Choć wszyscy wypatrujemy jej na niebie, i teoretycznie siadamy do stołu z pierwszą gwiazdką, rzadko w Wigilię możemy rzeczywiście wypatrzeć gwiazdy za oknem. A jednak gwiazd nie brakuje  teraz wokół nas. Wszak bez motywu gwiazdy trudno sobie wyobrazić Święta – od czubka choinki po płatki śniegu – wszystko przypomina nam, że Boże Narodzenie to czas, kiedy jest bardzo ciemno, ale dzień znowu staje się dłuższy i cieszymy się na powrót światła.

Kształt gwiazdki to bardzo wdzięczny pomysł na wszelkie domowe prace plastyczne. Możemy powycinać gwiazdy z piernikowego ciasta lub z masy solnej (1 część mąki, 1 część soli, dodajemy wodę po odrobinie, aby uzyskać właściwą konsystencję). Pamiętajmy o dziurkach – powstaną dekoracje choinkowe, którymi możemy obdarować innych. Oto kilka pomysłów na gwiazdkowe DIY.

gwiazdki

1. Bardzo wdzięcznym pomysłem do realizowania z najmłodszymi maluszkami jest  gwiazda zrobiona z patyczków. Gwiazdę sznurujemy my, ale patyczki z miłą chęcią wyszukają dzieci podczas zimowych spacerów.

2. Trochę starsze dzieci będą zachwycone, jeżeli damy im do rąk włóczkę i pozwolimy im omotać wełenką gwiazdę wyciętą ze sztywnego papieru lub kartonu. Gwiazdę warto utrwalić klejem, a potem zawiesić w oknie. Ta dekoracja naprawdę dodaje przytulności!

3. Natomiast dzieci w wieku szkolnym i dorośli mogą spędzić miłe domowe wieczory nad… kartką papieru. Stara sztuka origami świetnie daje się zastosować przy tworzeniu zimowym dekoracji.

4. Najprostszy pomysł zakłada wykorzystanie pasków papieru, białych lub kolorowych:

5. Z jednej kartki można też wyczarować cudowną gwiazdę, która będzie dobrze wyglądać między zielonymi gałązkami choinki lub nalepiona na okienną szybę.

6. Ten z kolei model to coś dla cierpliwych. Przetestowaliśmy go – naprawdę daje się zrobić dość łatwo, a efekt jest niezwykły. Zachwyci naszych gości, jeśli zawiesimy go przy drzwiach wejściowych

7. Zamiast papieru, można też wykorzystać białe, srebrne lub złote koraliki:

8. Jeżeli gwiazdki z nieba wolimy gwiazdkę śniegu, możemy poszaleć z zaprasowywanymi koralikami. Wymyślanie własnych wzorów jest bardzo proste, a inspirację można znaleźć tu:

Aby zaprosić jeszcze więcej gwiazd do domu, możemy zadbać o przedmioty, które powtarzają ten motyw. Warto się nimi otaczać, bo dzieci lubią gwiazdy, a te pasują nie tylko na zimową porę. W butiku Mamissima znajdziemy wiele pięknych gwiazdkowych przedmiotów. Na przykład kolorowe gwiazdki Kukkia (1.) w złotym worku to fajny pomysł na naukę liczenia. Dziewczynki ucieszą się, jeśli będą mogły założyć gwiezdną bluzę (2.) i własnoręcznie wykonaną biżuterię (3.) Podłoga w pokoju może mieć gwiezdny dywan (4.), a łóżko – gwiezdną pościel (5.) i kocyk (6.)

gwiazdki-2

Po więcej gwiazdkowych prezentów zapraszamy do mamissima.pl.

 

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here