Gdyby powstał ranking najlepszej zabawki dla niemowląt, jesteśmy pewne, że Żyrafka Sophie zajęłaby pierwsze miejsce. Jest także bezkonkurencyjna jeśli chodzi o idealny prezent na babyhower lub jako pierwszy prezent po narodzinach. Wiele przyszłych mam właśnie od niej zaczyna swe zakupy dla maluszka, choć do ząbkowania jeszcze długa droga. W czym tkwi sekret tej ikony francuskiego designu dla dzieci? Zaraz Wam zdradzimy!

mamissima-sophie-1

Na początek jednak trochę faktów. Jest 25 maja 1961, Francja.  W dniu świętej Zofii, Pan Rampeau, ekspert w przetwarzaniu soku roślinnego z drzewa HEVEA w procesie wirowego modelowania gumy używanej do wytwarzania zabawek dla dzieci, wpada na genialny pomysł stworzenia gumowej zabawki dla dzieci. W głowie snuje mu się wizja egzotycznej żyrafki o czułym i słodkim spojrzeniu, naturalnej urodzie (wszak z tego słyną francuskie It-Girls), jedwabnej skórze i wyjątkowym zapachu. Imię Sophie jest było oczywistym wyborem.

mamissima-sophie-2

mamissima-sophie-3

Choć Pan Rampeau czuł, że Sophie zyska szybko sympatię maluchów, takiego światowego sukcesu chyba się wówczas nie spodziewał. Żyrafka była fenomenem wśród tamtejszych zabawek. Bez wątpienia to zasługa jej kształtu, idealnie dopasowanego do małych i zwinnych rączek poznającego świat dziecka. Jej długa szyja świetnie sprawdza się jako chwytak, a wypukła głowa z wystającym noskiem i uszkami oraz  zwinne nogi zachęcają najmłodszych do podgryzania. Zabawka szybko stała się nieodłączną towarzyską w okresie nieprzyjemnego ząbkowania, uśmierzając ból i przynosząc ulgę spuchniętym dziąsłom. Ale Sophie to nie tylko smakowity gryzaczek.

mamissima-sophie-5

mamissima-sophie-8

Zabawka Pana Rampeau w szerokim zakresie wpływa także na rozwój maluszka, od chwili narodzin pobudzając wszystkie jego zmysły: wzrok, słuch, dotyk, smak oraz zapach. Brązowe cętki i wielkie czarne oczy kontrastujące z jasną maścią stanowią dla dzieci dodatkowy bodziec wizualny. Z kolei wbudowana w brzuszku piszczałka (bez obaw – przyjemna dla ucha!), którą każdy niemowlak bez problemu uruchomi, wydaje z siebie charakterystyczny, wywołujący uśmiech, dźwięk. Dzięki temu nie tylko stymuluje słuch dziecka, ale również na późniejszym etapie rozwojowym pomaga zrozumieć związki przyczynowo skutkowe.

Sophie wykonana jest z miękkiej, przyjemnej w dotyku i w 100% naturalnej gumy oraz pokryta farbami spożywczymi, co nadaje jej delikatny, charakterystyczny smak oraz zapach. Wszystkie te elementy gwarantują bezpieczną zabawę, podczas której maluch może spokojnie gryźć i ssać gumową żyrafę, a także swobodnie nią wymachiwać. Ponadto posiada pozytywną opinie instytutu Matki i Dziecka.

mamissima-sophie-4

mamissima-sophie-9

Popularność Sophie z każdym rokiem wzrasta, co tylko dowodzi o jej niezwykłym sukcesie. Na całym świecie została sprzedana w ponad 20 milionach egzemplarzy, towarzysząc kolejnym pokoleniom maluszków w pierwszych chwilach życia. Obecnie świat Sophie to cała gama wyjątkowych produktów, które pobudzają zmysły i wspaniale wpływają na rozwój najmłodszych.

mamissima-sophie-10

mamissima-sophie-7

mamissima-sophie-6

Zobaczcie wszystkie dostępne produkty francuskiej marki Vulli i kultową Żyrafkę Sophie!