Dziś kilka słów o praniu ubranek dla niemowląt. Nie jest to trudny temat, ale trzeba przestrzegać kilku zasad.

Po pierwsze nawet te kupione w sklepie, nowe ubranka należy wyprać i uprasować. W tkaninach mogą być pozostałości chemikaliów użytych do barwienia lub wybielania, roztocza oraz kurz.

Nie musisz ich prać w 90 czy 60 stopniach, wystarczy 30 lub 40. Delikatna bawełna może się skurczyć w tak wysokich temperaturach. Wyjątek stanowią rzeczy (np. przykład kocyk) i ubranka, które dziecko miało ze sobą w szpitalu. Tu należy postawić na wyższą temperaturę, a potem je dodatkowo prasować (to z czym nie poradzi sobie pralka załatwimy bardzo wysoką temperaturą).

Ubranka, które mają kontakt z wrażliwą skórą maluszka najlepiej prać w delikatnym detergencie przeznaczonym dla niemowląt i małych dzieci – bez substancji zapachowych i barwników.  Piorąc można dodatkowo ustawić program dodatkowego płukania, będziemy miały wtedy pewność, że wszelkie pozostałości proszku zostaną dokładnie wypłukane. Niektóre pralki posiadają specjalny program antyalergiczny, który gwarantuje dokładne płukanie tkanin.

Ze względów higienicznych, ubranka niemowlęcia najlepiej prać osobno i nie łączyć ich z praniem garderoby pozostałych domowników.

Płyn/koncentrat oraz Proszek do prania marki Derma. To produkt do prania białych i kolorowych tkanin troszczący się również o Twoje zdrowie i środowisko. Produkt dedykowany także alergikom. Nie zawiera substancji zapachowych, barwników, wybielaczy, substancji podejrzewanych o działanie zaburzające gospodarkę hormonalną i innych zbędnych substancji chemicznych. Jest delikatny dla Ciebie, przyjazny dla środowiska i skuteczny w usuwaniu plam. Doskonała efektywność prania również w niskich temperaturach. Butelki płynu Derma są wykonane z plastiku pochodzącego z recyklingu, a do opakowań kartonowych używana jest tektura z odzysku.

Certyfikowany przez:

Nordic Ecolabel – bezpieczy dla środowiska

AllergyCertified i Asthma-Allergy Denmark – badany pod kątem alergiczności

FSC – spełniają standardy gospodarki leśnej – opakowania z recyklingu

RSPO – wykorzystany w produktach olej palmowy pochodzi z certyfikowanych plantacji

Wszystkie produkty marki Derma mają certyfikaty potwierdzające ich bezpieczeństwo dla alergików.