Dla Pauli @brunoszka zbliżający się wrzesień przyniesie wiele emocji; ekscytacja miesza się z lękiem i znanym każdej mamie uczuciem troski. W końcu jej najstarszy synek Bruno idzie do pierwszej klasy.  Przygotowania do tego ważnego momentu już rozpoczęte 🙂 Bianka – jego 4 letnia siostra też kompletuje wyprawkę – dla przedszkolaka!… i trzeba przyznać, że jest jej raźniej kiedy wraz ze starszym bratem mają wspólny temat przygotowań do szkoły i przedszkola 🙂

Paula ma jeszcze roczną Melę i o jej edukacji także nie zapomniała 🙂 – bo choć jest tak mała dla niej także znalazło się  coś wyjątkowego w #wyprawcezmamissima 

zdjęcie:@brunoszka

Dzień powrotu o szkoły/ przedszkola starszych dzieci to wytchnienie dla mamy, która zostaje w domu z najmłodszym maluszkiem – czyż nie ? Jak to odbierasz ?

To dla mnie przede wszystkim wielkie przeżycie. Bruno od września idzie do pierwszej klasy. Widzę, że bardzo traktuje temat poważnie i bardzo się cieszy, ale znam go i wiem, że pierwsze dni będą dla niego trudne. Nowi koledzy i koleżanki to dla niego wyzwanie. Bianka natomiast od sierpnia po miesięcznej przerwie zaczęła chodzić do swojego przedszkola, więc u niej nie ma wielkiej rewolucji w tym roku. Czy sie sieszę, że wracają? Tak to fakt, nie da się ukryć, że jest to złapanie oddechu, bo dzieci w ciągu dnia są w szkole/przedszkolu, ale jest jeszcze Melka, która jak nie ma rodzeństwa w domu jest przyklejona do mnie na 100% (śmiech) więc chyba lubię jak są w domu wszycy razem. Ale jest czas na szkołę, przedszkole i jest czas na wakacje i to jest fajne.

 

 

zdjęcie: @brunoszka

Twoje najlepsze wspomnienie związane ze szkołą / przedszkolem?

Występy, uroczystości, gdzie i rodzice i dzieci są razem, są emocje, wzruszenia, wpólnie spędzony czas. My mamy przedszkole typu demokratycnego, rodzice sporo angażują się w życie przedszkolne, dużo się dzieje dla dzieci i rodziców. Organizowane są ogniska, święta zawsze celebrujemy wspólnymi spotkaniami, występami. W okresie zimowym wspólnie kolędujemy na Boże Narodzenie.

Jak starasz się przygotować dzieci do powrotu do szkoły/ przedszkola zarówno psychicznie jak i pod względem wyprawki?

Dużo rozmawiamy o tym jak to wygląda w przedszkolu a jak w szkole. Zawsze staram się wysłuchać co oni mają do powiedzenia, jak oni widzą swój powrót do przedszkola i jak Bruno teraz wyobraża sobie szkołę. Podpowiadam, radzę i mówie jak może być. Pewnych rzeczy nie da się niestety uniknąć, emocje w przypadku dzieci biorą górę. Ale zawsze proszę, żeby dzielili się tym co spotkało ich fajnego i mówili jak coś idzie nie po ich myśli.

 

 

 

zdjęcie:@brunoszka

Co jest dla Ciebie najważniejsze w kompletowaniu wyprawki dla dzieci?

 Liczy się oczywiście praktyczność. Nie lubię kupować niepotrzebnych rzeczy, które tylko zajmują miejsce a przy trójce dzieci i tak jest tego tyle, że czasem łapię się za głowę.

Bruno to już 7 – letni chłopiec, który pewnie dobrze wie co będzie mu potrzebne w szkole. Na co kładzie nacisk wybierając rzeczy ?

Dla Bruna podstawa to plecak, chyba najbardziej potrzebna dla niego rzecz do szkoły, to taki jego atrybut szkolniaka (śmiech) no i czeka nas teraz wybór zeszytów i akcesoriów typu kredki, pisaki, długopisy.

 

 

 

Zdjęcie:@brunoszka

 

 

Wrzesień to oprócz powrotu do szkoły Złota Polska Jesień – Wasza ulubiona zabawa po powrocie ze szkoły/ przedszkola?

 Nie będę ukrywać, że Bruno kocha zbierać kasztany, mamy ich zawsze w domu pełno. Zawsze się cieszy, że ma największą kolekcję, że wszystkich. Zawsze korzystamy do upadłego z hulajnogi i rowerów, żeby aż tak bardzo nie brakowało nam ich zimą. Zbieramy też liście, robimy zbiory i wkładamy do książek. Wojny na liście też są na porządku dziennym (śmiech)

 

Zdjęcie:@brunoszka

 

Jak wygląda Wasz typowy poranek kiedy starsze dzieciaki są wyprawiane do szkoły, a Mela czeka na chwilę tylko z Tobą – Twoje sposoby na logistyczne rozwiązania, rozładowanie porannego stresu ?

Zawsze rano wstaje najwcześniej, szykuje śniadanie. Mela też mi w tym towarzyszy, bo jak tylko wstaje z łóżka ona pędzi za mną. Kiedy starszaki jedzą już śniadanie ja robie sobie obowiązkowo kawę , „ogarniam” siebie i szykuje dzieciom rzeczy do ubrania. Potem to jest już z górki, wszyscy pakujemy się do samochodu i jedziemy do przedszkola. Od września będzie podział. Ja będę zawozić z Melką Biankę do przedszkola a mój mąż jadąc do pracy będzie zawoził Bruna do szoły bo ma po drodze. Myślę, że ta wrześniowa organizacja będzie jeszcze do opracowania (śmiech) to nowość dla nas wszystkich.

 

Na mojej liście wyprawkowej  w MAMISSIMA  znalazły się :

 

zdjęcie:@brunoszka

 

 

Dla Bruna i Bianki idealne do nauki liczenia okazały się fiszki MUDPUPPY. Bruno lubi bardzo liczyć, Bianka go naśladuje, więc nie chce być gorsza i razem liczą. Karty są duże, kolorowe więc zainteresowały też Melkę. CO prawdza na nią przyjdzie jeszcze czas ale fajnie, że ją to zaintesowało.

 

 

Na zdjęciu naklejki i naprasowanki MERI MERI 

zdjęcie:@brunoszka

 

Dla dziewczynki naklejki, przypinki i naprasowanki to idealna ozdoba i nieodłączny element wyprawki. Bianka oszlała jak zobaczyła, że do swoich ulubionych rzeczy może przypiąć sobie broszkę. Nalepki obowiązkowo na zeszyty. Uważam, że to bardzo kreatywny pomysł na to, żeby sama tworzyła estetykę przedmiotów, którymi się otacza. Jeśli będą się jej podobać częściej będzie z nich korzystać.

 

 

Na zdjęciu Lunchbox Zoo Pack Nietoprzerz SKIP HOP oraz plecak Zoo Pack Nietoperz SKIP HOP 

Zdjęcie:@brunoszka

 

Dla Brunka istotny jest plecak. Motyw z nietoperzem bardzo mu się spodobał do tego lunchbox na jego ulubione przekąski i kanapki do szkoły. Idealny okazał się też lunch box SKIP HOP, bo ma wewnątrz wkład dzięki któremu, żywność dłużej zachowa świeżość i nie ugotuje się w plecaku w cieplejsze dni.

 

 

 

Zarówno dla Bianki jak i dla Bruna magnetyczne karty od Janod Ciało Człowieka okazały się dużą motywację do zastanowienia się nad tym z czego jesteśmy zbudowani. Zasypali mnie mnóstwem pytań nt. Ciała człowieka, zaintrygowało ich wszystko (śmiech) a układanie na kartach podszczególnych elemantów ciała człowieka dało im dużo frajdy i satysfakcji. Na razie jest to dla nich super zabawa, ale jeśli tylko przyjdzie okazja, że trzeba będzie z biologii odrobić zadanie domowe wrócimy do tych kard z myślą o konkretnej nauce. Jak dla mnie suuuper!

 

Zdjęcie:@brunoszka

 

Starszaki w tym roku wyjątkowo dostały sporo, bo Brunko zaczyna szkołę, ale dla Melki też chciałam coś wybrać i postawiłam na Sigikid Żyrafę. Idealna na powroty ze szkoły i przedszkola ze starszakami. Żeby łatwiej było ogarnąć całą trójkę Melka siedzi w wózku gdy zbliżamy się do ruchliwej. Żyrafkę mozna spokojnie przypiąć do wózka, żeby sie nie zgubiła a Melka siedząc zajmuje swoją uwagę

 

Wśród wybranych rzeczy znalazł się także lunchbox LASSIG’a – dobrej jakości pudełko na drugie śniadanie 🙂 – wszystkie Lunchboxy znajdziecie TUTAJ 

Inne rzeczy niezbędne w wyprawce do szkoły i przedszkola  znajdziecie TUTAJ 

Dziękujemy za rozmowę i trzymamy kciuki za Brunona w pierwszej klasie. Całej trójce życzymy dużo radości z nauki  🙂