Letnia aura jeszcze nie odpuszcza, z czego bardzo się wszyscy cieszymy. Oby trwało to jak najdłużej. Pierwszy dzień jesieni już za nami, dlatego warto być przygotowanym na jesienny spacer z maluszkiem.

Wiatr, deszcz, niższe temperatury – to na to trzeba się przygotować w najbliższym czasie.

Bądźcie przezornym rodzicem i nie dajcie się zaskoczyć. O tym co powinniście przygotować, o czym nie możecie zapomnieć planując jesienny spacer z maluszkiem przedstawimy za chwilę wzbogacając treść o cenne wskazówki –  a zatem JESIENNY SPACER CZAS START!

Zdjęcie: Ewa Przedpełska. Na zdjęciu Organizer SKIP HOP 

Wózek to podstawa 

Dobry wózek to podstawa udanego spaceru. To w końcu w nim maluch śpi, je, ogląda świat, bawi się. Powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów, zwrotny, lekki, z odpowiednią obudową materiałową (chodzi o osłonięcie daszkiem maluszka od Słońca, wiatru, deszczu). Zwróćcie uwagę na ten ostatni argument i sprawdźcie czy Wasz wózek nie   ma za krótkiego daszka. To on będzie zasłaniał Waszego szkraba w chłodne dni od zimnych powiewów wiatru z deszczem.

Elementem istotnym jeśli chodzi o daszek powinna być jego przewiewność, a także ochrona przed promieniowaniem UV (filtr UPF 50+)

Na zdjęciu wózki EASYWALKER 

Trzy pozycje siedziska: siedząca, pół siedząca oraz leżąca to ważne pod kątem ewentualnej drzemki czy „relaksu” dziecka podczas spaceru w wózku.

Zwróćcie też uwagę na koła. Nie powinny być za małe. To one będą się zmagały ze zmiennym podłożem. Błoto, trawa, czasem piasek – przecież tylko od Was zależy gdzie wybierzecie się z brzdącem na spacer.

Sprawdźcie wózki – mniejsze, większe i dopasujcie do wieku dziecka i potrzeb maluszka _ TUTAJ

Akcesoria do wózków m.in: parasolki, folie przeciwdeszczowe ale i TACKI do jedzenia dla maluszków czy UCHWYTY na KUBEK znajdziecie TUTAJ 

Kocyk / Śpiwór

We wrześniu, w październiku wychodząc na spacer z maluszkiem nie zapomnijcie wziąć kocyka. Może Was dosłownie „uratować” gdy niepostrzeżenie zmieni się pogoda. Mocne do tej pory słońca zajdzie, pojawi się silny wiatr. Szybko okrywacie maluszka kocykiem i po kłopocie. Nikt nie marznie, nie trzeba wracać ze spaceru, wszyscy są zadowoleni:)!

Na zdjęciu polarowe kocyki ELODIE DETAILS 

Kocyk przyda się także gdy maluszek zaśnie. Okryty będzie miał poczucie komfortu.

Wybieracie delikatne tkaniny: bambus, bawełnę i na chłodniejsze dni polar.

Całą ofertę naszych kocyków w różnych rozmiarach i o rożnym składzie znajdziecie TUTAJ

Już teraz warto pomyśleć o śpiworku. Końcówka października, początek października przynosi często znaczne obniżenie temperatury powietrza z tymi na minusie włącznie.

Na co powinniście zwrócić uwagę kupując śpiworek: 

  • Czy ma kapturek lub przedłużenie materiału przy głowie, które pozwoli ją osłonić gdy będzie zimno i wietrznie
  • Czy jest rozpięcie przy nóżkach tak abyście szybko i łatwo mogli się dostać do maluszka przy „mokrej awarii”
  • Czy tkanina, z której jest uszyta jest wodoodporna – czasem zdarza się, że maluszka wyjmuje się z wózka lub zwyczajnie zapomnicie osłonki na wózek – to duży atut śpiworka
  • Jaka jest tkanina wypełnienia – sprawdźcie czy jest miła w dotyku i czy maluszkowi nie będzie za gorąco –  jesienią zdarza się rodzicom przegrzewać dzieciaki – zmienna pogoda to także ciągłe pytanie w co maluszek powinien by ubrany i czy już w śpiworze czy jeszcze nie

Nie czekajcie na ostatni moment – bądźcie przygotowani już teraz całą ofertę śpiworków znajdziecie TUTAJ 

Akcesoria do jedzenia i picia 

Jeśli wybieracie się na spacer z jedzącym już niemowlęciem i nie chcecie określać konkretnej pory powrotu musicie być przygotowani na głód i pragnienie szkraba.

Świeże powietrze wzmaga łaknienie, a dzięki odpowiednim akcesoriom będziecie mogli być jak najdłużej na dworze. Butelka termiczna, termos, pudełko na przekąski – warto je mieć przy sobie.

W butelce termicznej możecie mieć przygotowane mleko, w termosie zupę a w pudełkach świeże owoce.

Na zdjęciu: Kubeczek NIEWYSYPEK  B BOX

Świetnie sprawdzą się także kubki niekapki czy kubeczki niewysypki. Docenicie również fakt, że maluszek jedząc w wózku a korzystając z powyższych rzeczy nie ubrudzi siebie, kocyka ani wózka – to szczególnie ważne na spacerze:)

Butelki, kubeczki i termosy  znajdziecie TUTAJ

TORBA LUB PLECAK

To rzecz bez której żadna mama nie wychodzi z domu z maluszkiem. Na spacerze oczywiście także torby lub plecaka, jak kto woli, zabraknąć nie może 🙂 Ale może warto na nią spojrzeć z nieco innego punku widzenia.

Powinna zmieścić przenośny przewijak, chusteczki (tych nigdy dość) pieluszki, akcesoria do jedzenia maluszka, zabawkę do wózka

A może klasyczną torbę zamienić na plecak? Jest wygodny, jest na plecach i spełnia te wszystkie funkcje co torba.

Wszystkie super Torby i plecaki znajdziecie TUTAJ 

PRZYDATNE GADŻETY NA SPACERZE :

etui na smoczek przyczepiony do ramy wózka – zawsze w odpowiednim miejscu bez szukania

etui na chusteczki przyczepiane do ramy wózka – chusteczki zawsze i wszędzie się przydadzą

Mufka – słota, wiatr, deszcz, niskie temperatury nie szczędzą rąk, które trzymają i prowadzą wózek 🙂 Mufka osłoni i ogrzeje

Uchwyt na kubek – np z ulubioną kawą lub herbatą. Rozgrzeje  i umili spacer 🙂

Inne rzeczy przydatne gdy wychodzicie z domu znajdziecie TUTAJ 

Długich i pięknych spacerów życzymy 🙂