Pierwszy nocnik i nauka załatwiania w nim potrzeb fizjologicznych to ogromna zmiana dla naszego dziecka. Są różne szkoły odpieluchowywania. Kiedy zacząć? Wtedy, kiedy czujesz, że Twoje dziecko jest na to gotowe. Zazwyczaj pod koniec drugiego roku życia można powoli rezygnować z pieluszek. Nie jest to jednak regułą – niektóre dzieci są na to gotowe wcześniej, niektóre później.

Jak wybrać pierwszy nocnik?

Pierwszy nocnik powinien być przede wszystkim bezpieczny i wygodny. Wykonany z bezpiecznych materiałów z atestami. Kształt i rozmiar musi być dostosowany do budowy ciała dziecka. Plastik, z którego jest wykonany nocnik nie może drażnić skóry dziecka. Dobry nocnik jest trwały, stabilny i wygodny.

Budowa nocnika

Im prościej tym lepiej. Nocnik nie musi być interaktywny, żeby spełniać swoją podstawową funkcję. Musi być prosty w budowie i łatwy do utrzymywania czystości i higieny.

Zobacz nasze propozycje super nocników, które spełniają wszystkie powyższe funkcje.

Nocnik – toaleta dla najmłodszych, znanej i lubianej, amerykańskiej marki Skip Hop. Charakteryzuje się pozbawioną ostrych krawędzi konstrukcją oraz gładkimi powierzchniami. Nocnik zawiera wyjmowaną miskę, więc można go z łatwością opróżnić i wyczyścić. Pojemnik, który znajduje się za plecami pomieści poręczne etui na mokre chusteczki (w zestawie), książki, krzyżówki i inne! Już po wszystkim? Naciśnij przycisk imitujący spłuczkę, żeby uruchomić dźwięk spłukiwania wody -wspaniała nagroda za dobrze wykonaną robotę.

Wygodny i praktyczny nocnik treningowy francuskiej marki Beaba pomoże maluchowi w nauce korzystania z toalety. Ma perfekcyjnie zaprojektowany kształt i optymalny rozmiar, dostosowany do budowy ciała dziecka, zarówno dziewczynki, jak i chłopca. Miękkie krawędzie oraz przyjemna w dotyku powłoka, która nie podrażnia skóry, zwiększają komfort użytkowania. Profilowane oparcie wspiera plecy malca, a wyższy przód zapobiega rozpryskom. Dzięki wyjmowanemu wkładowi, nocnik jest łatwy do utrzymania w czystości, a antypoślizgowa nakładka na spodzie zapewnia mu przyczepność i stabilność. Z tyłu posiada uchwyt do przenoszenia.

Idealny nocnik marki Bebe Jou dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę z treningiem czystości. Kompaktowy rozmiar oraz odpowiedniej wielkości otwór, umożliwia łatwą naukę korzystania z niego. Zaprojektowany z myślą o wygodzie dziewczynek, jak i chłopców. Antypoślizgowa podstawa stay-on zapobiega przesuwaniu się nocnika. Wykonany z bezpiecznego tworzywa PP.

Niezastąpiony podczas podróży, nocnik turystyczny, marki OXO. Otwiera się szybko i łatwo w sytuacjach awaryjnych 🙂 Zaprojektowany do samodzielnego użytku z jednorazowymi woreczkami w dowolnym miejscu lub jako nocnik w toaletach. Korzystając z niego jako samodzielnego nocnika w podróży wystarczy zablokować nogi, rozłożyć woreczek i umieścić w specjalnych, miękkich i elastycznych otworach uchwyty jednorazowego woreczka, dzięki czemu będą zawsze na swoim miejscu. Zestaw zawiera trzy jednorazowe torby z wkładami chłonnymi. Nocnik został tak zaprojektowany, aby pomieścił również standardową foliową torebkę.

Nocnik z oparciem ułatwiający odpieluchowanie, marki OXO. Stabilna, antypoślizgowa podstawa zapobiega przypadkowemu przesuwaniu się. Gładkie powierzchnie i boczne uchwyty ułatwiają mycie wewnętrznej, wyjmowanej misy, która zapewnia higieniczne i szybkie opróżnianie bez podnoszenia całego nocnika. Dodatkowy, wygodny uchwyt w oparciu ułatwia przenoszenie. Specjalnie wyprofilowany, tak aby mogły z niego korzystać dziewczynki i chłopcy. Nocnik jest wygodny i funkcjonalny, zachwyca prostotą i elegancją.

Pomysł na wyprodukowanie TRONu, czyli ekologicznego nocnikapowstał z istnienia potrzeby, która nie została jeszcze przez żaden produkt/sprzęt dotychczas zaspokojona! Pani Bożena (inicjatorka TRONu) jest matką trójki dzieci i wielokrotnie znalazła się w sytuacji awaryjnej, gdy jej pociechy potrzebowały skorzystać z toalety w miejscu kompletnie do tego nieprzystosowanym, bardzo brudnym lub w niesprzyjającym czasie itp. Dodatkowo produkt ten spełnia znakomicie swoją funkcję w samochodzie, na wypadek choroby lokomocyjnej jednego z pasażerów.

Jednorazowy nocnik TRON jest niezwykle praktyczny.Z łatwością mieści się w damskiej torebce czy w spodniach. W porównaniu do innych rozwiązań nocnik TRON pozwala na jego użycie bez potrzeby wykonywania skomplikowanych czynności przy jego rozkładaniu i składaniu.

Więcej nocników znajdziecie tu (klik)

Trzymamy kciuki za powodzenie w nauce i treningu czystości!