Na książkę zawsze jest dobra pora i dobry wiek. Od pierwszych miesięcy życia wskazane jest do maluszków dużo mówić, czytać, intonować dźwięki, zmieniać głosy. Nie wiedzieć czemu kampanie „Cała Polska czyta dzieciom” nagłaśniane są z dużym natężeniem w miesiącach jesiennych – my chcielibyśmy słyszeć ją cały czas 🙂

Cały Październik i Listopad z radioodbiorników, telewizji, internetu słyszymy „czytaj dziecku minimun 20 minut dziennie”. I wspaniale! niech będzie to minimum 20 minut chociaż my namawiamy do zdecydowanie większej dawki głośnego czytania maluchowi.

Świat książek to świat MAGII – zaprośmy do niego dzieci!

zdjęcie

Czytajcie godzinami, zatopcie się z nim w lekturze. Podsuwajcie książki, książeczki, mniejsze, większe, kolorowe, biało – czarne! Sami pokażcie, że czytanie jest ciekawe. Gdy już Wasze maluchy połkną bakcyla wszystko pójdzie jak z płatka! Będą miały wspaniałą wyobraźnię, nauczą się mówić o swoich lękach, radościach, będą miały bardzo bogaty zasób słów, staną się pewniejsze siebie!

Zdjęcie

Dzieci uwielbiają czytanie na głos – nawet nastolatki!dlatego nigdy z tego nie rezygnujcie!Wasze relacje z dziećmi będą lepsze. Wspólne czytanie to także pretekst do wspólnych rozmów, tulenia, bycia blisko po prostu :)!

Przygodę z czytaniem możecie rozpocząć już u kilkumiesięcznych dzieci. To też okres ogromnej ciekawości u Waszych brzdąców dlatego warto ten czas wykorzystać!

Przedstawiamy Wam pierwsze, miękkie książeczki dla maluszków. Są i pierwszymi zabawkami i lekturami Waszych szkrabów. Kolorowe, szeleszczące, z wystającymi elementami są bardzo atrakcyjne nie tylko dla rączek ale i główek dzieciaków – idealny wstęp do czytania książek papierowych :)!

Na początek przedstawiamy Wam nowość znanej firmy JELLYCAT – pierwsze książeczki obrazkowe dla maluchów! Już od trzeciego miesiąca Wasz dzieciaczek może trzymać, przeglądać, sprawdzać książeczki materiałowe. Są większe i mniejsze i co ważniejsze mogą Wam wszędzie towarzyszyć: w domu, na spacerze, u babci czy lekarza 🙂

Jellycat – Miękka Książeczka Coucou Jungle

Bajecznie kolorowa i miękka książeczka, brytyjskiej marki Jellycat. Wykonana z bezpiecznych dla dzieci materiałów.


Do książeczki dołączona jest zawieszka, dzięki której bez problemu można ją przyczepić do wózka, fotelika, czy podręcznej torby – będzie zawsze pod ręką.

Posiada europejski atest bezpieczeństwa EN17 dla wszystkich grup wiekowych.Wymiary: 21cm

Czytają na głos treść książeczki powodujecie, że Wasz bobas czuje się bezpiecznie!

Jellycat – Miękka Książeczka I am a Puppy

Wykorzystajcie najbardziej „chłonny” okres rozwoju Waszych dzieci. Czytajcie im książeczki w innym języku. W ich świadomości wiedza ta zostanie na dłużej. Ani się nie obejrzycie gdy  Wasz synek lub Wasza córeczka będą liczyć po angielsku lub deklamować alfabet 🙂 Naprawdę Warto już na tym etapie zainwestować w edukację. W końcu nauka przez zabawę to najprostszy sposób do wspaniałych wyników w nauce  przyszłości.

Pierwsze książeczki obrazkowe to także uczta dla zmysłów maluszka. Rozwijamy jego dotyk, wzrok, słuch ( to coś szeleści, tam grzechocze)  i smak bo maluszki tak lubią wszystko dogłębnie „zasmakować” 😉

Skip Hop – Książeczka Edukacyjna EXPLORE & MORE

Książeczka edukacyjna, znanej i lubianej amerykańskiej firmy Skip Hop ( jest ich więcej – sprawdź całą ofertę ). Otwieramy, potrząsamy i bez końca odkrywamy! Jak przystało na zabawkę z kolekcji SKIP HOPEXPLORE & MORE – nasza książeczka służyć będzie nie tylko do oglądania. To pełna niespodzianek zabawka edukacyjna, która intryguje maluszka na wiele sposobów – jako barwna książeczka, dwu-elementowe mięciutkie puzzle, grzechotka i gryzaczek.

KSIĄŻECZKA
Uszyta jest z bajecznie kolorowych tkanin, o rozmaitej miękkości i fakturze. Dotykając je, Maluszek, może sprawić, by jej poszczególne elementy zaszeleściły lub zapiszczały. Na jednej ze stron – osadzone jest nawet lusterko, w którym można dostrzec swoje odbicie.

PUZZLE
Każda ze stron przedstawia fragment postaci – dopasowując główkę i tułów – zbudujemy Jeżyka, Sowę i Pszczółkę.

GRZECHOTKA
Książeczkę łatwo schwytać za wypełnioną barwnymi koralikami rączkę. Energicznie potrząsając zabawką – usłyszymy subtelny, grzechoczący dźwięk.

GRYZACZEK
Mięciutka jak chmurka! Oj tak! Gryzaczek w kształcie chmurki delikatnie masuje dziąsełka przynosząc ulgę w okresie bolesnego ząbkowania.

– to multisensoryczna zabawka edukacyjna, zaprojektowana z myślą o najmłodszych – Dzieci mogą z niej korzystać już w pierwszych miesiącach swojego życia; – jest pełna niespodzianek, które stymulują zmysł dotyku, słuchu i wzroku oraz rozwijają zdolności motoryczne i manulane; – intryguje maluszka na wiele sposobów – jako książeczka do oglądania, dwu-elementowe mięciutkie puzzle, grzechotka i gryzaczek; – książeczka uszyta jest z przyjemnych w dotyku tkanin, poszczególne strony szeleszczą, piszczą lub mają wbudowane bezpieczne lusterko; – strony książeczki przedstawiają zwierzątka, maluszek przewracając je, może dopasowywać do siebie elementy (główkę i tułów) – bawiąc się książeczką jak puzzlami; – gryzaczek-chmurka pokryty jest interesującą fakturą, którą dzieci lubią badać również paluszkami; – książeczkę łatwo schwytać za wypełnioną koralikami przezroczystą rączkę, pełni ona rolę grzechotki; – zabawka wykonana jest z materiału wysokiej jakości i nie zawiera BPA, ftalanów i PVC – można ją skompletować z innymi akcesoriami i zabawkami z serii SKIP HOP EXPLORE & MORE

Wymiary: 19 × 2,5 × 15,25 cm

Lilliputiens – Książeczka Wielofunkcyjna Lemur Georges

Miękka, wielofunkcyjna książeczka dla najmłodszych.
Książeczka jest bardzo kolorowa i miękka.

Mnóstwo wystających, dopracowanych w najdrobniejszym szczególe elementów. W środku znajduje się nawet lustereczko przez co Wasz dzieciaczek może zostać bohaterem opowiadania o Lemurze 🙂
Lemur Georges towarzyszy dziecku w poznawaniu pór roku.
Wiek dziecka: 9m+

Ciekawym rozwiązanie dla starszych dzieci ( od 1 roku ) może być książeczka drewniana.

Djeco – Drewniana Książeczka Słonik

Drewniana książeczka francuskiej firmy Djeco – firmy słynącej z niezwykłych rozwiązań kreatywnych. Wyjątkowa zabawka origami,w której jedna strona to cyferki, a druga uczy nowych słów za pomocą kolorowych zwierzątek.Wymiary: 10 × 0,7 × 19 cm Wiek: 12m +

  Polecamy Wam krótką historię o Niedźwiedziu – odważnym Tacie :)- idealna jako ta pierwsza do przeczytania do snu w pokoju maluszka 🙂

Wydawnictwo Adamada – Mój Tato jest Niedźwiedziem

Jest ogromny, okrągły i kudłaty. Wspina się po miód, łowi ryby i głośno ryczy.
Czy tato Karola na pewno jest niedźwiedziem?

Alegoryczna, ciepła opowieść o miłości ojca do syna i syna do ojca. Dobry pomysł na wspólną lekturę z Tatą (i nie tylko).

Kolejna propozycja będzie idealna dla tych ,którzy w jesienną słotę tęsknią za latem !

Wydawnictwo Dwie Siostry – Brzuchem do Góry

Zaskakująca książka obrazkowa dla wszystkich, którzy tęsknią za latem, leniuchowaniem i patrzeniem w niebo

Jest gorący dzień w samym środku wakacji.

Słońce świeci bez przerwy.

Nikomu się nie śpieszy.

Każdy by tylko leżał do góry brzuchem i patrzył w niebo.

Ciekawe, co oni tam widzą?

Ta pomysłowa, przepełniona wakacyjną atmosferą książka pokaże wam, jak zaskakująco może wyglądać świat oglądany z bardzo leniwej perspektywy.

Książka, której nie możecie pominąć w swojej bibliotece to poniższa pozycja. Czytanie i zabawa w jednym – lubimy takie rozwiązania, szczególnie na początek przygody z książkami :)!

 

Ładne Wydawnictwo – Książka do Zabawy

Maja Marciniak, autorka tutoriali do książki to utalentowana fotografka i uważna mama. Jej talent? Pokazać każdemu dorosłemu, że może swobodnie i kreatywnie bawić się z dziećmi. Że zabawy plastyczne to niekoniecznie forma zajęć dodatkowych, lecz coś zwykłego, codziennego. To coś, co możemy robić z dziećmi – każda z nas, nawet jak boimy się kleju i nożyczek, nie umiemy narysować równego kółka, a z zabaw najbardziej lubimy poczytać książkę i budować z klocków.

Książka do zabawy spodoba się wszystkim miłośnikom czytania i tym, którzy dopiero szukają przewodnika po literaturze dziecięcej. Astrid Lindgren, Maurice Sendak, Mizielińscy i wielu innych autorów stało się źródłem inspiracji dla kolejnych projektów, które możemy wykonać z dziećmi bez większego trudu, za to ze wspaniałym efektem.

Niby wiadomo, że każdy jest artystą. Ale od kiedy mamy Książkę do zabawy wiadomo to trochę bardziej. I teraz każda z nas jest jeszcze projektantką strojów, autorką domowych dekoracji i scenografii na dziecięce przyjęcia.

Zdjęcie

Zdjęcie Wyróżniające 

Życzymy Wam samych  zaczytanych  dni z Waszymi dziećmi  :)!