Ciąża, poród, wyprawka do porodu, pielęgnacja maluszka po urodzeniu, karmienie – to nasze ulubione tematy i mamy wrażenie cały czas nie wyeksploatowane do końca. Bo czy w ogóle można je wyczerpać?

Do kolejnej odsłony projektu EKSPERT MAMISSIMA z wielką przyjemnością zaprosiliśmy położną z wieloletnim doświadczeniem, mamę ale co warto podkreślić kobietę niezwykle łagodną, cierpliwą, konkretną i świadomą swojej wiedzy.

Katarzyna Płaza – Piekarzewska  jest  absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Warszawie ( Z pasji magister położnictwa) Ukończyła liczne kursy specjalistyczne obejmujące m.in. tematykę problemów w laktacji. Jest certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym oraz Instuktorką Masażu Shantala. Katarzyna to także autorka i założycielka bloga i portalu „Zapytaj Położną”, na którym porusza tematy związane z niepłodnością, ciążą, narodzinami dziecka oraz karmieniem piersią.

Nasz Ekspert jest pomysłodawcą Dzienniczków Brioko skierowanych do przyszłych mam i rodziców małych dzieci. 

Na codzień dzieli się swoją wiedzą na profilu IG @polożna_kasia , Facebooku oraz co wtorek realizuje program Poranek z położną Kasią, w którym porusza ważne tematy dotyczące tematów związanych z macierzyństwem  –  odpowiada na masę pytań , podpowiada, wspiera, inspiruje.

 

Specjalnie dla  Mamissima odpowiadała na Wasze pytania przez ostatnie dwa tygodnie na profilu  IG oraz testowała i  wybrała idealną wyprawkę przydatną zaraz po urodzeniu maluszka. Pytania zebraliśmy w jednym miejscu i za chwilę przedstawimy Wam odpowiedzi. Na początku zaś chwilę o samej Kasi 🙂

Co skłoniło Ciebie do stworzenia profili @polozna_kasia i jak na codzień wygląda Twój kontakt z Twoimi odbiorcami / followersami?

 O Instagramie powiedziała mi moja znajoma, to wtedy była innowacja. Mało osób z niego korzystało. To było jeszcze przed narodzinami mojej córy. Na potrzeby pytania cofnęłam się do pierwszego zdjęcia to był 5 maja 2013 roku.

Wtedy miałam pomysł by stworzyć oddzielną markę i zacząć informować o mojej nowej działalności. To z czasem ewoluowało. Przeplatałam prywatne historie z wiedzą merytoryczną. Dla mnie osobiście dużym SKOKIEM w rozwoju interakcji była możliwość nagrywania InstaStories. Raz, że musiałam pokonać swoją nieśmiałość. Dwa reakcje odbiorców i wiadomości zwrotne spowodowały, że obecnie jest to moje najbardziej ulubione medium. Na swoim Instagramie dzielę się wiedzą, mówię ciekawostki i prowadzę co wtorek Poranek z położną Kasią, do którego zapraszam gości. Rozmawiamy o ważnych tematach czasem lżejszych, czasem trudniejszych.

 

Kasia, jesteś mamą i położną – co wg Ciebie jest najpiękniejsze i najtrudniejsze w macierzyństwie zarówno na podstawie Twoich spotrzeżen i spostrzeżeń kobiet, które Ciebie obserwują i dzielą się z Tobą swoimi uwagami?

 

Myślę, że sam początek jest trudny. To jest zmiana o 180 stopni i ciężko sobie ją wyobrazić. Brak snu, który się nawarstwia. Rezygnacja z siebie. Uwaga skupiona na noworodku. Myślę, że mi było o tyle łatwiej, że pracowałam też na oddziale noworodkowym miałam też dyżury na patologii noworodka. Miałam kilkoro dzieci na dyżurze, które wymagały m.in. przewinięcia nakarmienia, były w różnym wieku z różnymi potrzebami. Miałam obraz jak różne mogą być dzieci, jak różnie mogą się nimi opiekować mamy. Wiedziałam, że to jest wymagające. Tylko mój dyżur trwał 12 godzin. Dyżur mamy trwa 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wychodząc ze szpitala miałam w głowie jeszcze myśli, czy aby wszystko zrobiłam, wypełniłam itd. Natomiast to nie jest to samo. Jak mama wychodzi z domu, to gdy pojawi się dziecko to ona o nim myśli cały czas. Idąc na randkę z mężem łapie się, że rozmawiają o dziecku. Polecam pamiętać o chodzeniu na randki. Kobiety, które piszą do mnie: zwracają uwagę na brak czasu, pytają jak zaangażować partnera. Korzystając z okazji powiem, że angażując go od początku i pozwalając jemu na robienie po swojemu. Takie danie przestrzeni zaprocentuje 🙂

 

Jak to się stało, że zostałaś położną :)?

 Jako dziecko byłam długo diagnozowana, w celu wykrycia choroby, a w efekcie potrzebowałam operacji, która uratowała mi życie. Teraz już wszystko jest dobrze. Natomiast w dzieciństwie dużo czasu spędziłam w szpitalu. Miałam takie poczucie, że dzięki medycynie żyję. Co sprawiało, że chciałam jako dorosła osoba pracować w szpitalu i pomagać innym w powrocie do zdrowia. W liceum trafiłam na informator, w których przeczytałam o studiach położniczych. Wtedy pomyślałam, że to jest TO! Przyjmowanie dzieci na świat. Nie wiedziałam, że jako położna można pracować w innych miejscach niż sala porodowa, oddział położniczy. 

 

 Co chciałabyś przekazać przyszłym mamom, które bardzo boją się porodu: taki twój super tip :)?

 

Nie unikać tematu. Bywa, że kobiety myślą “jakoś to będzie” a później szukają na ostatni moment np. indywidualnej szkoły rodzenia. Co nie jest złe. Natomiast jest ryzyko, że zaraz mała istota się urodzi, bo czasami termin porodu przypada za kilka tygodni, albo wręcz 2-3 tygodnie i takie spotkanie może się nie odbyć. Co zrobić? Warto przeczytać dobry poradnik, spotkać się z położną, zapisać do dobrej Szkoły Rodzenia. Można skorzystać z kręgów kobiet w ciąży. Myślę, że obecnie jest duży wachlarz możliwości. Najważniejsze, żeby otworzyć się na ten temat i zechcieć się więcej o nim dowiedzieć. Często spotykam się z obawą przed porodem. Natomiast w trakcie edukacji często kobiety stają się zafascynowane ciałem, jego możliwościami i odkrywają moc w sobie. Wręcz chcą rodzić naturalnie 🙂

ODPOWIEDZI NA WYBRANE PYTANIA OD WAS

Kiedy spakować torbę do szpitala?

Torbę do szpitala warto spakować około 6 tygodni przed terminem porodu. Warto wziąć jak najmniej rzeczy.

 

Kiedy warto zapisać się do Szkoły Rodzenia?

 

Warto rozejrzeć się wcześniej za Szkołą Rodzenia i wybrać ją też pod kątem:

  • lokalizacji
  • terminu zajęć
  • czasu dotarcia (czy nie ma korków)

 

Szkoły Rodzenia znajdują się w:

  • przychodniach
  • szpitalach położniczych
  • prywatnych miejscach

 

Zajęcia w Szkole Rodzenia dobrze zakończyć co najmniej na 4 tygodnie przed terminem porodu. Zazwyczaj cykl zajęć podzielony jest na 4-6 spotkań. Dlatego w okolicy 30 tygodnia ciąży dobrze jest rozpocząć edukację 🙂 Jakie są alternatywne rozwiązania:

  • indywidualne spotkania z położną w ramach NFZ-u
  • prywatne (odpłatne) spotkania z położną w domu
  • kurs online Szkoły Rodzenia
  • lektura dobrych poradników okołoporodowych

 

Warto skorzystać z dostępnej wiedzy. Często uspokaja, oswaja z tematem macierzyństwa, łatwo wrócić do danego zagadnienia, bo wiemy gdzie szukać. Zawiera się nowe znajomości.

 

Po jakim czasie od cięcia cesarskiego można myśleć o drugim dziecku?

 

Po cięciu cesarskim odległość między kolejną ciążą dobrze, żeby wynosiła co najmniej 12 miesięcy.

Którego terminu porodu się trzymać tego z miesiączki czy z usg w przypadku dużej różnicy?

Termin wyliczony z ostatniej miesiączki może się wahać +/- 14 dni. Dokładniejszy termin porodu jest z wyliczeń na podstawie USG w pierwszym trymestrze ciąży. Tutaj dokładność może wynosić nawet +/- 6 dni. Co oznacza, że z USG termin powinien być bliższy prawdzie.

 

Plan porodu. Czy warto go mieć? Czy w szpitalu zwracają na niego uwagę?

Warto zrobić plan porodu dla siebie. Polecam wziąć go ze sobą do szpitala. W myśl obowiązującego rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie standardu organizacyjnego opieki okołoporodowej: Personel medyczny poznając rodzącą, „zapoznają się z planem porodu, omawiają go z rodzącą i w miarę możliwości stosują jego postanowienia”.Plan porodu jest dobrym pretekstem, żeby porozmawiać z położną o ważnych dla nas punktach podczas porodu. 🙂

 

Czy już w ciąży zacząć smarować brodawki? Jeśli tak, to jakim produktem?

W ciąży jeśli nie ma takiej potrzeby to NICZYM nie smarujemy brodawek. U niektórych przyszłych mam pojawia się odczuwalna suchość brodawek, to wtedy można posmarować je maścią zawierającą lanolinę.

 

Przy 1 dziecku nie miałam pokarmu rodziłam cc. Czy przy drugim jest szansa na karmienie?

Jeśli to pytanie Cię nurtuje warto zrobić usg piersi. Odpowie na pytanie ile jest tkanki tłuszczowej, a ile gruczołowej. Dlaczego jest to dość istotne? Tkanka gruczołowa odpowiada za tworzenie pokarmu. Jeśli będzie w piersiach tkanka gruczołowa, to znak, że szansa na rozkręcenie laktacji jest duża. Są kobiety, które przy pierwszym dziecku nie karmiły piersią bądź karmiły bardzo krótko, a kolejne dzieci wykarmiły. 🙂

 

Czy można planować kolejne dziecko, jeśli karmi się jeszcze piersią?

 

Tak można. Warto mieć tylko na uwadze kiedy najlepiej, żeby pojawiło się kolejne dziecko. Warto pamiętać, że powrót płodności podczas laktacji jest różny u każdej kobiety. Jedne wracają do płodności bardzo wcześnie inne dopiero po zakończeniu laktacji. W przypadku cięcia cesarskiego warto sprawdzi grubość blizny. Tutaj ważny jest też odstęp między jedną, a drugą ciążą, który dobrze by wynosił 12 miesięcy.

 

Jak prawidłowo wstawać po cięciu cesarskim?

Bardzo ważne pytanie. Jak prawidłowo wstawać po cięciu cesarskim? Gdy leży się na wznak, najpierw należy się obrócić na bok. Później podeprzeć na łokciu następnie zsunąć nogi. Takie wstawanie jest najzdrowsze i każda osoba powinna tak wstać.

Warto też odwiedzić po cięciu cesarskim fizjoterapeutę, który oceni między innymi rozstęp mięśnia prostego.

 

Jak pielęgnować pępek po narodzinach dziecka?

 

Po narodzinach dziecka trzeba dbać o czystość kikuta pępowiny. Najlepiej myjąc go wodą z mydłem i osuszając do sucha gazikiem. Czy można go moczyć w trakcie kąpieli? Tak, można zanurzyć kikut pępowiny w wodzie. Natomiast po kąpieli trzeba go osuszyć do sucha. Warto zwrócić uwagę jaki ma zapach wydzielina wokół pępka. Jeśli skóra wokół pępka jest zaczerwieniona, wydzielina brzydko pachnie, to taki kikut pępowiny wymaga konsultacji z pediatrą. Kikut pępowiny zazwyczaj odpada między 10 a 14 dniem po narodzinach. Pamiętaj, żeby umyć ręce przed wykonaniem czynności pielęgnacyjnych u dziecka.

 

A oto co znalazło się wśród WYPRAWKOWYCH  wyborów Katarzyny @polozna_kasia

Przedstawione poniżej rzeczy możecie wygrać w konkursie Wyprawka Kasi – wszystkie szczegóły, regulamin i zasady konkursu  znajdziecie tutaj 

DLA MALUSZKA

Ultradźwiękowy nawilżacz BEABA 

Unikalny nawilżacz parowy francuskiej marki Beba zapewni czyste, odpowiednio nawilżone powietrze w pokoju Twojego maluszka. Urządzenie wykorzystuje technologię ultradźwiękową do dyfuzji zimnej pary w całym pomieszczeniu. Dzięki ultradźwiękom, membrana urządzenia wprawiona zostaje w wibracje, które rozbijają cząsteczki wody ze zbiornika na parę wodną w postaci chłodnej mgiełki, a następnie uwalniają tę mgiełkę na zewnątrz do pomieszczenia.

Jest to całkowicie bezpieczny, a przy tym wydajny sposób na zagwarantowanie odpowiedniej wilgotności powietrza we wnętrzu przez cały rok – w szczególności jesienią czy zimą, kiedy ogrzewanie je wysusza. Nawilżacz może być również używany latem jako odświeżacz powietrza. Urządzenie zapewnia dziecku większy komfort oddychania, lepszy sen, wspomaga również odporność. Jest niezwykle ciche, wydajne (ma długi czas pracy), łatwe w obsłudze, kompaktowe, a przy tym stylowe – jego designerski kształt i stonowane kolory (biały ze srebrnymi detalami) pasują i są ozdobą każdego pokoju.

REKOMENDACJA @polozna_kasia: Często w domach, w których są noworodki/niemowlęta okna są szczelnie pozamykane, dzieci ciepło ubrane. Zaś temperatura powietrza jest wysoka i skutkuje suchym powietrzem. Żyjemy w czasach, w których czasami trudno jest osiągnąć optymalną temperaturę albo za zimno albo za gorąco. Uważam, że urządzenie jakim jest nawilżacz bardzo ułatwia i usprawnia stworzenie optymalnych warunków dla dziecka. Poza tym, gdy jest odpowiednia temperatura i nawilżone powietrze dzieci lepiej śpią 🙂

Wanienka Beaba Cameleo 

Wanienka z serii “Camele“o” francuskiej firmy Beaba sprawdzi się podczas kąpieli nie tylko niemowląt, ale również starszych dzieci. Antypoślizgowy materiał wewnątrz, zapewni Twojemu dziecku bezpieczeństwo, a Tobie wygodę użytkowania. Wanienka posiada korek ułatwiający opróżnianie wody.

Dla wygody wanienkę wyposażono również w miejsce na słuchawkę prysznicową.
Wanienkę Camele’o możesz używać zarówno samą jak i na stojaku Camele’o – wystarczy wpiąć wanienkę do stojaka.

REKOMENDACJA @polozna_kasia: Jestem zwolenniczką prosty. Przy dzieciach z kolei proste czynności wykonujemy wiele razy i to już nie jest takie proste. Warto dbać o swój kręgosłup. Dlatego zaletą tej wanienki jest np. możliwość wylania zawartości wanienki przez odpływ. Co pozwala uniknąć ruchów, które mogą obciążyć kręgosłup. Dodatkowo sama wanienka ma powierzchnię zapobiegającą się ślizganiu dziecka. Co też jest na plus 🙂

Stojak do wanienki Beaba Cameleo – Stojak ten pasuje także do przewijaka BEABY

Stojak pod wanienkę lub przewijak francuskiej marki BEABA. Kompatybilny z produktami z linii Camele’o. Utrzymany w łagodnej niebieskiej kolorystyce. Ma zapewnić rodzicom komfort podczas kąpania czy przebierania maluszka, odciążając ich plecy. Bezpieczeństwo i stabilność zapewnia tu solidne mocowanie – wanienkę lub przewijak łączy się ze stojakiem tak, że w efekcie stanowią jego integralną część – oraz szeroki rozstaw nóg stojaka i stabilne antypoślizgowe stopki. Stojak da się łatwo złożyć, co jest doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza do małych pomieszczeń, bo gwarantuje nie tylko oszczędność miejsca, ale też ułatwia przechowywanie. Ponadto, jest on dosyć lekki i nawet z wanienką czy przewijakiem pozostaje wygodny do przenoszenia i przesuwania. Dodatkowo wyposażony jest w poręczny wieszak na ręcznik, rurkę do odpływu wody z wanienki Camele’o oraz bardzo funkcjonalną półeczkę na artykuły do pielęgnacji.

REKOMENDACJA @polozna_kasia: Warto zadbać  by wanienka była na odpowiedniej wysokości i stała stabilnie. Jeśli w domu trudno jest wygospodarować takie miejsce to stojak będzie bardzo pomocny. Dzięki niemu wanienka stoi stabilnie, jest dostęp do odpływu wody. Można też w zasięgu ręki położyć na dole ręcznik bądź inne potrzebne akcesoria. Dodatkowo zamiast wanienki na tym stojaku może być zamieszczony przewijak.

Przewijak  Beaba Cameleo

Przewijak z serii “Camele“o” francuskiej firmy Beaba sprawdzi się u niemowląt jak i starszych dzieci. Posiada zdejmowaną, łatwą do czyszczenia miękką matę, a dzięki ‘ściankom’ z 3 stron zapewnia maksymalne bezpieczeństwo podzas przewijania Maluszka. Przewijaka możesz używać zarówno na stojaku Camele’o, jak i na komodzie, łóżeczku lub wannie (w komplecie posiada mocowania). Aby zaoszczędzić miejsce, posiada przyssawki, dzięki którym w każdym momencie, gdy nie jest używany możesz przyczepić go do ściany w łazience.

REKOMENDACJA @polozna_kasia: To jest przenośny przewijak. Sprawdzi się np. na łóżeczku dziecięcym. Można położyć go na komodzie przystosowanej do przewijaka. Bądź na stojaku, który był wymieniony zaraz po wanience.

Beaba organizer na pieluszki 

REKOMENDACJA @polozna_kasia: Jestem zwolenniczką porządku i minimalizmu wokół dziecka. W tym przenośnym organizerze możemy schować wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy. Dodatkowo przenosić je w dowolne miejsce w domu. Szybko i sprawnie jedną ręką. 🙂

Beaba elektroniczny aspirator do nosa

Aspirator do nsa, francuskiej marki Beaba. Jego łagodne i szybkie działanie ułatwi Ci pielęgnację dziecka w chorobie, a jemu oszczędzi niepotrzebnego stresu. W zestawie znajdują się 3 wymienne silikonowe nakładki, dopasowane do wieku i potrzeb malucha: z wąską końcówką dla niemowląt od 0 do 3 miesiąca życia, szersza dla dzieci powyżej 3 miesiąca życia oraz specjalna końcówka do stosowania przy gęstej wydzielinie. Wszystkie są elastyczne i miękkie, odpowiednie dla wrażliwej skóry dziecka – nie podrażniają śluzówki.

REKOMENDACJA @polozna_kasia: Ten aspirator ma zaletę, że jest przenośny. Elektryczny, więc sam wyciąga wydzielinę z noska. Ma 3 końcówki, dzięki którym można dobrać odpowiednią końcówkę do wieku dziecka. Dodatkowo działa na baterie, najprostsze paluszki AA.

Kosmetyczka z 9  akcesoriami do pielęgnacji BEABA

Bardzo praktyczna kosmetyczka francuskiej firmy Beaba. Wykonana z najwyższej jakości wodoodpornego materiału, zmieści wszystkie akcesoria i kosmetyki. W zestawie znajduje 9 przyborów, niezbędnych do higieny i pielęgnacji maluszka:

termometr cieczowy do kąpieli, o zaokrąglonych kształtach, z zawieszką;
termometr elektroniczny z nakładką zabezpieczającą;
bezpieczne nożyczki ze stali nierdzewnej, o zaokrąglonych końcówkach, z nakładką zabezpieczającą;
poręczny obcinacz do paznokci;
delikatny pilniczek;
szczoteczka do włosów z bardzo miękkim włosiem;
silikonowa szczoteczka zakładana na palec idealna też do masażu dziąseł w okresie ząbkowania i czyszczenia pierwszych ząbków;
okrągły gryzaczek strukturalny z silikonu;
aspirator do nosa.

REKOMENDACJA @polozna_kasia: Idealny prezent na baby shower. W jednym miejscu są wszystkie niezbędne rzeczy do pielęgnacji dziecka. Bardzo pomocny. Co jest jeszcze w niej rewelacyjnego? Haczyk, którym można powiesić kosmetyczkę np. na kaloryferze i mieć dostęp do wszystkich kosmetyków w zasięgu ręki.

TORBA Green Label Black – Lassig 

Torba dla mamy niemieckiej firmy Laessig.
Posiada 5 kieszeni zewnętrznych, w tym: 4 jakby ukryte pomiędzy kieszenią główną a ramionami torby – w sam raz na twoje niezbędniki, pieluszki czy maskotkę. W jednej z nich znajdziesz przypięty na zatrzask brelok na klucze, w innej – mniejszą przegrodę, która zapina się na rzep – w sam raz na telefon.

Dodatkowo, jedna kieszeń zewnętrzna zapinana jest na suwak – to dobre miejsce na wilgotne chusteczki, poplamioną koszulkę czy śliniak;
Torba jest funkcjonalna, ekologiczna i stylowa.

REKOMENDACJA @polozna_kasia: Gdy wychodzimy na spacer z małym dzieckiem od razu okazuje się, że potrzeba milion rzeczy. Pomocna jest torba, która je pomieści i będzie w niej porządek. Można powiedzieć, że jest zapewniony dzięki zaplanowanym kieszonkom. Co wyróżnia tę torebkę na tle innych? Kolor czarny, który kamufluje tradycyjną torbę dla mam 🙂  Natomiast w środku wyściółka ma odcień awokadowy. Co dodaje jej takiej świeżości i unikalności 🙂

RĘCZNICZEK GRO company -Otulacz-ręcznik Groswaddledry Betty the Bunny 0-6 miesięcy

Ręcznik i otulacz 2w1 Groswaddledry z serii akcesoriów kąpielowych Grobath brytyjskiej marki GRO wyróżnia się specjalnie zaprojektowanym kształtem, przeznaczonym dla dzieci od urodzenia do 6. miesiąca życia. Wykonany jest z ultramiękkiej, chłonnej i szybkoschnącej hipoalergicznej mikrofibry Puredry.

Ten innowacyjny ręcznik z kapturem to równocześnie niezwykle praktyczny i miękki otulacz, zapewniający dziecku najwyższy komfort po kąpieli. Jest łatwy w użyciu – ma jeden bok dłuższy od drugiego, oba odpowiednio szerokie, by szczelnie opatulić maluszka, oraz dodatkowy dolny panel do przykrycia dziecka, co zapewnia mu wszystkie korzyści związane z otulaniem, a przy tym nadal pełni funkcje ręcznika, tj. ogrzewa i osusza skórę malucha. To idealne rozwiązanie zarówno dla noworodka, jak i kilkumiesięcznego niemowlęcia, które potrzebuje poczucia bezpieczeństwa także po kąpieli.

REKOMENDACJA @polozna_kasiaRęczniczek ten jest bardzo przyjemny w dotyku. Bardzo ułatwia otulenie dokładne noworodka czy niemowlęcia. Natomiast kapturek z przemiłym króliczkiem bardzo cieszy oko i pozwala wygodnie wytrzeć główkę dziecka.

Ręcznik Poofi 

Ręcznik kąpielowy z kapturkiem polskiej firmy Poofi.
Wykonany z wysokiej jakości frotte bawełnianej.
Jest niezwykle przyjemny dla skóry dziecka.


Specjalna gumka umożliwia zawieszenie ręcznika na szyi, dzięki czemu rodzic ma obie ręce wolne i całą swoją uwagę może poświęcić bezpieczeństwu dziecka. Ponadto takie rozwiązanie zabezpiecza ubranie przed zamoczeniem i pozwala na swobodne przytulenie maluszka.
Praktyczny kapturek chroni główkę dziecka przed wychłodzeniem.
Ręcznik dostępny jest w trzech wzorach a każdy z nich obszyty bawełnianą lamówką dopasowana kolorystycznie do leśnych zwierząt znajdujących się na bambusowym kapturku.

REKOMENDACJA @polozna_kasiaHitem w przypadku tego ręczniczka jest zawieszka na szyję niczym w fartuszku. Ten drobny zabieg bardzo ułatwia życie. Dla mnie jest hitem wyprawkowym. Natomiast spory rozmiar powoduje, że można się nim długo cieszyć.

Pieluszki/ otulacze bambusowe – Zestaw- 3 szt little Water Łabedź– 109 pln

Wyjątkowo przewiewne i delikatne otulacze niemieckiej firmy Lassig.

 


Produkt wykonany z wysokiej jakości bambusa, która przepuszcza powietrze oraz jest miła w dotyku. Jest to produkt wielofunkcyjny – może służyć jako otulacz, kocyk, kołderka na ciepłe letnie dni, ochraniacz przed słońcem np. do nosidełka, samochodu czy na plaży.

 

 

REKOMENDACJA @polozna_kasia : Przepiękne pieluszki/ otulacze. Zawsze się przydadzą. Czy do wytarcia buźki, czy położenia pod buźkę dziecka jako zabezpieczenie przed ulaniem. Są w użyciu non stop przy małym dziecku, więc cieszą oko rodzica. Dodatkowo są mięciutkie, mają przyjemną grafikę. Dlatego umilą codzienność rodzicielstwa.

Pieluszki / otulacze bambusowe – Zestaw 2 szt. Water Wieloryb – 109 pln

Bambus to jedna z najbardziej delikatnych tkanin na świecie, bezpieczna dla skóry niemowląt. Ma także właściwości antybakteryjne. Jest oddychająca, a jej splot z mikrootworami i lekkość tkaniny zmniejszają ryzyko przegrzania dziecka, zapewniając doskonałą wentylację i komfort.

Dodatkowo wiskoza bambusowa jest bardzo trwała, odporna na wilgoć, temperaturę i zagniecenia.

REKOMENDACJE @polozna_kasia: Pieluszki i otulacze w dużym rozmiarze przydają się np. latem kiedy jest bardzo ciepło. Choć czasami mogą też stanowić takie dodatkowe okrycie 🙂 W podbramkowych sytuacjach, które czasami z dziećmi mają miejsce mogą być ręcznikiem. 🙂 Dodam, że ich rozmiar pozwala, że korzysta się z nich długo nawet kilka lat 🙂

Otulacz ciepły rożek – Red Castle – Otulacz Rożek Babynomade 0-6m Double Fleece Heather Beige/Ecru

Rożek-otulacz dla niemowląt francuskiej firmy Red Castle został stworzony z myślą o podróżowaniu z niemowlakiem. Wykonany z z miękkiego i wygodnego polaru, dzięki czemu skóra niemowlaka oddycha i nie poci się. Niezwykle przydatny w pierwszych tygodniach życia maluszka.

Maluszek będzie czuł się bezpiecznie i przytulnie podczas podróży w foteliku samochodowym (posiada otwory na trzy oraz pięcio-punktowe pasy bezpieczeństwa), gondoli, nosidełku, leżaczku czy na rękach. Posiada miejsce na nogi, kaptur i pas do zapięcia na brzuszku, zapinany jest na rzep, dzięki czemu jest szybki i łatwy do zastosowania. Przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do 6 miesiąca życia.

REKOMENDACJA @polozna_kasia :Przyznam, że są gadżety dyskusyjne. Innym rodzicom się sprawdziły, innym nie. Dlatego czasami warto inwestować w rzeczy wielofunkcyjne. Tutaj jest rożek, w który można owinąć dziecko. Natomiast może być też otulaczem w wózku lub foteliku. Co zwiększa prawdopodobieństwo korzystania z niego. Szczególnie, że w przypadku zimy wkładając dziecko do fotelika powinniśmy wyjąć je z kombinezonu. W przypadku rożka/ otulacza otulamy dziecko, a w samochodzie rozpiąć by się nie przegrzało. Jeśli jest taka potrzeba.

Beaba – zestaw kąpielowy mineral 

Zestaw francuskiej firmy Beaba, będzie niezwykle przydatny podczas kąpieli maluszka. Zestaw zawiera wszystkie akcesoria, które mogą być potrzebne podczas pierwszych kąpieli Twojego dziecka.

Zestaw składa się z precyzyjnego, wygodnego termometru do kąpieli, grzebienia oraz delikatnej szczoteczki do włosów, nożyczek w etui z pilnikiem wyprofilowanych specjalnie do małych rączek dziecka, oraz miękkiego ręcznika frotte o wymiarach 65 × 68 cm.

Całość zapakowana jest w praktyczny koszyczek, dzięki czemu może być idealnym prezentem.

REKOMENDACJA @polozna_kasia: Zestaw kąpielowy mineral. Zawiera podstawowe rzeczy, które przydadzą się w pielęgnacji dziecka. Nożyczki, które są bezpiecznie zakończone by nie zranić maluszka. Grzebień z miękkim włosiem, grzebyczek (może się przydać gdy pojawi się ciemieniucha i trzeba będzie ją wyczesać. Pamiętaj, żeby najpierw miejsce z ciemieniuchą nasączyć oliwką zostawić na kilka- kilkanaście minut. Wtedy ciemieniucha zmięknie i będzie szansa, żeby ją wyczesać z główki). Termometr jeśli są osoby, które wolą upewnić się co do temperatury wody. Dodatkowo ma mały ręcznik idealny dla noworodka oraz koszyczek by te wszystkie rzeczy przechować.

Śpiworek do spania – Gro Company OWL 

Śpiworek do spania Grobag brytyjskiej marki Gro Company, jest łatwy w użyciu, a przede wszystkim komfortowy dla maluszka. Osłonięty suwak z przodu, na całej długości pozwala na bezproblemowe wyjęcie malca i na zmianę pieluchy bez potrzeby budzenia dziecka. Zaokrąglony szeroki dół sprawia, że maluszek może swobodnie ułożyć nóżki, w naturalnej pozycji, z dbałością o rozwój bioder.

Dodatkowe zatrzaski pod ramionkami pozwalają także regulować szerokość otworów na rączki. Śpiworek wyposażony jest w szybkoschnący wkład z poliestru oraz Zip-click dostępny we wszystkich rozmiarach.

 

REKOMENDACJA @polozna_kasia: Osobiście nie korzystałam ze śpiworka. Natomiast może w chłodne dni to być fajną alternatywą, by dziecko przykryć i mieć pewność, że dziecko nie zarzuci sobie na głowę nakrycia! 🙂 Co więcej ma wolne ręce i jest okryte. Pamiętaj, że dzieci dobrze śpią w temperaturze ok. 19 stopni! Sprawdź też czy dziecku jest ciepło, czy nie za zimno, a może jest jemu za gorąco 🙂

DLA MAMY

Sukienka do porodu – granatovo

Sukienka do karmienia, do spania, do chodzenia, do witania gości i picia kawy na balkonie, polskiej marki Granatovo.

Ma wszystko to co w klasycznych granatOVych i paskOVych kochamy najbardziej czyli wygodne rozpięcie do karmienia z magnesami i kieszenie, ale przeznaczona jest na czas już po porodzie.

Dlatego ma prosty choć wciąż kobiecy krój, zwężający się na dole żeby podkreślić biodra i nogi. Pomieści też spokojnie rosnący brzuszek w pierwszych miesiącach ciąży.

Do tego cudowna, miękka dzianina. Nie można jej się oprzeć…

Basic od sukienki porodowej różni się prostym krojem i brakiem rozpięcia na plecach

REKOMENDACJA @polozna_kasia: W tej sukience do porodu uwielbiam jej elegancję i funkcjonalność. Z przodu, na górze sukienka rozpina się tak, że: umożliwia swobodne kangurowanie oraz odsłonięcie piersi do karmienia. Co więcej? Kiedy szybko chcemy się zasłonić, to wystarczy unieść materiał do góry, a magnesy się odnajdą i zapną. Możemy rozpiąć tak tę sukienkę by kangurować dziecko bądź wietrzyć piersi jeśli jest taka potrzeba. Sukienka na plecach ma guziczki, które pozwalają na odsłonięcie pleców bez całkowitego rozbierania się 🙂

Szlafrok Granatovo 

Wygodny, świetnie układający się damski szlafrok o luźnym kroju z cudownie miękkiej dzianiny. Bardzo kobiecy a jednocześnie funkcjonalny. Dzięki swojemu krojowi i elastycznej dzianinie nie rozwiązuje się i idealnie dopasowuje do Twoich zmieniających się kształtów. Tradycyjnie, jak we wszystkich naszych produktach, nie mogło w nim zabraknąć kieszeni.

Szlafrok świetnie sprawdzi się w szpitalu i w domu.
Szlafrok to również idealny prezent na każdą okazję.

REKOMENDACJA @polozna_kasia: Szlafrok w szpitalu i w domu się przyda. Dla lepszego komfortu i samopoczucia. 🙂W końcu w całej wyprawce trzeba też zadbać o mamę.

Jestem przekonana, że powyższa lista jest idealną inspiracją na prezent dla mamy, czy baby shower. Przy wyborze akcesoriów warto by były funkcjonalne i cieszyły oko 🙂 Moim zdaniem umilają ten czas macierzyństwa 🙂

Dziękujemy Kasiu za rozmowę i rekomendacje :)!

 

Zdjęcia: Kaśka Marcinkiewicz