W sadach biało, kasztany zakwitły na czas przed maturami, i nawet bzy pokazały swoje fioletowe kiście. Sezon kwiatowy mamy w pełni: to teraz warto razem sadzić, odwiedzać targi roślin i spacerować po ogrodach botanicznych.

kwiaty-Milapinou_4 kwiaty-265-IMG_4080 kwiaty-fb08914a35908bbebaca482c0f27ce13

 

milapinou // morley // pinterest

Kwiaty rosną nie tylko w ogrodach i w doniczkach, lecz także na wiosennych sukienkach i na wielu innych przedmiotach. Trafiają na ściany w formie tapet, naklejek i dekoracji. Wiszą pod sufitem i gromadzą się w pęczkach nad łóżkami (w neutralnej wersji kolorystycznej świetnie pasują też do pokojów chłopców). No, i nie zapominajmy o wiankach! Są modne od kilku sezonów – najbardziej te ręcznie wykonane w domu.

Przygodę z ręcznie robionymi kwiatami najlepiej zacząc od kul z kolorowej bibuły. Są niezwykle proste do wykonania i efektowne. Podwieśmy je na łóżkiem maluszka – nadadzą wnętrzu magicznej atmosfery.

Jeśli lubimy ubrania w łączki, albo po prostu zabawę ze stemplami, warto wypróbowac stemplowanie kwiatami. Tą metodą stemplowac można papier – to fajny pomysł na esperymentowanie lub na tworzenie laurek – albo tkaniny. W ten sposób można ozdobić tiszert, body albo jasny szal, który się nam znudził.

kwiaty-1

Proste kwiaty można wycinać z papieru lub z filcu. Efekt znowu jest ten sam – wystarczy niewiele, bu wzbudzić zachwyt. Kwiaty wycietę z kółka papieru nakleiłam na kartkę i wsnunęłam w ramkę, ale bez szkła. Powstał plakat 3D – dzieci były zachwycone. Miłośnicy origami mogą spróbować tej sztuczki składając swój kwiat niekoniecznie z japońskiego papieru. Gorąco zachęcamy Was też do sięgnięcia po przepiękną książkę Paper to Petal.

papertopetal-22

Mamy już wprawę w zabawie z kwiatami, możemy więc zrobić wianek. Nie musi służyć do noszenia. Zawieszony na ścianie lub na oparciu krzesła, będzie niezwykłą dekoracją. I naprawdę nie jest trudny! Wystarczy drut , kolorowy filc (lub papier) i nici. I odrobina ciepliwości.

Ale niech nie martwią się ci, którym brakuje czasu lub po prostu wolą zając się czymś innym. Kwiaty do naszych wnętrz możemy zaprosić stawiając na stole bukiet sezonowych kwiatków. A kwiatowych inspiracji nie brakuje także w Mamissima:

kwiaty-11

1. torebka Pink Linning  2. króliczek piszczałka 3. kwiatowe mobile dla maluszka 4. sonny angel kwiatek 5. opaska na włosy 6. pudełko na kanapkę 7. ręcznik z kapturem – kwiatek 8. zestaw gumek i spinek