Przy odpowiednim nastawieniu można polubić jesień. Nawet jej długie, senne popołudnia, które lubią trącić nudą. Wystarczy zaopatrzyć się w ciepłe kocyki, aromatyczne herbatki, dobre nastroje oraz książeczki z zagadkami, krzyżówkami, labiryntami. I jest super!

Książeczki, które znajdziesz także na półkach w Mamissima, to fantastyczny umilacz czasu, ale także nauka poprzez zabawę i trening umysłu. Uczą logicznego i kreatywnego myślenia, wzmacniają pamięć i rozwijają spostrzegawczość, wyciszają. Krótko mówiąc łączą bardzo przyjemne z bardzo pożytecznym, dlatego warto po nie sięgać.

Kolorowanki, krzyżówki, labirynty i zagadki – pomysł na jesienną nudę

Zobacz nasze mamissimowe propozycje:

Krzyżówki Obrazkowe – Wydawnictwo Adamada

Krzyżówki obrazkowe Adamada

Krzyżówki obrazkowe Adamada

Krzyżówki obrazkowe rozwijają słownictwo, ćwiczą umiejętność pisania wyrazów, poprawiają koncentrację i wzmacniają pamięć.

Między Kreskami – Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Między Kreskami. Kolorowanka

Między Kreskami. Kolorowanka

Daj się ponieść wyobraźni, przecież ona nie ma granic. Chwyć za kredki, flamastry i pobudź do życia owady, ryby, gryzonie, ptaki, a nawet… lwa! Dzięki jednostronnemu drukowi możesz zastosować dowolne techniki kolorowania, a gotowy obrazek oprawić w ramkę.

Strachozabawki Wydawnictwo Adamada

Strachozabawki Adamada

Strachozabawki Adamada

Upiorne labirynty, budzące postrach rebusy, potworne puzzle, okropnie trudne pytania i różne inne mrożące krew w żyłach zagadki dla oka i umysłu. Tylko dla odważnych.

Wydawnictwo Adamada – Japońskie Łamigłówki

Japońskie Łamigłówki Adamada

Japońskie Łamigłówki Adamada

Fantastyczne japońskie łamigłówki ćwiczą koncentrację, wzmacniają pamięć i uczą logicznego myślenia. Dzieciaki będą zachwycone!

Wydawnictwo Adamada – Krzyżówki Obrazkowe

Krzyżówki obrazkowe Adamada

Krzyżówki obrazkowe Adamada

Krzyżówki obrazkowe nade wszystko rozwijają słownictwo, ćwiczą umiejętność pisania wyrazów, ale i poprawiają koncentrację i wzmacniają pamięć. Genialne!

Kolorowanka Maluję i Opowiadam „Cudowne wakacje” – Wydawnictwo Adamada

Kolorowanka Adamada

Kolorowanka Adamada

Alojzy Sztaluga, znany malarz, uwielbia podróżować. Niestety jest też wyjątkowo roztargniony… Tego dnia przeniósł się w czasie, żeby uwiecznić turniej rycerski. Wziął ze sobą kompas, śpiwór, skarpetki na zmianę, pluszowego misia i – tak na wszelki wypadek – zbroję z wypożyczalni. Kiedy już wszystko naszkicował, przypomniał sobie, że nie wziął kredek. Pomożesz mu dokończyć obraz?

Łamigłówki. Znajdź taki sam obrazek – Wydawnictwo Adamada

Adamada - Znajdź taki sam obrazek

Adamada - Znajdź taki sam obrazek

Przyjrzyj się uważnie dużemu obrazkowi, a potem znajdź taki sam mały obrazek. Przypatrz się wnikliwie, ponieważ wszystkie wyglądają podobnie.

Łamigłówki. Przejdź labirynt – Wydawnictwo Adamada

Łamigłówki. Przejdź labirynt

Łamigłówki. Przejdź labirynt

Książeczka z serii „Zostań mistrzem” ma kolorowe obrazki i labirynty,które są urozmaicone pod względem kształtów. Nie są przy tym zbyt duże i trudne – będą odpowiednim wyzwaniem dla mniejszego dziecka.

Łamigłówki. Podstaw Liczbę – Wydawnictwo Adamada

Łamigłówki. Podstaw liczbę

Łamigłówki. Podstaw liczbę

Każdy obrazek zastępuje pewną liczbę. Liczby te, dodane do siebie, dają sumy zapisane na końcu rzędów i kolumn. Policz, ile są warte poszczególne obrazki.

Łamigłówki. Grupuj Piątki – Wydawnictwo Adamada

Łamigłówki. Grupuj Piątki

Łamigłówki. Grupuj Piątki

Spójrz na tabelkę złożoną z dwudziestu pięciu obrazków pogrupowanych w pięć rzędów po pięć kolumn. Ciągłą inią wydziel w tabelce pięć grup złożonych z pięciu obrazków – tak, by w każdej grupie znalazł się zestaw pięciu różnych obrazków. Każda grupa musi stanowić jeden obszar, ograniczony brzegiem tabelki bądź wyrysowaną ciągłą linią.