W zdrowym ciele zdrowy duch…Oj tak!…lubimy ruch, a nasze dzieciaki go wręcz uwielbiają. Rowery, hulajnogi, deskorolki, skakanki, jeździki  – to coś co kochają nasze energetyczne brzdące. Z pierwszymi promieniami wiosennego słońca dzieciaki wypełnią podwórka głośnymi śmiechami, tupotem małych nóżek…I dobrze, bo warto się ruszać i to regularnie…

zdjęcie

Dotleniony i zmęczony „dobrym”, sportowym wysiłkiem maluch lepiej je, śpi, funkcjonuje… Jest szczęśliwszy, a z nim, my – rodzice! Podpowiemy Wam gdzie można „zmęczyć” małego człowieka i mieć przy tym sporo Frajdy ! – Sport to zdrowie ! oczywiście macie do dyspozycji parki, skateparki, podwórka. Gdy jednak będziecie chcieli skorzystać z porad profesjonalistów poniżej znajdziecie kilka niezwykłych, sportowych miejsc dla dzieciaków – ZAPRASZAMY!

Są w Warszawie ( Wilanów –  Powiśle), Krakowie, Szczecinie i nie znamy kogoś kto tam był i komu by się tam nie podobało – wszyscy są zachwyceni – zarówno dzieci jak i dorośli. Mowa o The Little Gym – to miejsce, gdzie dzieci w wieku od 4 miesięcy do 12 lat mogą rozwijać wiele cennych umiejętności, a przy tym doskonale się bawić! Zajęcia poprawiają ich koordynację, równowagę, pewność siebie i umiejętności społeczne  – co więcej można tam zorganizować urodziny w duchu sportowym.

…Twoje dziecko zdobędzie nowych przyjaciół, osiągnie kolejne kamienie milowe indywidualnego rozwoju i nabierze pewności siebie w trakcie Zabawy Na Serio!… – tak opisują siebie na stronie – i tak jest – przetestowaliśmy to na własnych dzieciach 😉 – warto odwiedzić to miejsce i zaplanować zajęcia dopasowane do wieku i zainteresowań malucha!

A oto plan zajęć 

Kolejnym miejscem do polecenia jest GYM Generation – w Warszawie, Katowicach, Rzeszowie, Łodzi. Bardzo nam się podoba ich filozofia-Nasze dzieci to pokolenie Z – zwane cyfrową generacją. Dorastają w otoczeniu iPodów, SMSów, Facebooka, smartfonów i YouTube. Są bardziej samodzielne. Przetwarzają informacje w błyskawicznym tempie. Potrafią pracować wielozadaniowo.

zdjęcie: FB Gym Generation 

Dzieci są inteligentne i mają własne zdanie na każdy temat. To właśnie one będą budować przyszłość.Wierzymy, że zdrowe ciało wpływa pozytywnie na rozwój umysłu i pewność siebie: Rozwijanie ciekawości umysłu poprzez aktywność fizyczną:Doświadczanie i odkrywanie możliwości swojego ciała,Nauka nowych umiejętności fizycznych podczas każdych zajęć,Zajęcia w przyjaznym środowisku,Budowanie nawyku regularnych ćwiczeń,
Budowanie pewności siebie poprzez zdobywanie nowych umiejętności fizycznych:
Każdy sukces zostanie zauważony
Możliwość zabawy z rówieśnikami
Budowanie poczucia przynależności do grupy

zdjęcie: FB Gym Generation 
Wsparcie w przyjaznym otoczeniu. Zobaczcie plan zajęć – co ważne pierwsze zajęcia są bepłatne !

Jeśli Wasz maluch uwielbia się wspinać warto zachęcić go do pokonania grawitacji 😉 w bezpiecznym i przystosowanym do tego miejscu. A jest nim niewątpliwe FUN CLIMB w Warszawie, Gdańsku, Krakowie i Oświęcimiu.

Wasz maluch pod okiem wykwalifikowanej kadry będzie mógł zmierzyć się z ponad 20 przeszkodami, odpowiednio dopasowanymi do wieku i możliwości malucha.

Przez 60 minut Wasz dzieciaczek będzie mógł pod okiem profesjonalistów wspinać się do woli aby całość zakończyć skokiem z 8 metrów !

W Fun Climb zastosowany jest tylko atestowany sprzęt najwyższej klasy oraz innowacyjne, amerykańskie urządzenia do autoasekuracji Trublue. Wykorzystują one przełomowy system magnetycznych hamulców, zapewniając pełne bezpieczeństwo, potwierdzone atestami i zgodnością z amerykańskimi i europejskimi normami. Dlatego skacząc nawet z najwyższej przeszkody, zawsze bezpiecznie i lekko Wasz maluch wyląduje na ziemi.

Skoro mowa o wspinaczce nie mogliśmy nie wymienić Arena Makak gdzie szanse aby się zmęczyć będzie miał zarówno maluch jak i jego rodzic !

Najwyższa i największa ściana wspinaczkowa w Warszawie. 19 metrów w pionie. 1400 metrów kw. panelu. 50 stanowisk. 130 dróg do 35 metrów długości. Trudności od 4 do 8a. Mega przewieszenie. Autoasekuracja TRUBLUE. Ściana dla dzieci. Boulderownia. Kampus z obwodownią. Slackline i highline pod dachem.

Wspinanie to doskonały sport dla dzieci! Wszechstronnie rozwija, poprawia koordynację i pomaga w harmonijnym rozwoju Waszych pociech. Podczas naszych zajęć uczymy młodych wspinaczy odpowiedzialności i pracy w zespole. Poskramia małych ancymonów, ośmiela wstydzioszków i szlifuje wspinaczkowe talenty.

Instruktorzy Makaka na co dzień pracują z dziećmi i wiedzą jak zająć się najmłodszymi, żeby nie zaszkodzić, zadbać o ich bezpieczeństwo i rozwinąć sportowe motywacje. Z powodzeniem zorganizujecie tam też  urodziny :)! – Fajne miejsce – polecamy!

A co jeśli maluch kocha wodę i aktywność fizyczną tylko tam chętnie by zaplanował? To proste. Praktycznie w każdym większym basenie w mieście organizowane są zajęcia dla dzieci, nawet tych najmniejszych, kilkumiesięcznych.

My polecamy Wam Smile Swim – miejsce dla przyszłych pływaków :)!Organizują nie tylko kursy pływania ale także obozy wakacyjne czy urodziny 🙂

Nauczyć dziecko pływać to dla  instruktorów jest zawsze duże wyzwanie! Nie jest to proste zadanie! Każde dziecko jest inne, ma inne predyspozycje, motorykę oraz chęci. Dlatego w szkółce pływania Swim Smile każde dziecko traktowane jest zupełnie indywidualnie. Począwszy od doboru grupy, w której będzie się uczyć, przydzielane zadania, aż po tempo oraz proces nauki. Jest to też jeden z powodów, dla których zajęcia nauki pływania dla dzieci prowadzone są w małych, kameralnych grupach, nigdy nie przekraczających 5 osób.

Chyba czeka nas aktywna wiosna !