Oj tak! kochamy aktywny wypoczynek. Nic tak nie uszczęśliwia maluchów jak świeże powietrze, słońce, szum wiatru…A nas rodziców zarumieniona twarz dziecka od aktywnego wypoczynku  i radości, który niewątpliwie daje szaleństwo na łonie natury!

Świeża kipiąca zieleń, dużo dorodnych drzew, przepiękna architektura wpleciona w naturalny krajobraz , zapach rozgrzanej od słońca ziemi, delikatne powiewy wiatru… i radosny uśmiech Waszej pociechy :)! czy przypadkiem nie tak wyobrażacie sobie idealny wypoczynek: poranek, popołudnie, wieczór?  Otóż jest to możliwe – przedstawiamy magiczne miejsce gdzie te wszystkie marzenia ziszczą się w kilka sekund, a z WISHBONE BIKE zapiszą się w  Waszej pamięci jako najwspanialsze i co najlepsze, możliwe do odtworzenia ! – APARTAMENTY W DRZEWACH   – przenieście się z nami do tego niezwykłego miejsca, koniecznie z WISHBONE BIKE !– nie będziecie chcieli go opuścić !

Po tym niesamowitym miejscu „oprowadzi” nas Małgorzata Fraszka – właścicielka Apartamentów W DRZEWACH – Mamą czteroletniej Tosi i pięcioletniego Franka.

Od prawie dwóch lat ten niesamowity pensjonat ukryty w koronach drzew jest wspierany przez markę Wishbone Design Studio. Małgosia opowie także  o tym niezwykłym partnerstwie i o miłości do rzeczy prostych, ekologicznych i designerskich, takich jak rowerki Wishbone! Możliwości tych pojazdów są zaskakujące – niczym „drzewa” rosną razem z dzieciakami!

Skąd pomysł na zbudowanie domków na drzewach?

Pomysł zrodził się dość spontanicznie jakieś 5 lat temu. Nie było jeszcze wtedy koncepcji stworzenia „pensjonatu”. Był natomiast plan na budowę jednego, malutkiego domku na drzewie dla naszego 3 miesięcznego wtedy Franka, któremu jako świeżo upieczeni rodzice, chcieliśmy dać dosłownie wszystko. Od rzeczy przyziemnych, po marzenia, których nie udało się spełnić naszym rodzicom. Po trosze była to też więc odpowiedź na nasze dziecięce pragnienia o domku na drzewie. A chwilę później, co dla nas typowe, projektowaliśmy już pełnowymiarowy dom na drzewie, całoroczny, z wszystkimi wygodami, dla całej naszej rodziny. A potem jeszcze trzy kolejne, dzięki szwajcarskim grantom na rozwój turystyki. I tak, dość spontanicznie, porzuciliśmy wielkomiejskie życie, na rzecz ptasiego trelu, szumu liści, drzew ! No i rodziny. Rok później spodziewaliśmy się drugiego dziecka, Tosi. I to ostatecznie sprawiło, że porzuciłam korporację na rzecz DRZEW.

Dlaczego zdecydowaliście się na współpracę z marką rowerków biegowych Wishbone Design Studio?

Tworząc apartamenty W DRZEWACH wiedzieliśmy, że w tak wyjątkowym miejscu, muszą zadziać się wyjątkowe rzeczy. Odwiedzający nas tu Goście, oprócz ciszy i natury, muszą dostać to, co tej naturze nie będzie przeszkadzać, co będzie tworzyło z nią piękną symbiozę. Co będzie estetyczne, proste, naturalne i ekologiczne, Co dowiedzie, w każdym absolutnie aspekcie, naszą bliskość naturze i to, jak jest dla nas ważna.

Starannie więc dobieraliśmy i materiały z których powstawały domy i otoczenie, i to co w tych domach znajdą Goście.

I tu przyszła pora, aby zwrócić się do cenionych przez nas marek z prośbą o partnerstwo. Które będzie wielką korzyścią dla obu stron. Ale przede wszystkim wielką radością dla odwiedzających nas tu Gości. Bo diabeł tkwi w szczegółach – jak mantrę powtarza mój mąż Kuba. Goście więc mają tu wodę w szklanych butelkach, nie plastiku! Profesjonalne lornetki do podglądania ptaków, ciekawe edukacyjne pozycje książkowe i wreszcie to, co zwłaszcza dla nas rodziców, tak ważne podczas podróży. Komfort dla dzieci, a tym samym dla nas. Skip Wish  – dystrybutor marki Wishbone Design Studio, Skip Hop, GoldieBlox, Play&Go i Boon zwrócił się do nas sam z propozycją partnerstwa. Odpowiedź była oczywista. Filozofie naszych marek są te same – ekologia, innowacja, ciekawy design, antykonsumpcjonizm, aktywność dzieci i rodziny na powietrzu, powrót do zabaw, wspomnień sprzed lat, tych najprostszych ! W prostocie siła ! Dodatkowo domy zostały wyposażone we wszystko, absolutnie we wszystko dla dzieci od marki SKIP HOP. I co ważne, znów w zgodzie z naszymi ideami. Dziecięce przedmioty mają więc emblematy leśnych zwierząt. Na parasolach sowy, na talerzykach jeże, w zabawach liski itd.. Wszystko wysokiej jakości i w niebanalnym designie.

Jak Wishbone sprawdza się W DRZEWACH? Za co pokochały go Twoje dzieci?

Rowerki biegowe Wishbone – proste, drewniane, wykonane z materiałów recyklingowych to jedyne słuszne pojazdy W DRZEWACH, gdzie idzie przecież o naturę i bliskość z nią!

Zwrotne, lekkie, prostolinijne – cieszą nie tylko oko rodziców, ale przede wszystkim karmią temperamenty Maluchów. Entuzjazm zaczyna się od momentu odpakowania roweru czy dzwonka, gdzie naturalne, tekturowe, zdobione pudełko jest już atrakcją samą w sobie. Oryginalne instrukcje montażu, edukacyjne opisy, zwierzęce symbole, piękny design spoziera z każdego zakamarka.

A potem sam sprzęt – starannie przemyślany, dopasowany do potrzeb i tak prosty. Powtórzę to znów, bo to szalenie ważne, w prostocie siła ! Dla mojej Tosi, dla której rozstanie z każdą rzeczą, jest bolesne ważne było też to, że rowerek Wishbone Original 3 w 1 rośnie razem z nią i lekko go tylko modyfikując, służy jej nieprzerwanie od dwóch lat.

Wishbone Bike – Rowerek Biegowy 3 w 1 ( od 1 do 5 lat)

W odróżnieniu od wielu rowerków biegowych, rowerek Wishbone rośnie razem z dzieckiem, idealnie dopasowując się do etapu rozwoju malucha. Z doskonałym ekologicznym designem i innowacyjnymi cechami rowerka 3-w-1. Wishbone pochodzi z Nowej Zelandii.

Unikalna rama Wishbone to 3 rowerki w 1:

Od ukończenia 1 roku życia, dziecko może zacząć swoją przygodę na trójkołowym rowerku biegowym.
W miarę wzrostu malucha, trzecie kółko można zdemontować – w ten sposób maluch otrzymuje dwukołowy rowerek biegowy.
W okolicy 4-5 roku życia, wystarczy obrócić ramę Wishbone, by przystosować rowerek dla starszego dziecka – jest to jeden z największych rowerków biegowych na świecie.

Rowerek Wishbone jest wykonany z drewna rosnącego na plantacjach ekologicznych oraz wykończony materiałami ekologicznymi
waga rowerka: 3,9kg, waga rowerka trójkołowego: 5,4kg

Wystarczy odwrócić ramę i zdemontować trzecie kółko, a rowerek robi się dwukołowy i rośnie razem z dzieckiem. Nie bez znaczenia jest też jego wygląd – rowerek ma białe opony, nie brudzi parkietu. Doskonale sprawdza się więc przez cały rok!

Jesteście utytułowanym miejscem – czy możesz się pochwalić, jakie nagrody zdobyliście?

Poczynając od tych ostatnich : III miejsce i nagroda Internautów w ubiegłorocznym konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Lubelszczyzny. Tytuł Marka Lubelskie w 2016 r. Ambasador Wschodu 2015. Nominacja i finał w prestiżowym ogólnopolskim plebiscycie Polacy z Werwą PKN Orlen w kategorii Innowacje w Biznesie 2015. I miejsce w kategorii wnętrza publiczne w plebiscycie Polskie Wnętrze 2013 grupy wortali Sztuka Architektury. Nominacja i finał plebiscytu Bryła Roku 2013.

Jako jedni z pierwszych testowaliście rowerek Cruise. Czy możesz nam powiedzieć, jak się Wam sprawdza?

Cruise to stunningowana, zwinniejsza wersja klasycznego Wishbone’a. Jeszcze lżejszy, bardziej zwrotny, choć bardziej wymagający – bo mniej stabilny. Dla starszych dzieci, dwulatków, tych które mają już za sobą pierwsze kroki na rowerku. Bo tu zdecydowanie trzykołowy klasyk Wishbone będzie łatwiejszy. Cruise jest za to badziej wszechstronny, zwinniejszy, lepszy w naszych wąwozowych, lessowych warunkach. No i ten design nawiązujący do motocykli z lat 50 tych! No kocha się go od pierwszego wejrzenia.

Wishbone Bike – Rowerek Biegowy Bike Cruise

Rowerek Wisbone Bike Cruise inspirowany motocyklami z lat 50-tych! – idealny dla stylowych przedszkolaków.

Cruise to idealny model na pierwszą przejażdżkę dla każdego małego rajdowcy. Stworzony w Nowej Zelandii, w 100% odzwierciedla ekologiczną koncepcje marki Wishbone design studio. Podobnie jak jego poprzednicy, model Cruise został wykonany ze zużytych dywanów oraz brzozy rosnącej na plantacjach ekologicznych. To stylowe i oryginalne połączenie estetyki roku 1950 i nowoczesności w najlepszym tego słowa znaczeniu.

Rowerek porusza się gładko dzięki dwóm dużym oponom o średnicy 35,5 cm. Na zewnątrz opony są czarne, a środek jest utrzymany w kontrastującej bieli. Rowerek jest lekki, waży 3,8 kg. Fizjoterapeuci reagują bardzo entuzjastycznie na ten model rowerka. Przemyślany design i łatwość w użyciu przyczyniają się do rozwoju małej motoryki u dzieci. Dodatkowym atutem roweru Wishbone jest to, że dzieci niepełnosprawne lub posiadające mniej rozwinięte poczucie równowagi mogą w ten sposób je ćwiczyć i wzmacniać i cieszyć się pozytywnymi wibracjami, jakie przynosi jazda na rowerze!

Rekomendowany wiek dziecka: +2 lata wykonany ze zużytych dywanów oraz brzozy rosnącej na plantacjach ekologicznych, duże 14 calowe pompowane koła regulowane siodełka od 31 do 40 cm wtórnie przetworzone opakowanie

Ekologia jest dla Was bardzo ważna. W jaki sposób dbacie o środowisko?

Ekologia przychodzi tu nam i Gościom w sposób bardzo naturalny. Nie można inaczej w takim miejscu. Nie ma tu nic jednorazowego użytku, nie ma plastiku, stawiamy na wiklinowe kosze, szklane butelki i kubki.  Bez przepychu, raczej ascetycznie, powściągliwie, prosto i naturalnie.  Inaczej po prostu nie wypada. Do tego domy w naturalnym drewnie impregnowanym olejami i ekowoskami, naturę czuć pod palcem, w nozdrzach las.

na zdjęciu: Małgorzata Fraszka

Staramy się, żeby wszystkie przedmioty, począwszy od serwetek w ptaki i kubków z konturami drzew, po dziecięce gadżety i dzwonki Wishbone w rowerach z wizerunkiem chronionych zwierząt nawiązywały do natury, do lasu, leśnego życia. I miały charakter edukacyjny.

na zdjęciu Wishbone Bike – Dzwonek Pangolin Azjatycki

Stąd atlasy drzew i ptaków na półkach domów, lornetki, warsztaty dendrologiczne i ornitologiczne, zabawki o edukacyjnym charakterze. Podoba mi się ideologia Wishbone, żeby edukować dzieci w prosty sposób. I żeby wszystko było zwyczajnie proste, ale estetyczne. Żeby wpoić dzieciom, że zarówno istota rzeczy, ale i opakowanie, sposób podania, otoczka, jest szalenie ważna. A jeszcze jak ma rys edukacyjny i kręci się wokół zwierząt, natury, tym bardziej to kupujemy, chłoniemy, ufamy temu.. Dzwonki Wishbone to tegoroczna limitowana kolekcja akcesoriów z wizerunkiem ośmiu zagrożonych gatunków zwierząt – orangutana, pandy wielkiej, dzikiego afrykańskiego psa, azjatyckiego pangolina, żółwia zielonego, nosorożca czarnego i płetwala błękitnego. Część dochodu ze sprzedaży dzwonków jest przeznaczona na ratowanie płetwala błękitnego. Poza tym są przepiękne. Myślę, że zakochają się w nich nie tylko dzieci..

 na zdjęciu Wishbone Bike – Dzwonek Żółw Zielony

Te i inne dzwonki Wisbone BIKE znajdziesz TUTAJ 

Jakie są Wasze plany na przyszłość?

Dalej będziemy wierni DRZEWOM w ich dotychczasowym wydaniu. Bo to się sprawdza i niczego nie można zmieniać. Takie są oczekiwania naszych Gości, a dla nich czarujemy to miejsce. Będzie intymnie, kameralnie, blisko natury i przyjaźnie dla dzieci. Chcemy, żeby W DRZEWACH, utożsamiane z miejscem magicznym bo kameralnym, dalej takim było. Oczywiście będziemy się trochę zmieniać pod względem standardu, bo i otoczenie się zmienia. Żyjemy bardziej świadomie, dojrzewamy i jako ludzie i jako Rodzice i wiemy, że nasze środowisko to nasza wielka odpowiedzialność. Założyliśmy jakiś czas temu markę Twój Dom Pasywny i zajęliśmy się budownictwem energooszczędnym i pasywnym. Niskoemisyjnym i przyjaznym środowisku. I w taką stronę będą też szły nasze apartamenty. Będą naszą wizytówką w dziedzinie energooszczędności ale też dobrego designu – prostego i naturalnego.

Dziękujemy za tą magiczną opowieść i niesamowitą przejażdżkę !

Zdjęcia: Apartamenty w Drzewach