Pokoik Hani był wyzwaniem i ciekawą przygodą. Udało nam się stworzyć przestrzeń dla żywiołowej dziewczynki, znaleźć kompromis pomiędzy tym czego oczekiwali rodzice, radami projektantki Aleksandry Borowicz – Nadolny oraz marzeniami małej 5 letniej dziewczynki.

W tej odsłonie zaprosimy Was do magicznej krainy możliwości :), która potrafi odmienić wnętrze jednym szybkim ruchem. O czym mowa? O naklejkach ściennych DEKORNIK –  Hania od razu wskazała MAPY. Dodatki dobraliśmy wspólnie z mamą Basią Kurdej – Szatan – cel: piękne ściany dla małej księżniczki – udało się ! I TO JAK SIĘ UDAŁO!

O tym jak to było od samego początku przeczytacie TUTAJ

PALCEM PO MAPIE!

Pokoik Hani i jego ściany nie były prostą przestrzenią do zaadaptowania. Basia chciała aby znalazły się na ścianach delikatne gwiazdki, MAPY oraz plakat. Dodatkowo mama z córką marzyły o pudrowym kolorze ścian całego pokoju. Wspólnie z Olą ( projektantką i autorką  BLOGA www.msbaika.pl ) odwiedliśmy je od tego pomysłu. Na przeciw skosu poprosiliśmy o białą przestrzen – białą ścianę – idealne tło do Ogromnych Naklejek MAPY 

Miejsce też nie było przypadkowe. Miało podkreślać edukacyjny kącik w pokoju Hani. Przy MAPACH stoi wygodne biurko z krzesełkiem. Całość Tworzy bardzo nowoczesną przestrzeń, wycisza różowy kolor na przeciwnej stronie i tym samym jest niezwykłym miejscem do nauki!

Hania  i jej rodzice uwielbiają podróże. Dlatego końca nie widać długim rozmowom o przyszłych podróżach. Hania uwielbia sprawdzać gdzie są jej ulubione wyspy, miasta, które już z rodzicami odwiedziła i te, które dopiero są celem ich podróży.

Niby to tylko naklejki na ścianę a jak rozwijają wyobraźnię i wspaniale ozdabiają pokój:)!

PLAKAT – nowoczesny element w pokoju księżniczki

Aby przełamać klimat „sweet” pokoiku uzgodniliśmy z Basią i Rafałem, że Hania będzie miała elementy szarości i tu idealnie wkomponowały się MAPY. Dzięki temu ściana z biurkiem zyskała bardzo nowatorski rys jednocześnie wydzielając „praktyczną” przestrzeń w pokoju Hani – idealną do nauki.

Po drugiej stronie pokoju naturalnie powstała przestrzeń do spania w stylu prawdziwej księżniczki. Wielkie, wygodne łóżko okala prawdziwy baldachim w kolorze szarym. Przy łóżku stoi oryginalny, pobielany stołeczek a na nim lampka w kształcie MISIA. Aby temu miejscu nadać charakter zdecydowaliśmy się na powieszenie PLAKATU DEKORNIKA.

Hania jest dziewczynką niezwykle temperamentą, wszędzie jej pełną. Jeśli tylko jest w pokoju jej wdzięk wypełnia natychmiast całą przestrzeń. W jednej chwili śpiewa, tańczy, ma 1000 pomysłów na sekundę. Jedynym trafnym wyborem dla takiej niezwyklej dziewczynki był motyw ID – YOU ARE MY KID – podkreślający osobowość HANI!.

Rozgwieżdżone niebo…

Uwielbiamy patrzeć w niebo również po zachodzie słońca. Hania także  je kocha i zawsze gdy któraś z nich spada wypowiada w myślach życzenie. Mamy wrażenie, że większość z nich się spełnia jak to o rozgwieżdżonym niebie w pokoju…Bo choć ściany przy łóżku są w kolorze pudrowego różu to kto powiedział, że nie może być na nich prawdziwych gwiazd mniejszych, większych, jednak zawsze pięknie odbijających światło!

Dzięki DEKORNIK w prosty sposób upstrzyliśmy ścianę przy oknie i łóżku. Rozmieszczone zostały bez planu – tak jak na prawdziwym niebie…nikt nie trzymał się żadnych ustaleń…Hania kilka nalepiła sama!  – bo jest to banalnie proste. A efekt:)? REWELACYJNY. W prosty i szybki sposób stworzyliśmy magiczną przestrzeń wokół łózka, przełamaliśmy róż szarością! Mamy wrażenie, że Lampka MIŚ też się uśmiecha patrząc na rozgwieżdżone ściany :)!

Przy tym projekcie DEKORNIK pozwolił stworzyć niebanalną ozdobę ścian. Jednocześnie mogliśmy być kreatywni i włączyć w to naszych bohaterów. Hania była zachwycona, że może sama naklejać gwiazdki w swoim pokoju!

Powtórzymy to jeszcze raz – to była niezwykła przygoda!, podróż w głąb świata wesołej 5 – ciolatki i jej troskliwych rodziców

Basiu, Rafale, Haniu – dziękujemy!

Co jeszcze wybrali Basia i Rafał do pokoju Hani Znajdziecie TUTAJ 

Zdjęcia: Bernard Białorucki