Czy znacie jakąś nowozelandzką markę zabawek?  Nie? No to poznajcie Flatout Frankie – firmę, która specjalizuje się w projektowaniu przedmiotów dla dzieci zrobionych z tektury. Powstała w 2011 roku i – jak sami widzicie – podbiła już niemal cały świat. Wyróżnia ją nie tylko ekologiczny surowiec, na jaki postawiła, ale także fajnie pomyślany design.

1_Flat_out_Frankie_Little_Gatherer_Cardboard_Toys_New_Zealand Flat-out-frankie-roar3

Flatout Frankie udało się stworzyć kolekcję zabawek lekkich, więc i ciągle przenoszonych przez dzieci na wielkim szlaku zabawy: do kuchni, do salonu, do ogrodu… I wszędzie wyglądają pięknie. Taki też był jeden z celów autorki marki, Sarah Gardner: chciała  zaprojektować takie zabawki, z jakimi dzieci nie będą chciały się rozstawać, ale żaden dorosły nie będzie tego żałował.

flatout_frankie_oven fatout-LIRA1203_LR

Zabawki Flatout Frankie, które dostępne są także w butiku Mamissima, polecamy wszystkim tym, którym bliski jest ekologiczny styl życia – tektura jest całkowicie recyklowalna, a użyte farby mają bio-atesty. Ale spodobają się również tym, którzy mają niewielkie powierzchnie i lubią zabawki, które pozwalają się złożyć i schować, kiedy nie są używane. Wtedy okazuje się, że w nawet niewielkim pokoju może zmieścić się kuchenka lub zamek księżniczki.