Dzieciaki uwielbiają grać w karty. Każde ma w sobie małego hazardzistę, i bynajmniej nie powinno nas to niepokoić. Gry pozwalają ćwiczyć liczenie, myślenie strategiczne i uczą dobrej rywalizacji. Uczą też przegrywać, i to w delikatniejszy sposób niż planszówki, gdzie zwłaszcza małe dzieci często utożsamiają się z pionkiem i jego nieraz nieszczęsnym losem na planszy.

Dlatego warto naszym dzieciakom wręczyć talię kart, gdy uznamy, że to już właściwy czas. Samo jej układanie i odkrywanie figur to już przyjemność. Potem przychodzi czas na zachwycającą dzieci (i nużącą dorosłych) wojnę, a dla starszaków – kuku.

Jednak najfajniejsze są gry specjalnie projektowane w myślą o dzieciach. Ich największym twórcą jest francuskie Djeco, które oferuje gry dla niemal każdej kategorii wiekowej. Wiele z nich opartych jest na klasycznych schematach ( m.in. czarnym piotrusiu, jeśli chodzi o gry dla najmłodszych), ale dostały przepiękną szatę graficzną i czasami dodatkowy walor edukacyjny.

gry_karciane_djeco_mamissima

Wybierając spośród ogromnej kolekcji karcianych gier Djeco, kierujmy się wiekiem i rodzajem ilustracji, jaki się nam podoba. Osobiście bardzo lubimy te gry, które cieszą też dorosłych, a ich nie brakuje (rekomendowane do 99. roku życia).

gra_karciana_djeco_3

Bo też dużą zaletą oferty Djeco jest wybór kart odpowiadających na konkretne zainteresowania dziecka i różne potrzeby dyktowane przez to, co dzieje się w jego życiu. Maszyny, roboty, psy, koty, czarownice – postaci zaludniające dziecięcą wyobraźnię znajdziemy również w taliach kart, a tematy i scenariusze nawiązują do wydarzeń takich jak chodzenie spać czy na przykład wyjazd na wakacje.

gra_karciana_djeco_4 gra_karciana_djeco_mamissima_2

20 KOMENTARZE

 1. I’m really enjoying the theme/design of your site. Do you ever run into any web browser compatibility problems?
  A number of my blog audience have complained about my site not working correctly
  in Explorer but looks great in Opera. Do you have any solutions to help fix this problem?

 2. Ayakkabılar ayakları zarar verebilecek nesnelerle karşılaşmaktan korur.
  Soho erkek ayakkabı ve kadın ayakkabı, ayakları ve ayak bileklerini desteklemeye yardımcı olur.
  Zorlu hava koşullarına karşı Soho çizme modelleri kaliteli malzemeden üretilen su geçirmez
  ürünlerdir. Günlük hayatın en önemli temeli ayaklardır.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here