Kilka stron a tyle radości. Książka to wspaniała, mądra rozrywka. Czytanie „na głos” dzieciom uspokaja je, rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, uczy empatii.

Ponoć dzieci wychowane wśród książek i osób, które te książki czytają, lepiej się rozwijają, same chętniej po książki w przyszłości sięgają oraz lepiej zarabiają. Są kreatywniejsze i łatwiej radzą sobie z emocjami.

Nie rezygnujmy więc z wieczornego lub porannego rytuału czytania maluchom. Tym bardziej, że jest co czytać – A może warto też pomyśleć o książce jako prezencie – obdarowujmy nimi dzieci kiedy tylko możemy  – oto kilka propozycji.

Zdjęcie

Macie w domu małego „uparciucha” 😉 – polecamy „oswoić” jakże ważne słowo „nie” i nadać mu odpowiednie znaczenie.

Wydawnictwo Adamada – Nie!

Cześć, wabię się Nie. Moja rodzina musi bardzo mnie kochać, bo cały czas na mnie woła.
Kiedy próbuję potraw, słyszę: „Nieee!”. Kiedy przekopuję ogródek w poszukiwaniu skarbów, słyszę: Nieee!”. Kiedy ogrzewam ich łóżka, słyszę: „Nieee!”. Ciągle tylko „Nieee!” i „Nieee!”.

Tylko dlaczego dostałem obrożę ze złym imieniem?

Wyobraźnia to wspaniały dar. Tylko dzieci, pozbawione jeszcze schematów, potrafią zastanawiać się nad najbardziej abstrakcyjnymi scenariuszami. Pielęgnujmy tą umiejętność  wyobrażania sobie niemożliwego ;)!

Ta książka jest właśnie o takiej, „nietypowej” sytuacji i akceptacji inności!

Wydawnictwo Adamada – I co Teraz ?

Pewnego ranka mały chłopiec obudził się i zobaczył, że ma na głowie rogi. Najprawdziwsze jelenie rogi! I co teraz? Ukryć? Odpiłować? Wykorzystać jako wieszak albo antenę? A może rogi to nic takiego i da się z nimi żyć?

Niezwykła historia o drodze do zaakceptowania swej odmienności.

Wiek: 5+

zdjęcie

Często mówimy naszym maluszkom, że je kochamy, że są dla nas najważniejsze na świecie. Takich wyznań nigdy dość. Możemy to zrobić również za pomocą tej niezwykłej książki 🙂 – idealna na prezent!

.

Wydawnictwo Adamada – Jakie to Szczęście, że Cię Znalazłem

Jak znaleźć szczęście? Oho, do tego potrzebny jest nie byle jaki nos!
Urocza opowieść o całej górze marchewek, jednej jodle i najważniejszym uczuciu na świecie.

W świecie dzieciaków nic nie jest oczywiste i to jest właśnie najpiękniejsze :)!Kto powiedział, że główny bohater ma być człowiek ? nikt ! A zatem przyjrzyjcie się temu ekscentrycznemu wilkowi i jego przygodom;) tym bardziej warto ponieważ przygody Wilka poznały już 2 000 000 dzieci na całym świecie, w 20 krajach stały się bestsellerem, a we Francji weszły nawet do kanonu lektur szkolnych.

Wydawnictwo Adamada – O Wilku, Który Chciał się Zakochać

Pewnej wiosny Wilk, zainspirowany widokiem przechadzających się tu i ówdzie wzdychających par, postanawia się zakochać (a co tam!). Zakłada ekscentryczne okulary przeciwsłoneczne, uczy się na pamięć wszystkich wierszy ze słowem „kocham” i zaopatruje w bukiet kwiatów… Ale czy to na pewno najlepszy sposób na znalezienie miłości?

Seria wyróżniona w konkursie Świat przyjazny dziecku zorganizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Wydawnictwo Adamada – O Wilku, Który Podróżował po Świecie

Zimą Wilkowi trochę się nudzi. Nawet zabawy z przyjaciółmi nie sprawiają mu radości. Co tu robić? Wyruszyć w podróż dookoła świata! W Egipcie Wilk o mały włos nie stanie się obiadem krokodyla, na Madagaskarze spotka się pysk w pysk z rekinem, a w Nepalu będzie musiał salwować się ucieczką przed zalotami panny Yeti.

Czy Wilkowi uda się wrócić do domu w jednym kawałku?

Przygody Pettsona i Findusa  potrafią naprawdę wciągnąć :)? Będziecie z zapartym tchem je przeżywać, śmiejąc się przy tym do rozpuku :)!

Wydawnictwo Media Rodzina – Biedny Pettson

książka o przygodach staruszka Pettsona i jego niezwykłego kota Findusa. Kot bardzo stara się rozbawić będącego w złym humorze staruszka Pettsona. Ale zamiast wprawić go w dobry humor, jeszcze bardziej go denerwuje. W końcu jednak wymyśla coś, co poprawia Pettsonowi humor, a mianowicie: wspólne wędkowanie!

Wydawnictwo Media Rodzina – Pettson na Biwaku

Pettson i Findus znaleźli na strychu namiot i zapragnęli urządzić sobie biwak na rzeką, a przy okazji złowić trochę ryb. Jednak nie udało im się wyjść z domu, bo wszystkie kury także chciały iść nad rzekę. Wobec tego namiot został rozbity w ogrodzie. Sąsiad Gustavsson znowu miał się czemu dziwić..

Wydawnictwo Media Rodzina – Polowanie na Lisa

Trzecia książeczka z serii Pettson i Findus opowiada historie niecnych zamiarów sąsiada Gustavssona, który zamierza zapolować na kręcącego się po okolicy łakomego lisa. Bohaterowie przyłączają się do sąsiada, ale ich plany są nieco inne. Używając dość wyjątkowych metod, zamierzają odstraszyć zwierzaka! Czy im się uda i kogo tak naprawdę wystraszą – dowiecie się, zaglądając do Polowania na lisa. Nie przegapcie ilustracji!

koniecznie przeczytajcie jeszcze: Minutę Koguta , Findus się wyprowadza , Rwetes w ogrodzie

Dla Waszych córeczek mamy ciekawą propozycję. Jeśli lubią zwierzęta będą zachwycone!

Wydawnictwo Adamada – Księżniczka Zosia i Jej Kot

Była sobie księżniczka inna niż wszystkie. Uwielbiała chodzić po drzewach, nie nosiła modnych sukienek i butów na obcasie, rzadko znajdowała czas na umycie zębów… I w ogóle miała w nosie dworską etykietę. Czy pojawienie się w jej życiu dostojnej, pełnej gracji kotki coś zmieni?

„Każdy dziecko jest inne, każde ma swój charakter

Małe dziewczynki często wyobrażają sobie, że są księżniczkami. Jest to chyba taki rodzaj marzenia o byciu pięknym, bogatym, na swój sposób ważnym. Marzenia o pięknych strojach, zabawkach, życiu w luksusie. Pragnienie, które towarzyszy im w dzieciństwie, dość szybko jednak – o ile nie pochodzą z arystokratycznego lub bogatego rodu – odchodzi w siną dal rzeczywistości. Bycie księżniczką nie oznacza jednak tylko samych przywilejów i życia „na luzie”. Dzieci mogą usłyszeć, że księżniczki nie biegają, nie krzyczą jak opętane, nie ubierają się w to, co chcą, nie zachowują się tak. Dorośli lubią na swój sposób wykorzystywać owo romantyczne pragnienie dziewczynek do dyscyplinowania ich, do zmiany zachowania. Do opanowywania żywiołu, jakim jest niejedna z pociech. Zadają sobie pytania: jak sprawić, by dziecko, pozostając sobą, było zarazem grzeczniejsze, bardziej odpowiedzialne, opanowane? Co w tym może pomóc?
Książeczka Księżniczka Zosia i jej kot jest próbą odpowiedzi na tak postawione pytania. To pouczająca wesoła historia słowno-graficzna, połączona z praktycznym poradnikiem opieki nad kotem. To opowieść o roli, jaką w życiu dziecka może odgrywać czworonożny przyjaciel, będący silną osobowością.
Zwracają naszą uwagę całostronicowe ilustracje, wesołe, nasycone humorem i ciepłem, w miłych dla oka pastelowych kolorach. Tworzą one wraz z tekstem zwartą całość, są dobrze przystosowane do możliwości percepcji małego dziecka i jego wrażliwości. Przedstawiają dynamiczne scenki z życia Zosi w ciekawy i zabawny sposób, zmierzając do pouczającego zakończenia historii.


Księżniczka Zosia i jej kot to opowieść o osobowości i sile charakteru, które w szczególny sposób uosabia w niej rasowy kot. Ukazuje te cechy kotów, które odróżniają je od innych zwierząt, które są ich wyróżnikami. Omawia, w części praktycznej, podstawowe zasady opieki nad tym domowym zwierzęciem. Nie ma w tej książce miejsca na wchodzenie w szczegóły, jest raczej zwracanie uwagi na pewne aspekty kocich zachowań, które są dla tych zwierząt charakterystyczne i mogą czasami prowadzić do pewnych trudności.
Książeczka Księżniczka Zosia i jej kot jest skierowana przede wszystkim do starszych przedszkolaków. Jest próbą połączenia przyjemnego z pożytecznym, zabawy z edukacją. Dla dziecka intensywnie poznającego świat i uczącego się życia może być dobrym źródłem inspiracji i rozrywki. Podobnie dla rodziców, pragnących wspólnie z dzieckiem spędzić czas nie tylko w miłej atmosferze, ale i z pożytkiem dla rozwoju malucha. Książka nie jest gruba, bierze się ją do ręki z przyjemnością, a przygody sympatycznej Zosi i jej pupila powinny bez trudu przykuć uwagę dziecka.”.

Koniecznie przeczytajcie też przygody Księżniczki Amelki i jej psa oraz Księżniczki Leny i jej chomika 

Zaczytanych wieczorów i poranków Wam życzymy :)!

zdjęcia