Dzieciaki uwielbiają grać w karty. Każde ma w sobie małego hazardzistę, i bynajmniej nie powinno nas to niepokoić. Gry pozwalają ćwiczyć liczenie, myślenie strategiczne i uczą dobrej rywalizacji. Uczą też przegrywać, i to w delikatniejszy sposób niż planszówki, gdzie zwłaszcza małe dzieci często utożsamiają się z pionkiem i jego nieraz nieszczęsnym losem na planszy.

Dlatego warto naszym dzieciakom wręczyć talię kart, gdy uznamy, że to już właściwy czas. Samo jej układanie i odkrywanie figur to już przyjemność. Potem przychodzi czas na zachwycającą dzieci (i nużącą dorosłych) wojnę, a dla starszaków – kuku.

Jednak najfajniejsze są gry specjalnie projektowane w myślą o dzieciach. Ich największym twórcą jest francuskie Djeco, które oferuje gry dla niemal każdej kategorii wiekowej. Wiele z nich opartych jest na klasycznych schematach ( m.in. czarnym piotrusiu, jeśli chodzi o gry dla najmłodszych), ale dostały przepiękną szatę graficzną i czasami dodatkowy walor edukacyjny.

gry_karciane_djeco_mamissima

Wybierając spośród ogromnej kolekcji karcianych gier Djeco, kierujmy się wiekiem i rodzajem ilustracji, jaki się nam podoba. Osobiście bardzo lubimy te gry, które cieszą też dorosłych, a ich nie brakuje (rekomendowane do 99. roku życia).

gra_karciana_djeco_3

Bo też dużą zaletą oferty Djeco jest wybór kart odpowiadających na konkretne zainteresowania dziecka i różne potrzeby dyktowane przez to, co dzieje się w jego życiu. Maszyny, roboty, psy, koty, czarownice – postaci zaludniające dziecięcą wyobraźnię znajdziemy również w taliach kart, a tematy i scenariusze nawiązują do wydarzeń takich jak chodzenie spać czy na przykład wyjazd na wakacje.

gra_karciana_djeco_4 gra_karciana_djeco_mamissima_2

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here