowadzanie na spacery, budowanie domków czy wybiegów, wspólne podróżowanie i oczywiście spanie z nimi. Oprócz tego nadal nie znudziło im się gotowanie czy przyrządzanie kawki dla wszystkich. A ostatnim hitem są autobusy – tu też myślę, że będziemy mieć pokaźną kolekcję.

Wolny czas spędzamy… w lesie lub gdzieś na szlaku. W poszukiwaniu kolejnego idealnego patyka, w pogoni za motylami, wsłuchując się w śpiew ptaków i czerpiąc garściami energię z natury. W tygodniu jest trudniej, bo oboje pracujemy zawodowo, ale weekendy staramy się wypełniać wycieczkami. Mamy swoje ulubione miejsca w okolicy, gdzie nie ma dużo ludzi, a gdzie czujemy się najlepiej. Gdzie możemy wybrać się w szóstkę, bliźniaki, psy i my. Nie jest to najłatwiejsze organizacyjnie, ale tak lubimy najbardziej. Mieszkamy w pięknej okolicy, możliwości na takie jednodniowe wypady jest cała masa. A jak maluchy jeszcze troszkę podrosną, będziemy mogli częściej wracać ciut wyżej, na przepiękne górskie szlaki Beskidów.

Najciekawsze miejsca w moim mieście dla dzieci to… Zależy od tego jak lubimy spędzać czas z dziećmi. I tu znów muszę wrócić to lasu 🙂 Bo tak naprawdę mamy go nawet w mieście i jak nie chcemy jechać gdzieś dalej, to wpadamy nad Zaporę w Wapienicy, jednego z bardziej popularnych miejsc w Bielsku. Piękna okolica, trasa w lesie częściowo asfaltowa, więc idealnie pod rower czy hulajnogę. Jest rzeka, w której latem można się popluskać, jest plac zabaw, karczma nad zaporą, jest miejsce na grilla, no i jest mnóstwo kamieni i patyków 😉 A niedaleko nas, w Goczałkowicach Zdroju jest przepiękne miejsce Ogrody Kapias, którym jestem zauroczona. Ogromny teren, dopieszczony w każdym szczególe, wiele atrakcji dla dzieci, zielone igloo, labirynt z żywopłotu, domki, pomosty, alejki, stawy z rybkami, duży plac zabaw, a to wszystko w otoczeniu starannie dobranej roślinności, wśród kwiatów, drzew. Naprawdę magiczne miejsce, do którego aż chce się wracać.

Moja ulubiona kawiarnia, przyjazna dzieciom to… Klubokawiarnia Aquarium. Co prawda nie jest to typowe miejsce dla rodzin z dziećmi, ale uwielbiam ją za klimat, zapach kawy i domowe ciasta, a dla dzieci jest tam wydzielona strefa, trochę jak scena, z zabawkami, miejscem do rysowania. Można połączyć chwilę relaksu rodziców z atrakcją dla dzieci i mile spędzić czas.

Jak planujecie spędzić tegoroczny dzień dziecka… Jeśli tylko pogoda dopisze, to będziemy chcieli zabrać dzieciaki w nowe miejsce – do Ekoparku W Dechę. Atrakcji jest tam masa, dla starszych i młodszych, więc na pewno będą zachwycone. Myślę, że to miejsce może dołączyć do listy naszych obowiązkowych punktów wypadowych.

Jakie produkty wybrała Pani w Mamissimie i dlaczego?

Pudełka na żywność marki Petit Monkey – Jak już wspominałam wcześniej, dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu, najczęściej gdzieś lesie, z dala od zgiełku. Na takie wyjścia zawsze musimy mieć przygotowany prowiant, bo Pingwinki kochają owoce i warzywa. A pojemniczki Forest Friends od Petit Monkey będą do nas pasowały idealnie i na pewno będą nam towarzyszyć w niejednej wyprawie.

Poduszka do Przytulania Sowa i Terrier Happy marki Maki Mon Ami – Poduszek u nas nigdy za wiele, a poduszki ze zwierzątkami, to musi być hit. Dlatego wybrałam te od Maki Mon Ami, obowiązkowo z pieskiem dla Leośka i z sową dla Lenki.

Kalejdoskop marki Rex – Kalejdoskop to magiczny przedmiot z mojego dzieciństwa o którym dawno zapomniałam. Cieszę się, że będę mogła im pokazać świat w kolorowych szkiełkach.

Matrioszki marki Petit Monkey – Z kolei matrioszki pokazała im po raz pierwszy ich Babcia, która ma w swojej kolekcji pamiątek takie małe, bardzo stare cuda. Lenka załapała od razu o co chodzi i za każdym razem jak jesteśmy u Teściów, wyciąga je do zabawy. Teraz będzie miała też swoje w domu.

Jeździk i hulajnoga 2w1 marki Scootandride – Długo wahałam się czy hulajnogi Scoot & Ride sprawdzą się u nas. A okazały się być hitem. Jedyny warunek był taki, że obie muszą być tego samego koloru. Zrezygnowałam więc z pudrowego różu dla Lenki i dostała taką samą jak ma Leo, ale tak uniknęliśmy zapewne niejednej awantury o to która jest czyja. Super, że możemy w kilka sekund zmienić ją w w opcję z siodełkiem i odwrotnie. Teraz codzienność to wyścigi, a przy okazji i my mamy trochę biegania, bo niełatwo za nimi nadążyć.

Bon prezentowy do sklepu Mamissima.

 

Paulina, dziękujemy za rozmowę i piękne zdjęcia. Życzymy całej Wasze rodzince udanego i niezapomnianego Dnia Dziecka!

 

Zdjęcia: @paulaaa_ef