Pamiętacie Pokoik Hani – córeczki Basi Kurdej – Szatan i Rafała Szatana :)? Cały czas wspominamy czas przygotowania go od A do Z. O tym jak to było od samego początku przeczytacie TUTAJ – my tymczasem szerzej opowiemy o wyborze mebli oraz dywanu do pokoju tej temperamentnej dziewczynki. A nie było to takie oczywiste …;)

Pokój Hani, duży skos ściany po lewej stronie od wejścia podporządkował kolejne działania zarówno naszej projektantki wnętrz Oli Bobrowicz – Nadolny (www.msbaika.pl ) jak i nasze. Rodzice Hani jak i sama Hania nie wyobrażali sobie tego pokoju bez pełnowymiarowego łózka jak i idealnego, dbającego o postawę Hani biurka z krzesełkiem ( kreatywnego miejsca do pracy)

Tym samym na ścianie przy samych drzwiach , chcąc zaoszczędzić powierzchnię, zaprojektowane zostały meble pod wymiar- dzięki temu zyskaliśmy sporo miejsca na wygodne łózko i fantastyczne miejsce do pracy dla Hani 🙂

ŁÓŻKO DLA MAŁEJ KSIĘŻNICZKI

O wygodnym łóżku dla małej Hani rozmawialiśmy długo. Gdy jednak Basia i Rafał zobaczyli propozycję od SAUTHON  – Elodie White zniknęły wszelkie wątpliwości – chcieli tylko to i żadne inne!. Mimo iż Hania ma dopiero 5 lat, to ten wybór był oczywisty. Dzieci przecież tak szybko rosną a walory tego są nieporównywalne z innymi. Choć Hani dużo brakuje, żeby wypełnić sobą całe łóżko, póki co zmieści całą rodzinę podczas porannych i wieczornych „przytulasów”. Przy samym łóżku stoi dodatkowo piękny baldachim co daje efekt łoża prawdziwej księżniczki.

Elegancja i styl we francuskim wydaniu!

Wyjątkowe łóżko z kolekcji ELODIE COLOR w stylu „ludwikowskim”. Charakteryzuje się łagodnymi liniami i wyrafinowaniem. Łóżeczko zostało wyposażone w kółka z bezpiecznym systemem ich blokowania. Stelaż zbudowany jest z 22 listw drewnianych na metalowej ramie. Bez materaca.

Wymiary łóżka: 217×93×95cm.

SAUTHON to francuska firma, dla której nadrzędną wartością jest dbałość o zdrowie dziecka. Producent dokłada wszelkich starań, by oferowane przez niego meble spełniały wszelkie standardy bezpieczeństwa – co firma może poświadczyć licznymi certyfikatami. SAUTHON to również troska o środowisko – we wszystkich produktach ilość szkodliwych substancji (takich jak np. rozpuszczalniki w farbach) została ograniczona do minimum. Ponadto, meble SAUTHON cechuje precyzja i jakość wykonania, a także zwracające uwagę wzornictwo – wszak Francja to synonim piękna i mody!

Łóżeczko z możliwością transformacji (opcja dodatkowa). Możliwość domówienia szuflady, komody, skrzyni na zabawki, półki wiszącej, przewijaka. W ofercie jest również łóżeczko 120×60cm.

SUPER BIURKO dla PRZYSZŁEJ UCZENNICY

Hania idzie do szkoły dopiero za dwa lata. Jednak już teraz spędza bardzo dużo czasu przy biurku. Maluje, koloruje, lepi z plasteliny. Zawsze wtedy może liczyć na „prawdziwe wsparcie” dla swojego kręgosłupa. Super Biurko od PAIDI takie wsparcie zapewnia. Wraz z krzesłem stanowią idealny duet dla kręgosłupa Waszego dziecka.

Niewystarczająca ilość aktywności fizycznej, przeciążone tornistry, nieprawidłowa pozycja podczas nauki – to niestety smutna rzeczywistość wielu uczniów. Nie chcieliśmy aby Hania dotarła do tego grona. Według danych Instytutu Matki i Dziecka aż 90% dzieci cierpi na różnego rodzaju wady postawy, najczęściej dotyczące kręgosłupa. Co więcej, liczba czynników sprzyjających ich powstawaniu wciąż się zwiększa[1]. Jak możemy zmienić te pesymistyczne statystyki?

 

 Załączmy Wam link z badaniami Wady postawy u dzieci a powrót do szkoły,  Instytutu Matki i Dziecka, 

Wraz z Basią i Rafałem byliśmy pewni, że warto wybrać biurko z regulowanym blatem, dzięki czemu będzie ono „rosło” wraz z Hanią i posłuży jej przez wiele lat. Aby  przeszłej uczennicy łatwiej było zachować odpowiednią i zdrową dla kręgosłupa postawę, zdecydowaliśmy się na biurko z blatem uchylnym. Dzięki niemu Hania będzie siedział wyprostowana, bez konieczności pochylania się nad książkami. Takie rozwiązanie popiera fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski, podkreślając dodatkowo, że odciążenie szyi, ramion
i górnej części grzbietu wpłynie pozytywnie również na zdolność koncentracji.

Biurko Marco 2 charakteryzuje się solidną metalową konstrukcją biurka, która będzie nam służyć przez wiele lat. Prosty, uchylny blat z możliwością regulacji wysokości położenia, zapewni prawidłową postawę Twojej pociechy podczas codziennej pracy czy zabawy. Za pomocą korbki z łatwością można wyregulować pożądaną wysokość blatu a na podręcznym uchwycie zawiesimy plecak lub torbę. Blat wykończony jest laminatem. Do wyboru nastepujące kolory: ecru, dąb, klon.

Udogodnienia i funkcje

precyzyjna i łatwa regulacja wysokości blatu za pomocą korbki w zakresie od 54cm do 79 cm.
obszerny trwały i wygodny blat
wymiary 105cm x 70 cm.
regulacja nachylenia blatu do 19 stopni (skokowy)
opcjonalnie szuflada z organizerem lub bez, z domykaczami
znakomita jakość wykonania oraz materiałów
możliwość zakupu dodatkowych akcesoriów m.in. rynny na okablowanie
posiadają europejskie certyfikaty jakości oraz bezpieczeństwa
projektowane są pod nadzorem ortopedów
praktyczny liniał zamontowany do krawędzi blatu o długości 60cm w standardzie
gwarancja 5 lat

PAIDI stworzyło serię biurek dla dzieci, które można rozbudować o kilka ciekawych i przydatnych elementów takich jak: szufladę z organizerem, kontenerki z dodatkową poduchą do siadania, podstawki na książki, lampy do biurka, nadstawki. Wszystko to zapewni porządek w miejscu pracy i zabawy  dziecka!

MIĘKKO pod STOPAMI, ZDROWO DLA DZIECKA 

Hania jest alergiczką i jej zdrowie było na pierwszym miejscu. Dlatego też wybór mebli rozważany był pod kątem ekologicznych rozwiązań, farb, lakierów.  Z dywanu powinno się zrezygnować w pokokoju alergika, ale nie wówczas gdy zdecydujmecie się na            LORENE CANALS – dywany, które można prać w pralce, wyprodukowane w trosce o małe dzieci, z szacunkiem do „matki ziemi” oraz ludzi, którzy go zrobili. Oferta jest bardzo szeroka. Hania wybrała ten w klimacie SWEET – Buttefly

Dywany LORENA CANALS  do prania są tkane ręcznie ze 100% naturalnej bawełny i barwione nietoksycznymi barwnikami, można je prać w zwykłej domowej pralce. Nie trzeba już iść z dywanem do pralni chemicznej, co jest ważną sprawą, gdy w domu są dzieci.

Są one miłe w dotyku, chłodne latem i ciepłe zimą, a przede wszystkim praktyczne, ponieważ możemy je samodzielnie prać w domu. Dzięki temu są to idealne dywany dla dzieci, ponieważ są zawsze czyste, wolne od roztoczy i alergii!

Basia i Rafał byli przekonani od razu do takiego dywanu. Wam przedstawiamy jeszcze kilka słów od samej projektantki LORENY CANALS

„Gdy patrzyłam, jak moje córki bawią się na dywanie, pomyślałam: Dlaczego by nie prać dywanów z pokoju dziecięcego w domu? Uznałam, że musi być na to sposób. Obecnie projektuję praktyczne i oryginalne dywany do pokojów dziecięcych, które dobrze wyglądają w każdym pomieszczeniu.” Lorena Canals, Projektantka

Dywan jest spory – mieści całą rodzinę, która chętnie czyta na nim książki 🙂

 

Basia, Rafał i co najważniejsze Hania są bardzo zadowoleni ze swoich wyborów i naszych podpowiedzi. Co jeszcze znalazło się w pokoiku Hani – znajdziecie TUTAJ 

Zaglądajcie do nas  – w kolejndej odsłonie zajmiemy się dodatkami 🙂