Z łóżkami chodzi o coś więcej, niż tylko o „jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”. Owszem, każdy z nas – dzieci także – ma w sobie coś z księżniczki na ziarnku grochu. Ma być jasiek, albo przytulanka, albo biała pościel, albo perkalowe prześcieradło… Ale dobre spanie to jeszcze coś niż wygodny materac. A łóżko to coś więcej niż mebel do spania!

To chyba najważniejsze miejsce w pokoju: to nasze ciepłe gniazdko albo grota, gdy chowamy się przed światem. Wyspa piratów, zamek, domek, trampolina…
Nie zostawiajmy wyboru łóżka przypadkowi. Przecież ono może być dokładnie takie, jacy jesteśmy my.

Rafa Kids

Dla dziecka każdy mebel to plac zabaw. Twórcy marki Rafa Kids stworzyli kolekcję łóżek, które podążają za dziecięcą potrzebą kolonizowania przedmiotów na rzecz zabawy. Są bezpieczne, ale pozwalają na wspinaczki, fikołki i dowolne aranżowanie. Rodzicom podoba się elastyczność rozwiązań Rafa Kids – są idealne dla rodzin wielodzietnych. Warto wiedzieć, że zostały zaprojektowane przez małżeństwo polskich architektów.

rafa-kids Rafa-kids-R-toddler-bed Rafa-Kids-144926.XL

AM.PM

Jak sama nazwa wskazuje, są to łózka nie tylko na noce, ale także na ranki i popołudnia. Francuska marka stawia na prosty design i na funkcjonalność. Formy łóżek inspirowane są wzornictwem skandynawskim, dużo tu też lubianych przez Francuzów nawiązań do stylistyki industrialnej lub retro. Łóżka AM.PM nie są drogimi meblami do wielkich sypialni. W ofercie marki znajdziemy wiele praktycznych rozwiązań: łóżek piętrowych, antresolowych, dodatkowych szuflad czy podłóżkowych stelaży na dodatkowy materac. Dobry wzór do małego mieszkania? Czemu nie!

loft bed with the working space under white modern bunk bed

Stokke

Co powiecie na łóżeczko niemowlęce, które starczy na… 10 pierwszych lat życia dziecka? Imponujące, prawda? Maleńkie, przytulne gniazdko Stokke można powiększać niemal w nieskończoność, zachowując przy tym jego przytulny, dający poczucie bezpieczeństwa kształt. Barierki z boku pozwalają się demontować, więc możemy naprawdę dopasowywać formę do naszych potrzeb. To jest łózko, do którego można się przywiązać i naprawdę je pokochać.

stokke-sleepi-complete-walnut_1 stokke-104304_Sleepi_Crib_toddler_Walnut

Guum

Barcelońskie biuro projektowe stworzyło wielozadaniowe, ekologiczne, drewniane gniazdko, które na stałe zamieszka w naszym domu. Kiedy niemowlę z niego wyrośnie, mebel stanie się stolikiem do zabawy, koszykiem na przytulanki a na koniec – naszym ulubionym, świetnie zaprojektowanym meblem kawowym. Takie rozwiązania bardzo lubię!

guum-barcelona-tischplatte-fuer-miniguum-old-bambo guum-B8L-ONeCAAA8LkG.jpg_large

Northome

Oto kolejna polska firma meblowa, w której ofercie można się zakochać. A właściwie nie firma, tylko kameralna pracownia. Tu powstają meble z drewna: proste, wytrzymałe i pomyślane naprawdę dla dzieci. Nazwa Northome nawiązuje do stylistyki rodem z Północy, ale jednocześnie firma kontynuuje nasze rodzime, solidne, stolarskie tradycje.

northome-10011560_716774088404734_7476584397828689934_o northome-1795322_716773591738117_21669216123147678_o
Buisjes & Beugels +++

Holenderka Kellie Smits wymyśliła łózko, które połączyło nowoczesne technologie produkcji ze stylistyką całkiem vintage. Zrobione z brzozowej deski i pomalowane na pastelowe kolory, automatycznie przenosi nas w lata 70. Nie da się jednak ukryć, że pasować będzie idealnie do każdego współczesnego wnętrza. U mnie w każdym razie pasowałoby doskonale!

Buisjes & Beugels +++11411559356_eb1259bf68_o

Nesta’s Nest

Gruby, wełniany filc i stelaż z drewna brzozowego – tylko tyle było potrzebne, by stworzyć prostą i piękną rzecz: kołyskę dla małego Nesta, synka projektantki z Nowego Jorku. Filcowe gniazdka weszły do produkcji. Wytwarza je w swojej pracowni dziadek Nesta, a kupują je rodzice, którzy cenią naturalne i piękne przedmioty o ponadczasowej urodzie.

Nestas Nestnnhomepage_11 Nesta's Nest8070016215_4c0891e502_z NN-Pic9

Bednest

To chyba najsprytniejsze i najbezpieczniejsze rozwiązanie dla rodziców, którzy chcą mieć wszystko: spać ze swoim maluszkiem, a jednocześnie oddzielnie, wysypiać się wygodnie, a jednocześnie być cały czas blisko dziecka. Bednest jest drewnianym łóżeczkiem, które można złożyć na płasko do podróży, ustawić jako samodzielną kołyskę, albo przyłączyć do naszego dorosłego łóżka. Wreszcie nocne budzenie odbywa się bez wstawiania z łóżka!

BednestOrganic-Crib-Mattress-NCT-Bednest-Size-37x81cm-zoom Bednest Cosleeper, Bacookie

Quax

Od 15 lat ta belgijska marka produkuje meble o stonowanej, nieinfantylnej kolorystyce, wykorzystując solidne surowce i sprawdzone patenty. Klasyczne formy jej łóżeczek – odporne na kolejne meblowe mody – sprawiły, że Quax jest dziś symbolem praktyczności, trwałości i bezpieczeństwa. To ostatnie potwierdzają liczne certyfikaty i zadowolenie rodziców na całym świecie.

QuaxKo__yska_Marie_4f1dc65e01ec7 Quaxpol_pl_QUAX-LOZECZKO-DLA-DZIECI-STRIPES-120X60CM-36672_1

Crème anglaise

Małe studio stolarskie z Tuluzy powstało po latach poszukiwań. Jocelyn Costis, założyciel, wykonywał na indywidualne zamówienie drewniane kuchnie do brytyjskich dworków, remontował katamarany i projektował wyposażenie zabytkowych jachtów. W końcu osiadł z żoną na południu Francji. Tu razem projektują i wykonują łóżeczka niemowlęce jak ze snu.

Creme_Anglaise_Moon_Cradle_01 Creme_Anglaise_Moon_Cradle_02 creme-anglaise-moon-cradle-cot-2

Słodkich snów!