Gdy maluszek dorasta staje się coraz bardziej ciekawy. Wszystkie zmysły działają na pełnych obrotach. Około trzeciego miesiąca rodzice są pełni zdumienia, że przez wcześniejsze miesiące ich dziecko jedynie spało, jadło i płakało … po trzecim miesiącu można obserwować niesłychaną zmianę. Brzdąc nawiązuje kontakt wzrokowy, śmieje się, zaczyna gaworzyć… próbuje chwytać…zaczyna się naprawdę interesować tym co dzieje się wokół niego – warto to wykorzystać i nawet podczas pierwszych zabaw stymulować bodźce maluszka – czas przygotować kącik dla maluszka

 

zdjęcie:@jeanetelife

 

Nie krępujcie się: śpiewajcie, czytajcie, mówcie jak najwięcej do swojego dziecka. Badania pokazują, że dzieci, którym czytano na głos, śpiewano i do których dużo mówiono o wiele wcześniej zaczynają mówić, szybciej się rozwijają nie tylko fizycznie ale i emocjonalnie.

To ważne bo kolejne miesiące – to miesiące niezwykłych wyzwań przed dzieckiem. Około 6- 7 miesiąca szkraba zaczyna siadać by w okresie pomiędzy 11 – 15 miesiącem życia stanąć całkowicie na nogach i zacząć chodzić. W tym okresie ( oczywiście u każdego dziecka przebiega to indywidualnie ) dzieci ząbkują, mają wprowadzone pokarmy stałe oraz mają skoki wzrostowe. Towarzyszy temu nieustająca zmiana rytmu maluszka. Dzieci coraz mniej śpią i coraz więcej się bawią – warto więc zaplanować konkretną i bezpieczną przestrzeń do zabawy dziecka 🙂

Postanowiliśmy podpatrzeć @Jeanetelife  i jej kącik dla małej 3 miesięcznej Sary. W pięknej przestrzeni mieszkania Jeanete udało się stworzyć piękny, bezpieczny kącik do zabawy.

Jeanete zależało na stonowanych kolorach i praktycznych rozwiązaniach. Pomyślała także o przyszłości – wśród jej wyborów znalazły się rozwiązania, które posłużą na kilka dobrych miesięcy do przodu.

BEZPIECZEŃSTWO

Planując przestrzeń – kącik do zabawy pamiętajcie o bezpieczeństwie maluszka. Na początku Waszej wspólnej przygody z zabawą zaaranżujcie miejsce tam gdzie niemal nieustannie możecie towarzyszyć maluszkowi lub je podglądać gdy gotujecie lub zajmujecie się innymi domowymi czynnościami. Niech to będzie salon lub nawet wydzielony fragment dużej kuchni

zdjęcie:@jeanetelife

Świetnym rozwiązaniem na wydzielenie przestrzeni do zabawy będzie mata SKIP HOP PLAYSPOT – jest niczym wygodny, duży dywan – Duża mata piankowa dla dzieci. Idealna do zabawy i zabezpieczająca przed skutkami upadku. Mata Play Spot jest przeznaczona dla dzieci od 10m+. Nie zawiera BPA, ftalatów oraz PVC. Wasz maluszek może w każdej chwili zacząć się przemieszczać, turlać – taka mata zabezpieczy go przez urazami 🙂 Wielkiem atutem tej maty jest także możliwość utrzymania przestrzeni w higienie. Maluszek może ulać a Wy w kilka sekund pozbędziecie się „problemu”  – świetne rozwiązanie na kilka pierwszych lat dziecka- mata składa się niczym duże puzzle co będzie bardzo ciekawe dla dziecka rocznego i starszego – można ją także szybko rozłożyć i schować 🙂

ZABAWA MALUSZKA NA MACIE

Mata do zobawy to świetne rozwiązanie po 3 miesiącu życia dziecka, choć tak naprawdę możecie używać ją już wcześniej. Wszystkie atrakcje maluszek ma nad głową. Możecie wybierać z pośród całej gamy wzorów i kolorów – te delikatne pastelowe ale i w mocnych kolorach.

zdjęcie:@jeanetelife

Jeanete zdecydowała się na delikatny design.

„…Nawet nie wiecie jak trudno kupić matę w stonowanych kolorach, ale udało się! I jestem w niej totalnie zakochana! Zresztą po uśmiechu Sary podczas zabawy wnioskuję, że ona też! W zestawie z matą jest poduszka w kształcie chmurki oraz 5 zawieszek, które grają, świecą i piszczą. Zawieszki są mobline, więc śmiało możecie je wykorzystać jako osobne zabawki. My jedną z nich – lustereczko zawiesiliśmy sobie w wózku…”

Sara może leżeć, może się przekręcać…może ciągnąć i sprawdzać wiszące na nią zawieszki

Na zdjęciu Mata SKIP HOP CHMURKA 

zdjęcie:@jeanetelife

Do Maty, można przymocować specjalny pałąk na zabawki. Zawieszki nad główką brzdąca -grająca Owieczka (melodia „You Are My Sunshine”), świecąca Gwiazdka, chmurka Piszczałka, Ptaszek grzechotka oraz lusterko Słoneczko – zachęcać będą do aktywności motorycznej i manualnej – dzięki temu Maluch będzie próbował poruszyć lub złapać zawieszkę, sprawdzić co ono potrafi, czy dzielnie podnieść główkę aby się mu dokładnie przyjrzeć. W zestawie z matą znajduje się również pikowana poduszka Tummy Time, która mobilizuje Najmłodszych do leżenia na brzuszku i pomaga im utrzymać prawidłową pozycję. Około roku, gdy nasza pociecha wyrośnie już z typowej Maty Edukacyjnej – matę można zawiesić na ścianie dziecięcego pokoju, a ulubione zabawki – dzięki uniwersalnej zawieszce – zamocować na ramie łóżeczka, przy foteliku samochodowym lub w wózku

INNE MATY dla MALUSZKA znajdziecie TUTAJ 

 

POSŁUŻY KILKA LAT 

Oprócz maty i kilku ulubionych pluszaków SARY Jeanete  zdecydowała, że stanie coś jeszcze i zapewni zabawę przez kilka pierwszych lat dziecka. Warto o tym pamiętać, że dzieci rosną naprawdę szybko a Wy możecie kupić coś „raz a dobrze” dzięki czemu śmiech dziecka będzie nieustannie podczas zabawy rozbrzmiewać.

 

zdjęcie:@jeanetelife

Choć Sara jest jeszcze za mała na zabawę w suchym basenie z kulkami MISIOO, Jeanete chciała dla córeczki wstawić już teraz aby za kilka miesięcy malutka mogła z niego radośnie korzystać.

„…Kupiliśmy również suchy basen z kulkami, ale wiem wiem.. na zabawę w nim jeszcze musimy poczekać. Był na mojej zakupowej liście od kiedy się dowiedziałam, że jestem w ciąży, więc musicie mnie zrozumieć…”

GRYZAKI, mniejsze zabawki 

Od trzeciego miesiąca maluszki nieustannie trenują chwyt. Są w fazie oralnej czyli wszystko co znajdą w swoim zasięgu sprawdzają „pakując sobie do buzi”. Warto więc wyposażyć się w bezpieczne gryzaki oraz małe zabawki bezpieczne i dopasowane do wieku maluszka.

zdjęcie:@jeanetelife

Jeanete postawiła na kultową Sophie, która „bawi” już kolejne pokolenia na całym świecie oraz BANANA BABY – gryzak cieszący się ogromnym powodzeniem bo jest także super masującą szczoteczką dla dzieci – przy ząbkowaniu przyniesie ulgę 🙂

INNE GRYZAKI dla niemowląt znajdziecie TUTAJ 

Chcecie poznać opinię Jeanete na temat wszystkich wybranych rzeczy – zapraszamy na jej BLOGA 

zdjęcia:@Jeanetelife