Końcówka roku zawsze skłania do podsumowań, robienia rachunku sumienia i planowania noworocznych postanowień. To był dobry rok!

2017 przebiegł szybko i pełen był zaskakujących wydarzeń, niezwykłych akcji, ważnych merytorycznych artykułów. Daliśmy z siebie dużo…nie powiemy wszystko bo musielibyśmy dzisiaj przestać dla Was pisać … a mamy jeszcze kilka ciekawych treści do przekazania w roku nadchodzącym 😉

Zatem przyjrzyjmy się bardziej dociekliwie jaki był ten rok 2017 ? Rozłożyliśmy na części pierwsze małą motorykę, sprawdziliśmy jak utulić do  snu maluszki,  jak bezpiecznie wykąpać , piknikowaliśmy, skompletowaliśmy kilka wyprawek, ale to nie wszystko. Zawsze staraliśmy się być dla Was wsparciem, odpowiadać na nurtujące Was pytania, być inspiracją w wyborze dla najważniejszych istot w Waszym życiu – dzieci:)! – Zapraszamy na przegląd najważniejszych wydarzeń, artykułów, akcji 🙂

Zaczęliśmy niezwykle poważnie bo tematem o Małej motoryce. Nasz niezastąpiony Ekspert MAMISSIMY Paweł Zawitkowski przyjrzał się niezwykle wnikliwie, bo aż w dwóch częściach, Małej i Dużej Motoryce maluchów. Ze znanym sobie poczuciem humoru w pierwszej części wyjaśnił Co to właściwie jest ta Mała Motoryka i dlaczego jest taka ważna? W drugiej, fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski przedstawił nam to co powinno Was zaniepokoić i podpowiadał jak kreatywnie możecie spędzić czas z Waszymi maluchami aby ją rozwijać.

Nie moglibyśmy być sobą gdybyśmy nie wywoływali dyskusji. W świecie rodziców tyle opinii…ile ….rodziców?  Kolejnym gościem akcji EKSPERT MAMISSIMY była Anna Adamczyk -znana jako mama_stomatolog.  Ania przyjrzała się Higienie jamy ustnej nie tylko mamy ale i maluszka. To razem z nią zastawialiśmy się jako to jest z „tym” Fluorem w pastach do zębów dla dzieci i nie tylko. Chcecie wiedzieć więcej koniecznie zajrzyjcie TUTAJ 

Ania odpowiedziała też na Wasze pytania i poleciła rzeczy niezbędne do pielęgnacji jamy ustnej maluszka – koniecznie sprawdźcie odpowiedzi

Czas przygotowania do porodu to jeden z najbardziej trudnych i ekscytujących momentów w życiu kobiety. Przygotowanie odpowiedniej wyprawki jest wyjątkowo trudne w gąszczu tak wielu dostępnych rzeczy na rynku. Mieliśmy niezwykłą przyjemność poznać i pomóc w skompletowaniu wyprawki NATALII KUKULSKIEJ , która do roli mamy szykowała się po raz trzeci.

Przeczytajcie rozmowę z tą ciepłą, piękną, utalentowaną artystką oraz sprawdźcie jakie rzeczy wybrała dla swojej córeczki Laury 🙂 Dla nas jej słowa:

„…Jestem szczęśliwą posiadaczką każdej z tych rzeczy.

Polecam, Natalia Kukulska…”

to wielki komplement 🙂

Wsparcie położnej przed i w trakcie porodu to w dzisiejszych czasach niezwykle ważna kwestia przy planowaniu pojawienia na świecie się maluszka. To z nią warto przejść przez krętą drogę poprzez wizyty u lekarza, badania, wsparcie najbliższych, warto wysłuchać wszelkich jej podpowiedzi.

Zaprosiliśmy  do wspólpracy Mirellę Zygler – położną z wieloletnim doświadczeniem, która w kolejnej odsłonie EKSPERT MAMISSIMY  przygotowała dla nas obszerny materiał o tym jak się przygotować do porodu, jak dbać o kondycję fizyczną, po co nam szkoła rodzenia, jak położna może nam pomóc podczas porodu i o wielu innych zagadnieniach nurtujących kobiety w ciąży i po ciąży

Mirella odpowiedziała także na wybrane pytania przesłane przez Was m.in: Jaką książkę powinnyście przeczytać przed porodem?, Czym kierować się przy wyborze szkoły? rodzenia i inne – cały materiał znajdziecie TUTAJ

Ach co to był za projekt:)! – trwał ponad rok i dał nam bardzo dużo satysfakcji. Stworzyliśmy coś z niczego a na końcu otrzymaliśmy najlepszą z możliwych nagrodę – uśmiech Hani. O kim mowa i o czy mowa? O córeczce Basi Kurdej – Szatan i Rafała Szatana, dla której mieliśmy przyjemność zaprojektować i urządzić pokoik od podstaw. 

Jak wyszło? – Zobaczcie SAMI :)! 

Dwie wspaniałe mamy. Jedna gotuje z pasją od lat, druga jest cenioną dietetyczką. Obie napisały wspaniałą książkę „Dieta dla dwojga”. My zaprosiliśmy je na czterokrotnie przekładany piknik ( wiecie jaką piękną i deszczową mieliśmy wiosnę w tym roku ) ;)!

Monika Mrozowska i Katarzyna Błażejewska Stuhr wprowadziły nas w świat odpowiedniego odżywiania w trakcie ciąży, po urodzeniu maluszka oraz diety dzieci.

Materiał, dosłownie, wciąga – PRZECZYTAJCIE!

Kasia i Monika odpowiedziały też na Wasze pytania – znajdziecie je TUTAJ

Wraz z Zosią Ślotałą wybraliśmy się w podróż – zapakowaliśmy wszystkie niezbędne rzeczy oraz urządziliśmy piknik, wspólnie też wykąpaliśmy jej słodkie maluchy oraz poznaliśmy jej sposoby na usypianie dzieciaczków. 

Fajnie jest wysłuchać podpowiedzi doświadczonej mamy w kwestiach jakże istotnych dla wszystkich rodziców – to była wielka przyjemność towarzyszyć jej w codziennych czynnościach każdego rodzica :)!

Kiedyś podziwialiście ją na ekranach kin i telewizorów, dzisiaj gra najważniejszą rolę w jej życiu – JEST MAMĄ :)! Marysia Góralczyk, razem ze swoimi przyjaciółkami ( Magdaleną Janowską – właścicielką Mamissimy oraz Anna Cłapińską – PR Managerem Mamissimy ) skompletowała wyprawkę od A do Z – wszystko co niezbędne zarówno dla mamy oraz jej szkraba.

Przeczytajcie całą rozmowę trzech przyjaciółek i zobaczcie co znalazło się w wyprawce Marysi Góralczyk – TUTAJ 

Uwielbiamy aktywny wypoczynek i chętnie podpowiadamy Wam jak powinien on wyglądać. Mama Trener – Monika Garboś wybrała najlepsze sportowe zabawki dla swoich dzieci i przedstawiła kilka ćwiczeń, które możecie ćwiczyć po ciąży – cały materiał do przeczytania TUTAJ 

Ta kobieta ma moc – jest mamą trójki dzieci oraz trenerem personalnym…koniecznie sprawdźcie jej metody na boską sylwetkę oraz porady dotyczące wychowania dzieci:)!

Słuchanie Pana Pawła Zawitkowskiego to czysta poezja. Co więcej jego rady jak usypiać maluszka czy jak kąpać noworodka sprawdzają się z życiu – po naszych artykułach SEN MALUSZKA cz.1 oraz SEN MALUSZKA cz.2 dostaliśmy od Was mnóstwo wiadomości z podziękowaniami za nie oraz Waszymi doświadczeniami, że rady „Działają”! – to naprawdę cieszy.

Wiedza Pawła Zawitkowskiego jest ogromna dlatego nie mieliśmy oporów aby poprosić go kilka wskazówek JAK KĄPAĆ MALUSZKA? – to jedno z zagadnień, ktore spędza sen z powiem przyszłym rodzicom. Po przeczytaniu tego artykułu wszelkie obawy znikną, nabierzecie pewności siebie a Wasz dzieciaczek będzie miał radość z kąpieli

Tylko spójrzcie na tego słodkiego, uśmiechniętego bobasa 🙂

OTYLIA JEDRZEJCZAK  –  polska pływaczka, mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata, mistrzyni Europy, trzykrotna rekordzistka świata, rekordzistka Europy, trzykrotnie wybierana najlepszym sportowcem Polski. Dostarczała przez lata niezwykłych emocji przepływając baseny niezwykłym  stylem motylkowym lub dowolnym, zasypana medalami ! tym samym zyskując pseudonim „Motylek”.

Otylia została bohaterką naszej odsłony WE LOVE MAMISSIMA – opowiedziała nam o swojej nowej roli „byciu mamą :)” , o swojej fundacji, planach na najbliższy rok oraz wybrała rzeczy dla swojej córeczki.

Pod koniec roku, nie mogło być inaczej, mieliśmy dla Was niespodziankę. Wywiad rzekę z Alzbetą i Rafałem Cieszyńskimi, którzy wprowadzili nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Opowiedzieli o swoich wspomnieniach z dzieciństwa, o swoich ulubionych potrawach świątecznych oraz o tym jak przygotowują się razem ze swoimi dzieciakami do Gwiazdki…zdradzili też jakie wybrali dla nich w tym roku prezenty :)!

Tak, to był dobry rok… przyszły będzie jeszcze lepszy :)!

Życzymy Wam zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń w NOWYM 2018 ROKU :)!