Długie jesienne wieczory – choć coraz mniej słoneczne, i tak bardzo je lubimy. Za co? Przede wszystkim za mobilizację! Do działania, do spędzania czasu jeszcze bardziej kreatywnie i niebanalnie, a także do wspólnej domowej zabawy. Przez długie godziny! Nie wierzycie, że można? No to zobaczcie naszą selekcję gier, układanek i puzzli, które wciągną Was i Wasze maluchy w magiczny świat zwierzaków, literek, a nawet kosmicznych rakiet i Wikingów. Każda z nich nie tylko pobudza dziecięcą wyobraźnię, ale również rozwija ruchowe umiejętności (w różnym wieku) i doskonali spostrzegawczość i pamięć wzrokową. A oprócz tego gwarantuje świetną zabawę!

Zobaczcie co dla Was wybrałyśmy i wybierzcie swoje typy na jesienne wieczory!

mamissima-essentials-gry-1

1. Afryka zawitała na kostkach domina Jadnod. Odważnie wkraczamy do świata dzikiej sawanny i łączymy głowy zwierzątek z ich tułowiem. Proste, urocze i wciągające!

2. Jeśli podróż w kosmos to tylko z Djeco! Drewniana przybijanka budowanie rakiety wciąga na długie godziny niczym kosmiczna otchłań. Rozwija kreatywność, uczy koncentracji i trenuje cierpliwość. Idealna dla urwisów, których „wszędzie pełno”.

3. Coś dla małych artystów, którzy lubią nie sztywnych ram, a w tym przypadku klasycznych pędzelków. Zestaw do malowania Palcami Djeco to świetna alternatywa dla klasycznych pędzelków i doskonała zabawa na wiele godzin! W zestawie 8 obrazków do dokończenia, ale jesteśmy pewni, że każdego malucha poniesie kreatywność!

4. Najmłodszym maluszkom też dajmy możliwość układania! Drewniano-filcowe puzzle Djeco sprawdzą się idealnie, bo są niezwykle przyjemne w dotyku, a dzięki zaokrąglonym kształtom klocków, ułatwiają dzieciom dopasowanie elementów w trakcie zabawy. Wesołe zwierzątka z pewnością wywołają uśmiech na twarzy, a niezliczone opowieści o ich świecie pozwolą również nam – dorosłym – potrenować kreatywność.

5. Klasyka w nieco innym wydaniu! Oto szachy nie byle jakie, bo z… Wikingami! W grze Les Jouets Libres każdy pionek to wyjątkowa osobowość, a żeby zdobyć władzę królestwa potrzebna jest konkretna strategia. Kto się skusi?

6. Lubicie podróże? Świetnie! Zagrajcie zatem w 7 Rodzin Mon Petit Art, zbierzcie karty z postaciami jednej rodziny i przy okazji odwiedźcie najciekawsze miejsca świata! I przy okazji poćwiczcie koncentrację, pamięć i cierpliwość.

7. Wyjątkowa gra memo OMM Design z przepięknymi ilustracjami znanej artystki Ingeli P Arrhenius. Czysta przyjemność, nie tylko dla oka.

8. Miłośnikom układanek polecamy puzzle obserwacyjne Djeco Zwierzęta. Piękne rysunki skrywają wiele niespodziewanych szczegółów, które zauważymy dopiero w czasie układania. Doskonałe ćwiczą spostrzegawczość i pamięć wzrokową dziecka. Duży plus za możliwość zabawy w kilka osób!

9. Który maluch nie kocha stempelków? Nie znamy takiego! Zestaw z potworkami Djeco w sam raz przyda się na jesienną niepogodę. Stemplujemy co popadnie, a najchętniej dorysowujemy flamastrami kolejne potwory!

10. Drewniany Alfabet Uncle Goose to nie tylko zestaw pięknie wygrawerowanych klocków. To zaproszenie do wspaniałego świata słów i konstrukcji, w którym kreatywność nie zna żadnych granic. Ich układanie dodatkowo rozwija sprawność manualną, wyobraźnię przestrzenną i koordynację wzrokowo-ruchową. Jesteście ciekawi jakie słowo ułoży Wasz maluch?

11. Znacie japońską łamigłówkę Sudoku? Firma Remember wypuściła wersję dwustronną – w kolorowej, graficznej dla wszystkich tych, którzy lubią nietypowe motywy i wzory oraz z cyframi, jak w klasycznej wersji. Trochę logiki jeszcze nikomu nie zaszkodziło. 😉

12. Pudełka z kartonu do układania Djeco to już klasyka zabawek dla najmłodszych. Wciąż na topie, bo jak żadne inne rozwijają małą motorykę. Dzieci wprost uwielbiają się nimi bawić, nakładać na siebie, burzyć zbudowane piramidy, wkładać i wyjmować z pojedynczych pudełek swoje ulubione skarby. Wybierajmy nie tylko z ładnymi obrazkami, ale np. liczbami/literami, dzięki czemu mamy dodatkowe pole nauki poprzez zabawę.