Zapraszamy na przegląd wydarzeń kulturalnych w Lutym. Część z nich to prawdziwa uczta kulturalna dla dzieci ale mamy też nie lada gratkę dla mam z mikro maluszkami – Brawo dla Muzeum Narodowego za cykl spotkań „Mamy w muzeum ” – szczegóły poniżej !

CO ? GDZIE? KIEDY?

 

SALONIK WIOLINOWY

 W Filharmonii Szczecin kontynuowany jest się SALONIK Wiolinowy czyli przyjazna dzieciom przestrzeń kreatywnej zabawy i aktywnego uczestnictwa w kulturze muzycznej. Salonik to miejsce gier ruchowych, rytmicznych, integracyjnych oraz swobodnej zabawy dzieci i nawiązywania kontaktów społecznych. Warsztaty bez udziału muzyków Orkiestry Symfonicznej Filharmonii. Zajęcia dla dzieci w wieku 4 – 6 lat, bez udziału opiekunów. Warto rozważyć nie tylko w czasie ferii. Zajęcia potrwają do czerwca – wymagają wcześniejszych zapisów

Co?: Warsztaty Salonik Wiolinowy

Gdzie?:FilharmoniaMałopolska 48,70-515 Szczecin

Kiedy ? Kontynuacja od 19 Lutego do Czerwca 2017 www.filharmonia.szczecin.pl

Bilety 20 pln

Przedstawienia w TEATRZE MINIATURA

Przedstawienia: Zostań Przyjacielem, Afrykańska przygoda czy Baltic. Pies na Krze to wspaniale propozycje dla najmłodszych na Dużej Scenia Teatru Miniatura w Gdańsku. Szczególnej uwadze polecamy TRAMWAJE dla dzieci od 4 lat inspirowane opowiadaniami konkursowymi dzieci z gdańskich szkół o tramwajach. Młody tramwaj wyrusza w podróż pełną przygód, po drodze spotykając różne osoby, zwierzęta i inne pojazdy. Scenariusz napisał dyrektor Miniatury, Romuald Wicza-Pokojski.

Co? Przedstawienia w Teatrze Miniatura w Gdańsku

Gdzie? Teatr Miniatura – Duża Scena, Aleja Grunwaldzka, Gdańsk

Kiedy? : od 28 Stycznia http://www.teatrminiatura.pl/repertuar/

Bilety: od 20 pln

MAMY W MUZEUM

Karmienie, spacer, drzemka, karmienie, spacer, drzemka… i wizyta w Muzeum Narodowym w Warszawie! BRAWO!

Mamy w Muzeum to cykl spotkań dla kochających sztukę rodziców, które odbywają się od Października ubiegłego roku w czwartki o godzinie 11.00, Nie ma podwodu do obaw – pomyslano też o małych pociechach bo są to spotkania dla rodziców na urlopach macierzyńskich i ojcowskich. Muzeum zapewnia swobodną atmosferę (20 minut w galerii, potem spotkanie w sali edukacyjnej, gdzie podczas rozmowy o sztuce można nakarmić i przewinąć dzieci), wrażliwość i otwartość prowadzących spotkanie, możliwość wejścia z wózkiem – BRAWO!

W lutym odbędą się następujące spotkania :

16 lutego
Artystyczne rodziny: Rodzina Witkiewiczów – spotkanie poprowadzi Małgorzata Marszałł oraz 9 i 23 lutego 
Impresjonizm – spotkanie poprowadzi Monika Miżołębska

zbiórka w Holu Głównym / bilet wstępu do MNW / ok. 60 min

http://www.mnw.art.pl/edukacja/dzieci-rodziny/mamy-w-muzeum/

 

Coś specjalnego dla Małego Widza – TEATR MAŁEGO WIDZA

BOSSA NOGA (koncert dla widzów 1-99 lat)

Wakacje nie w wakacje? Dlaczego nie! Jeśli tęsknicie za słońcem, morzem, plażą i egzotycznymi dźwiękami, wcale nie musicie daleko jechać. Gorący i słoneczny koncert BOSSA NOGA to niesamowite spotkanie z dalekimi tropikami. Kuba, Brazylia, Hawaje – przeniesiemy się w świat wakacyjnych rytmów, przy których nogi same rwą się do tańca. Na scenie troje muzyków – polskich hawajczyków, bębny, balafony, harmonijki i harmony, ukulela, guira, marakasy… Jednak BOSSA NOGA to nie tylko plaża i żar tropików, ale przede wszystkim wyjątkowe spotkanie z historią muzyki latynoamerykańskiej, klasykami takimi jak: Buena Vista Social Club, Joseíto Fernández, czy Israel Kamakawiwo’ole. Muzyczna pozycja obowiązkowa.

 

Terminy:

04.02 godz. 10:30, 12:00, 16:00

26.02 godz. 15:30 i 17:00

SUPER LUPER (spektakl dla dzieci 2-6 lat)

Czy Luper jest Super? Podobno tak, choć to egzemplarz osobliwy. Unikat. Oryginał. Stwór nad stworami. Coś mu tam miga. Coś tam pulsuje. Coś tam miksuje, przetwarza, lupuje. Tysiącem kabli opleciony roznosi muzykę na wszystkie strony. Ma kilka guzików, pokręteł i pstryczków i sporo przyjaciół wśród instrumentów. Chcecie ich poznać? Już dziś zapraszają: DJ-ka Iza z DJ-ką Żabą, Pan Sea Drum i Pani Wiolonczela, Pan Kij deszczowy i Ukulele, kilka shakerów, bębenków, raperów. Muzyka na żywo to coś, co lubią, a w szczególności, gdy Luper gra Super.

Terminy:

05.02 godz. 15:30 i 17:00

25.02 godz. 15:30 i 17:00

Cały repertuar oraz bilety dostępne online: teatrmalegowidza.pl/pl/repertuar/month/2017-02

Rezerwacja telefoniczna: 512 622 215

www.teatrmalegowidza.pl

zdjęcia: „Super Luper” Arkadiusz Wrzesień