Deszczowo, wietrznie, szaro? Bynajmniej! Możecie nam wierzyć, że najbardziej polskie miasto na zachodzie Europy widziane oczami dziecka jest wesołe, kolorowe i pełne przygód.

Tak się składa, że podstawowe londyńskie atrakcje cieszą też najmłodszych. Przejazd na górnym piętrze czerwonego autobusu, wizyta w budce telefonicznej i obowiązkowe zdjęcie z Big Benem to frajda, podobnie jak próba rozśmieszenia żołnierza w futrzanej czapie pod pałacem Buckingham. Odważne maluchy obowiązkowo powinny obejrzeć miasto z pokładu wagonika London Eye. Wszystkie klasyki znajdziemy na super uroczej grafice autorstwa Fernando Volken Togni

24-Hours-in-London

Londyn sprzyja spacerom z dziećmi w każdą porę roku. Zimą możemy zaliczyć jedno z licznych miejskich lodowisk (na przykład pod Tower of London), zajrzeć do hydeparkowej Magicznej Krainy i zwiedzić muzea, które są bardzo przyjazne dzieciom: na przykład Muzeum Straży Pożarnej (nasze ulubione!), Muzeum Transportu, Muzeum Historii Naturalnej (znane choćby z Miasia Paddingtona) czy Dzieciństwa przy V&A Museum.

london-story-2 copy dippythedinosaur2 london_story_1 copy Friends

Wiosną natomiast czekają nas pikniki we wszystkich pięknych londyńskich parkach. Placów zabaw tu nie brakuje, podobnie jak małych skwerków, gdzie spokojnie można się wyszaleć. W ciepłe, letnie dni można kąpać się w niektórych fontannach!

Jak często bywa w europejskich stolicach, miano kultowej atrakcji mają też ZOO i miejskie Akwarium. Na deser zostaje nam Legoland w Windsorze.

Jeżeli i Wy nabraliście ochoty na wypad do Wielkiej Brytanii, mamy dla Was mały przedsmak klimatu tego miasta. Bo Londynu może być całkiem sporo w naszych domach – klasyczny charakter tego miasta sprawia, że ładnie wpisze się w nasze wnętrza.

Nie tylko fish’n’chips można jeść z londyńskiej zastawy. Sporo jej znajdziemy w bezpiecznej melaminowej wersji u Tyrrel Katz albo w porcelanowej linii Churchill.

Do szkoły możemy wybrać z very british piórnikiem i odpowiednim, turystycznym notatnikiem. A może posłużą nam w podróży do robienia notatek i rysunków?

london-story-1

Londyn może też zagościć na półce z zabawkami. Maleńka scenografia pozwoli przygotować się na wyjazd, albo może być pamiątką po podróży. Japońska marka Kukkia przygotowała tablice magnetyczne, po których jeździ taksówka i autobus, a francuskie Mon Petit Art zaprasza do samodzielnego wykonania rozkładanego teatrzyku.

5487bed60050b9e3b69433f181a1a2ed d1c0ee233175601eb8587379e12d58e6    80edb88be7f96d92d2f9b17584cbdb0e f7930f7a8cc5931a3c1389d0d0aa09df

Have a nice weekend!