Nastały! Tajemnicze, nieco mroczne, wietrzne, długie z dudniącym w okna deszczem – jesienne wieczory – nie muszą być ani nudne, ani straszne. Mogą być przepełnione bliskością, kreatywnymi pomysłami, śmiechem i aktywnością ruchową.

Bo choć ciemne, jesienne wieczory odstraszają od spacerów to zachęcają ciekawymi pomysłami na spędzenie ich w domu – już nasza w tym specjalność aby zaproponować Wam najlepsze gry i zabawy na jesienne wieczory – nudno nie będzie – zapraszamy 🙂 

Nauka przez zabawę 🙂

Uwielbiacie kiedy Wasze pociechy zasypują Was „mądrymi informacjami” – faktami z niesłychanie ważnych dziedzin jak medycyna, matematyka, przyroda?   Nauka przez zabawę kiedy ważne informacje „zapisują się na twardym dysku” Waszych dzieciaczków ma miejsce wtedy, gdy nie towarzyszy jej stres, a jedynie endorfiny, śmiech i relaks.

Zdjęcie:@brunoszka 

Dzieciaki uwielbiają się „bawić w lekarza” Układanka magnetyczna Ciało Człowieka to absolutny hit na jesienne wieczory. Francuskiej marka Janod nie pierwszy raz zaskakuje innowacyjnym podejściem do zabawy maluchów.  Układanka edukacyjna nauczy Wasze dziecko budowy ludzkiego ciała w 11 językach (m.in. angielskim, niemieckim, włoskim i hiszpańskim). Dzięki grze dziecko pozna nazwy części ciała, organów, kości i mięśni. Zestaw zawiera: magnetyczną tablicę, 18 kart pomocniczych z zaznaczonymi częściami ciała w różnych językach, 76 magnetycznych elementów ciała oraz drewniany wskaźnik.

Układanka ma też karty w języku polskim  – Możecie ją podarować już 3 letniemu dziecku 🙂

Świetnym rozwiązaniem na długie jesienne wieczory są także Magnetibooki – możecie wybrać dowolny temat magnetycznych układanek – pojazdy, alfabet, śmieszne buzie, zwierzęta, księżniczki i inne. Zabawa polega na układaniu i przyklejaniu do magnetycznej tablicy różnokolorowych elementów i tworzenie obrazków. Pudełeczko jest jednocześnie tablicą magnetyczną. Zabawkę można wszędzie zabrać, szczególnie przyda się na długie godziny w podróży, w poczekalni czy nawet w sklepie podczas zakupów. Będzie też świetną zabawką na długie, deszczowe popołudnia.

Kolorowy mikro słownik hiszpańskiej firmy Londji. Wykonane z wysokiej jakości grubej tektury z pięknymi obrazkami. Naucz się 30 słów w 5 językach podczas gry i zabawy. To najbardziej oryginalny słownik, jaki do tej pory znałeś. Wiek: 4+

Piramida Zabaw to wyjątkowe kartonowe klocki. Dwujęzyczne nazwy, w połączeniu z pięknymi kolorowymi zdjęciami owoców i warzyw, wspomagają rozwój słownictwa i wzmagają apetyt poznawczy dziecka. Cyfry i ich graficzna ilustracja wspomagają naukę liczenia. Sposób zabawy klockami zmienia się wraz z wiekiem dziecka. Wieża „rośnie” razem z dzieckiem. Rekomendacja wiekowa 1+

• Ćwiczenia motoryki – dziecko ćwiczy małą motorykę układając klocki w piramidę lub wkładając mniejsze klocki w większe.
• Wyobraźnia – rozwija wyobraźnię, koncentrację oraz precyzję w działaniu.
• Słownictwo – dziecko uczy się rozpoznawać na zdjęciach ponad 40 owoców i warzyw, powiększając początkowo swoje zrozumienie słownictwa, później ucząc się wypowiadać kolejne słowa.
• Nauka języków – dzięki dwujęzycznym opisom, dziecko uczy się słów po polsku jak i po angielsku, dzięki czemu w zabawie nie zauważa nawet elementu nauki.

Puzzle, amerykańskiej marki Mudpuppy. Układanka składa się z 70 elementów, z których część ma kształt państwa, które przedstawia. Ułożenie całej mapy pomaga dziecku poznać wszystkie kraje Europy nie tylko z nazwy, ale też m.in. lokalizację i kształt granic. Profilowane elementy są ponadto dwustronne – po jednej stronie znajduje się angielska nazwa państwa i rzeczy, charakterystyczne dla danego regionu, np. budowle, flora czy fauna; na odwrocie zaś – nazwa tegoż kraju w językach: francuskim, hiszpańskim i niemieckim. Autorką projektu jest młoda artystka z Buenos Aires Sol Linero. Wyjątkowy design i przyjazne barwy dodatkowo zachęcają dziecko do zabawy. Puzzle zapakowane są w estetyczne pudełko. Idealnie nadają się na prezent. Wiek: 5+

UKŁADANKI I PUZZLE 

Puzzle i układanki to zawsze dobry pomysł na jesienne wieczory z dzieckiem. Ćwiczą koncentrację i logiczne myślenie. Możecie razem układać z maluchem ulubione obrazki i „przegadywać najważniejsze spawy i przygody” Waszego szkraba. To doskonała przestrzeń do tego aby spędzić świetny wspólny czas i razem zakończyć ” projekt układania” sukcesem 🙂

Świetne puzzle i inne kreatywne rozwiązanie podpowie Wam m.in amerykańska marka  Mudpuppy.

Dla Dzieci powyżej pięciu lat polecamy np. Mudpuppy – Puzzle Układ Słoneczny z Elementami w Kształcie PlanetUkładanka składa się z 70 elementów, z których część ma kształt planety, którą przedstawia. Ułożenie całej mapy pomaga dziecku poznać wszystkie najważniejsze elementy układu słonecznego nie tylko z nazwy, ale też m.in. wielkości i kształtu. Profilowane elementy są ponadto dwustronne – na ich odwrocie znajduje się nazwa tego ciała niebieskiego w językach: francuskim, hiszpańskim i niemieckim. Autorem projektu jest angielski rysownik i animator Paul Daviz.

Zdjęcie:@brunoszka

Dla najmłodszych polecamy Fiszki do nauki liczenia Kolorowe karty do nauki liter, cyfr, owoców, warzyw, kolorów, amerykańskiej marki Mudpuppy. Zestaw składa się z 26 dwustronnych kart o wymiarach 7 × 13 cm zaczepionych na kółku, dzięki czemu nigdy nie zgubią się.

 

Zdjęcie@czarnaewecia

Wobec propozycji od Janod – sensoryczne puzzle – nie można przejść obojętnie – rozwijają zmysły, uczą ( razem z nimi wybieracie się do ZOO ), są bajecznie kolorowe i dają niezwykłe uczucie satysfakcji po ich ułożeniu – na długie, deszczowe wieczory jak znalazł!

Inne GRY, PUZZLE, UKŁADANKI – znajdziecie – TUTAJ

ZESTAWY KREATYWNE 

Zestawy kreatywne czyli części składowe do stworzenia najpiękniejszych masek, pacynek, bransoletek, naszyjników, zestawy do origami, wydrapywanki i wiele wiele innych to absolutny hit nie tylko dla dziewczynek na jesienne popołudnia, wieczory …ba pójdziemy nawet o krok dalej – są tak wciągające, że zajmą całe Wasze rodziny!

Marką wartą uwagą jest PETITE COLLAGEnie tylko puzzle i gry ale także właśnie zestawy kreatywne ma swojej ofercie ta marka.  Jednym z nich jest zestaw do zrobienia własnego aparatu fotograficznego lub torebki

Pamiętacie wełniane stworki, które kiedyś robiło się podkradając babci włóczkę? Tutaj mamy gotowy zestaw do stworzenia takich małych przyjaciół. Kto nie chciałby zabrać do plecaka własnoręcznie zrobionej przytulanki? Zestaw do stworzenia zwierzątek z pomponów, brytyjskiej marki NPW ROW. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy, oraz instrukcję.

Które dziecko nie kocha ciastoliny…jest to pytanie retoryczne. Zresztą jak sami dobrze wiecie, zabawa ciastoliną jest bardzo przyjemna. W tym zestawie kreatywnym marki Djeco, zabawa polega na tworzeniu fryzur dla postaci na kartach pracy. Dobra zabawa zapewniona, a przy okazji powstają piękne prace plastyczne, które można podarować na przykład dziadkom.

Kolejna, świetna propozycja marki Djeco. Kolaże do samodzielnego wykonania. W zestawie znajdziecie karty pracy oraz wszystkie dodatki potrzebne do stworzenia pięknych obrazków. To nie tylko świetna zabawa dla dzieci, ale także duża satysfakcja, gdyż w wyniku połączenia prostych instrukcji oraz dobrej jakości dodatków tworzą prace, którymi mogą się z dumą pochwalić 🙂

Całą masę INNYCH  zestawów kreatywnych znajdziecie TUTAJ 

Tej Jesieni dzieciaki nie będą się nudzić :)!

zdjęcie profilowe @hakauuka