Miłość jest wszędzie! To dewiza marki Elhee. 

Od łona mamy, przez pielęgnującą pierś po ramiona, które je otaczają, oczy noworodka rejestrują subtelnie rozmyty wszechświat, złożony z kształtów, które stają się coraz bardziej znajome w miarę rozwoju.Szanując cenną naturę pierwszego spojrzenia na świat, Élhée wyobraził sobie zaokrągloną formę jako ukłon w stronę matczynych krzywizn, biegunów innych niż konwencjonalne cylindryczne formaty butelek dla niemowląt.

Ze wszystkich dostępnych na świecie materiałów Élhée wybiera silikon! W trosce o całkowite bezpieczeństwo swoich małych konsumentów, marka opracowała unikalny rewolucyjny system uszczelniania, który gwarantuje, że mleko i zawarte w nim składniki odżywcze nigdy nie wchodzą w bezpośredni kontakt z żadnym materiałem innym niż silikonowa butelka i smoczek.

Aby spełnić niezwykle wysokie standardy jakości i bezpieczeństwa, marka Élhée szybko zrezygnowała z materiałów tradycyjnie używanych przez producentów butelek dla niemowląt, zamiast tego zdecydowała się na najnowszy silikon medyczny, wybrany z najwyższą możliwą starannością. Ten nowy, niealergizujący surowiec jest doskonale przystosowany do kontaktu z produktami spożywczymi i jest całkowicie wolny od bisfenolu A i S oraz innych substancji chemicznych, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia niemowląt i małych dzieci.

Smoczek zakrywający BibRond spełnia te same rygorystyczne kryteria bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia niemowląt. Wykonany z wyjątkowo elastycznego silikonu, jego naturalny i fizjologiczny kształt odwzorowuje kształt sutka matki. Doskonale nadaje się również dla mam, które chcą naprzemiennie karmić piersią i butelką. Smoczek zawiera zawór, który zmniejsza wchłanianie powietrza podczas ssania, zmniejszając tym samym ryzyko kolki niemowlęcej. Idealnie dostosowany do jamy ustnej dziecka, faktycznie przyczynia się do jej zdrowego rozwoju.

Allison Piraud, założycielka marki Élhée, pragnęła zbudować etyczny i estetyczny wszechświat dostosowany do swoich trojga małych dzieci.  Pracę zaczęła od przemyślenia kształtu butelki dla niemowląt, chcąc rozwinąć emocjonalny i sensoryczny wymiar tego pierwszego obiektu, z którym dziecko ma styczność. Podobnie jak wiele kobiet, karmiła piersią i butelką naprzemiennie. Zirytowana łatwo tłuczonym szkłem butelek dla niemowląt i sceptyczna co do rzekomej nieszkodliwości nowych tworzyw sztucznych, Allison zdecydowała się na najnowszą generację silikonu medycznego, który oprócz zapewnienia absolutnego bezpieczeństwa niemowląt i niemowląt jest również bardzo plastycznym materiałem.

Od absolutnej czystości materiału, innowacyjnego projektu, nienagannego ergonomicznego wykończenia i praktyczności, nic nie umknęło bezkompromisowemu oku tej młodej mamy.

Jakie są zalety butelek Élhée BibRond?

Élhée BibRond to nowa koncepcja butelek dla niemowląt z silikonu, „zdrowa, sensoryczna i opływowa”, której mocne strony to:

 – Sensoryczne i ergonomiczne wzornictwo: BibRond wyróżnia się opływowym kształtem, przypominającym pierś mamy. Elastyczność materiałów Élhée BibRond oraz ich subtelna i delikatna budowa zapewniają doznania zbliżone do naturalnego karmienia piersią.

 – Oryginalna konstrukcja i gwarantowane bezpieczeństwo: Élhée BibRond, zaprojektowany jest czystego silikonu medycznego nowej generacji, wybranego ze względu na najwyższy stopień zgodności, nie zawiera bisfenolu A (BPA) ani żadnej innej substancji, która mogłaby zaszkodzić zdrowiu dziecka. Élhée BibRond jest antyalergiczny i doskonale nadaje się do kontaktu z żywnością.

 – Unikalny, opatentowany system zamykania eliminuje ryzyko kontaktu mleka i jego składników odżywczych z innymi materiałami niż butelka, smoczek i silikonowy krążek uszczelniający.

 

Z jakiego materiału jest wykonane są butelki Elhée BibRond?

Butelka, krążek uszczelniający i smoczki wykonane są w 100% z silikonu.

Szczelna nasadka, górny pierścień śrubowy i dolny pierścień są wykonane z polipropylenu (PP), tworzywa sztucznego niezawierającego żadnych dodatków, bisfenolu-A (BPA) lub bisfenolu-S (BPS). Firma Élhée wybrała materiały, które spełniają najwyższe możliwe standardy bezpieczeństwa, gwarantując całkowitą nieszkodliwość dla zdrowia Twojego dziecka, dzięki czemu możesz karmić swoje dziecko z całkowitym spokojem.

Jakie są zalety silikonu medycznego?

Silikon medyczny używany do produkcji butelek Elhee jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia Twojego dziecka. Ten silikon spełnia amerykańskie normy FDA, CPSIA, EN 14350 i BfR. Nie zawiera bisfenolu A (BPA) ani żadnej innej substancji, która mogłaby szkodzić zdrowiu niemowląt, takich jak zamiennik bisfenolu S (BPS) ołowiu, PCW, ftalanów, nitrozoaminy, kadmu czy metali ciężkich.

Ma też wiele innych zalet: jest elastyczny, higieniczny i nie lepi się, nie wysycha ani nie pęka podczas użytkowania. Jest odporny na ekstremalne temperatury, można go myć w zmywarce, mikrofalówce, sterylizatorze, lodówce i zamrażarce.

Co to jest bisfenol A lub bisfenol S?

Bisfenol-A (BPA) jest substancją chemiczną używaną głównie do produkcji plastikowego poliwęglanu i działa jako oszust do estrogenu, szerzej znanego jako zaburzający gospodarkę hormonalną. Badania powiązały BPA z depresją, cukrzycą typu 2, chorobami serca i wieloma innymi schorzeniami. BPA może być szczególnie niebezpieczny w czasie ciąży, niemowlęctwa i dzieciństwa; jego obecność w butelkach dla niemowląt jest zabroniona we Francji od 2010 r. Rozporządzenie to zostało rozszerzone na wszystkie opakowania spożywcze od 1 stycznia 2015 r. W niektórych przypadkach bisfenol-S (BPS) był stosowany jako substytut BPA o tej samej toksyczności ryzyko jak BPA.

Ponieważ bezpieczeństwo Twojego dziecka jest najwyższym priorytetem Élhee. Élhée BibRond nie zawiera BPA ani BPS.

Gdzie jest projektowana i produkowana Élhée BibRond?

BibRond jest w 100% wyprodukowany we Francji, od stworzenia do produkcji.

Został zaprojektowany z najwyższą troską dla ludzi, środowiska i bioróżnorodności.

Wszystkie elementy, akcesoria i opakowanie butelki dla dziecka (z wyjątkiem smoczka) są produkowane w departamencie Rhône-Alpes w południowo-wschodniej Francji. Firma Élhée wybrała fizjologiczny smoczek najlepiej dostosowany do komfortu i prawidłowego rozwoju jamy ustnej dziecka. Jego wykonanie zostało powierzone zespołowi fachowców w Niemczech. Cały łańcuch produkcyjny, od wyboru jakości surowca do wysyłki gotowych produktów, jest całkowicie opanowany. W ten sposób gwarantujemy 100% identyfikowalność naszych produktów.

Czy Élhée BibRond jest idealnie wodoszczelna?

Élhée BibRond została zaprojektowana tak, aby była idealnie wodoszczelna. Z tego powodu szczelna nasadka może czasami wydawać się trudna do otwarcia, szczególnie przy pierwszym użyciu. Jednak szybko staje się elastyczny i łatwy w użyciu. Dodatkowo silikonowy krążek uszczelniający umieszczony pod smoczkiem podczas transportu pozwoli na swobodne poruszanie się bez ryzyka wycieku.

Czy Élhée BibRond można myć w zmywarce?

Butelkę i smoczki Élhée BibRond można bezpiecznie myć w zmywarce umieszczonej w górnym koszu. Jednak aby smoczek był trwały, zalecamy delikatne mycie rąk przy użyciu standardowego płynu do mycia naczyń lub takiego, który posiada ekologiczną etykietę.

Czy mogę naprzemiennie karmić piersią z Élhée BibRond?

Miękka i wyjątkowo elastyczna konsystencja fizjologicznego smoczka zapewnia dziecku doznania podobne do karmienia piersią. W szczególności powiększona podstawa smoczka odtwarza naturalną pozycję ssania. Jego dostosowana perforacja reguluje przepływ w zależności od płynu zawartego w butelce, co zachęca dziecko do wysiłku przy ssaniu, jak przy piersi. Dzięki temu dziecko nie traci nawyku karmienia piersią, w przeciwieństwie do innych smoczków, które często wymagają pojedynczego, znacznie szybszego przepływu.

Który smoczek najlepiej pasuje do BibRond mojego dziecka?

Aby dostosować się do potrzeb niemowląt, smoczek Élhée jest dostępny w 2 rozmiarach (0 – 3 miesiące i 3 – 24 miesiące) i 3 szybkościach wypływu (S, M, L). Preferencje przepływu dziecka są zwykle związane ze sposobem karmienia piersią. Jedni są chętni do jedzenia, inni potrzebują więcej czasu. Rozmiary i natężenia przepływu podane poniżej są podane pod podstawą smoczka.

Od urodzenia od 0 do 6 miesięcy

Rozmiar 1 S z wolnym przepływem

Od 3 miesięcy

Rozmiar 1 M Średni przepływ

Od 6 miesięcy

Rozmiar 2 M Średni przepływ

Rozmiar 2 L Fast Flow

Czy produkcja Élhée BibRond jest przyjazna dla środowiska?

Élhée zmierza w kierunku możliwie najbardziej przyjaznej dla środowiska produkcji, preferując wybór surowców przyjaznych dla środowiska, unikając w szczególności komponentów wielomateriałowych i współpracując z partnerami przemysłowymi zaangażowanymi w to samo podejście przyjazne dla środowiska.

System zarządzania środowiskowego partnera przemysłowego Élhée posiada certyfikat ISO 14001, a jego zaangażowanie w CSR jest oznaczone jako ECOVADIS Silver.

Tektura naszego opakowania i papier naszych ogłoszeń posiadają certyfikat FSC. Atrament używany w opakowaniach i ulotkach z instrukcjami jest pochodzenia roślinnego i posiada etykietę Imprim’Vert.

Élhée jest wytwarzane lokalnie: Élhée BibRond i jego opakowania są produkowane w regionie Rodan-Alpy, w południowo-wschodniej Francji, z jedynym wyjątkiem smoczka, którego montaż i pakowanie Élhée BibRond powierzono przedsiębiorstwu integracji społecznej (ESAT ) w Rhône-Alpes, przez stowarzyszenie La Providence z Saint-Laurent w Royans.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą marki Elhee w naszym sklepie (klik)