Ciepło, ciepło, i niech tak pozostanie. Kalendarzowe lato już się zaczęło i pogoda nadgania. Gotowi na wakacje? My jeszcze nie. Szybko uzupełniamy braki. Mamy już letnie ubranka i sandały, brakuje nam letnich akcesoriów. Prześledźcie z nami naszą listę niezbędników.

Po pierwsze: czapki od słońca. To kluczowy element stroju dziecka latem na dworze. Chroni przed mocnymi promieniami i poparzeniem, daje osłonę dla oczu. Dzieci są bardzo wrażliwe na słońce. Chodzi nie tylko o delikatną skórę, ale także o ryzyko przegrzania. Najlepsze są lekkie, oddychające nakrycia głowy z daszkiem. Mogą być też chustki lub szerokie opaski. Każda dobra. My wybierzemy któryś z nowych, soczyście kolorowych modeli La Millou.

kapelusz-6524bb9ec9446266934d3e599aa86b21

Ta sama marka ma też w ofercie idealne na lato muślinowe otulacze – czyli cieniutkie okrycia, które mogą być kocykiem, zasłonką czy śliniakiem. Jeżeli lubimy bardziej stonowane kolory, wybierzmy Lulujo, Effii lub Aden+Anais. Idealnie nadają się na lato, są lekkie, szybko schną i są wielofunkcyjne. Dodatkowo bambus ma właściwości chłodzące.

otulacze-1

Od maluszków trudno oczekiwać, że będą cały czas chodziły w kapeluszu lub pozostawać w cieniu. Zwłaszcza sytuacje wakacyjne, z bieganiem między morzem a piaskiem, czy jeziorem a kocem, nie sprzyjają anty-słonecznej dyscyplinie. Dlatego potrzebne nam będą porządne, zaprojektowane z myślą o dzieciach okulary przeciwsłoneczne. Bez wahania stawiamy na Beaba i Babiators – są giętkie, bezpieczne i niezwykle wytrzymałe. A przy tym mają wszystkie niezbędne atesty bezpieczeństwa.

babiators-e53363482b915be3f0908bec562c409c babiators-Hello_Yellow_Live124 babiators-Party_Animal_Live_1

Oprócz okularów latem zawsze warto mieć pod ręką bidon z wodą. Najlepiej taki, który dziecko z łatwością obsłuży samodzielnie, taki który łatwo się myje i… fajnie wygląda. Takie są bidony Skip Hop. Do tego bardzo wytrzymałe.

bidon-1

Ci, którzy wakacje spędzają lokalnie – na działce, w ogródku u znajomych lub na domowym balkonie, też mogą mieć moc atrakcji. Nawet na najmniejszej przestrzeni można zaszaleć, postawić zabawny basen, który można zamienić w fontannę, albo namiot, który zmieni ogródek w dziką prerię.

152WAT01E Aqua Active Water Tunnel layout 349WAT01E Aqua Active Water Rainbow Ball Pool - layout copy

 

A jeżeli szukacie plecaka wakacyjnego zajrzyjcie tutaj.