Naucz swoje dziecko jak wyglądają poszczególne części garderoby…brzmi banalnie, ale…może okazać się trudne w przypadku różnych pór roku. Jeśli jest aktualnie jesień, a chcemy pokazać dziecku letnie elementy stroju (lub na odwrót), przeszukiwanie szafy może okazać się nie lada wyzwaniem (a może nawet podkusi nas żeby zacząć wielkie sprzątanie 🙂 ). Przychodzimy z pomocą! Nie musisz robić rewolucji w garderobie, wystarczy, że będziesz miała jedną z naszych pomocy dydaktycznych. A jak wiadomo, najlepiej uczymy się poprzez zabawę!


Przytulanka aktywizująca do nauki ubierania Żyrafka Zia belgijskiej marki Lilliputiens to niebanalne, miękkie i wielofunkcyjne źródło rozrywki i nauki dla ciekawskich maluszków. Ma postać słodkiej żyrafki o imieniu Zia. Zabawka jest idealna nie tylko do tulenia czy zabierania na spacery, ale przede wszystkim do nauki ubierania się oraz nabywania i trenowania kolejnych sprawności manualnych. Dzieci bawiąc się, ćwiczą m.in. zapinanie suwaka (kamizelka), guzika (kieszonka na brzuszku), rzepów (łapki) i zatrzasków (pasek kamizelki), wiązanie (wstążka przy buciku), przekładnie przez otwory (uszy mieszczą się w dziurkach w kapturze kamizelki), a także zakładanie i zdejmowanie niektórych części garderoby. Jest to tym łatwiejsze, że żyrafka i jej akcesoria pasują idealnie rozmiarami do małych rączek, są też perfekcyjnie wykończone i całkowicie bezpieczne dla dziecka. Zabawka rozwija małą motorykę, koordynację ruchów oraz autonomię, pewność siebie i samodzielność malucha. Do wyboru jest także przytulanka w postaci radosnego, niebieskiego nosorożca o imieniu Marius.

Zestaw kreatywny ubieranie misia, brytyjskiej marki Melissa & Doug. Wykonany z wysokiej jakości materiałów, zapewnią Twojemu dziecku, wiele godzin wspaniałej zabawy oraz rozwinie motorykę dziecka. Dzięki temu, że na tablicy z misiem znajdziemy sznurówki, pasek, suwak, guzik, nap i sprzączkę – dziecko szybko nauczy się trudnej sztuki zapinania odzieży.

Papierowa rodzina marki Londji to zabawka przeznaczona dla dzieci od 3 lat. Zabawa polega na ubieraniu rodziny. Dzięki temu, dziecko uczy się o poszczególnych częściach garderoby oraz zestawianiu ich na określone okazje.

Magnetyczna układanka hiszpańskiej firmy Apli Kids pozwala dzieciom tworzyć unikatowe kompozycje oraz barwne historie. Podczas twórczości uczą się emocji, odkrywają świat oraz rozwijają wyobraźnię. Magnetyczna układanka Apli Kids doskonale łączy naukę z zabawą. Polega na odpowiednim ułożeniu magnesów tak, aby powstała stylizacja odpowiadająca różnym czynnościom np. spanie, nurkowanie, itp. W zestawie znajduje się 40 magnetycznych elementów przedstawiających części ubioru. Plansza do układania magnesów mieści się w podstawie pudełka. Zestaw został zapakowany w trwałe, estetyczne pudełko dzięki czemu może być świetnym prezentem. Idealnie nadaje się także do zabawy w podróży.

Magnetyczne ubieranki marki Petit Collage zawiera 25 elementów do twórczej i rozwojowej zabawy. Na metalowym pudełku namalowane są dwa obrazki. Na jednym znajduje się piosenkarka, którą możemy ubierać, rozbierać i przebierać za pomocą magnesów w kształcie różnych części garderoby. Na drugim widnieje scena – na niej umieszczamy różne instrumenty muzyczne. Poszczególne elementy łączą się i dopasowują na wiele sposobów, tworząc coraz to nowe obrazy.

Magnetyczne ubieranki Petit Collage to zabawka, która pobudza wyobraźnię, ale też pozwala na rozwijanie umiejętności motorycznych dziecka. To doskonały pomysł na mądry prezent dla dziecka w wieku 3+

Zestaw uroczych, papierowych postaci do przebierania ze stojakiem, francuskiej marki Moulin Roty, w komplecie 3 wzory: Wróżka, Królik, Myszka.Każda postać ma trzy sukienki i kilka akcesoriów. Należy wyciąć stroje z karty i nałożyć je na lalki, nakładając zaczepy z tyłu postaci. Piękne ilustracje w delikatnych kolorach, to specjalność Moulin Roty, marki, która za każdym razem zabiera nas do świata baśni.

Gra edukacyjna marki PicnMix pomoże waszemu dziecku nauczyć się nazw przedmiotów, odzieży, a także dla której pogody są one przeznaczone. Gra sprzyja wzbogaceniu słownictwa dziecka.

Gra sprawia, że nauka staje się łatwa, porywająca i bardziej skuteczna – dzięki łatwo przyswajalnym nowym umiejętnościom oraz wiedzy przekazywanej przez rodzica, maluch wykonuje zadania, podyktowane przez grę. Gra pozwala nie tylko nabyć nowe umiejętności, ale i lepiej rozwinąć wrodzone zdolności dziecka. Reguły gry pozwalają delikatnie regulować zachowanie dzieci i budować ich interkcje między sobą i rodzicami. Finałem gry jest rozwiązanie postawionego zadania, które pozwala dzieciom odczuć uczucie moralnej satysfakcji i sukcesu.

Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadły Wam do gustu! Więcej gier i zabawek edukacyjnych znajdziecie na naszej stronie www.mamissima.pl