Naszej kolejnej bohaterki odsłony WE LOVE MAMISSIMA nie trzeba przedstawiać! Pozwolimy sobie jedynie przypomnieć ( jeśli ktoś zapomniał ;)) jej największe osiągnięcia: OTYLIA JEDRZEJCZAK  –  polska pływaczka, mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata, mistrzyni Europy, trzykrotna rekordzistka świata, rekordzistka Europy, trzykrotnie wybierana najlepszym sportowcem Polski. Dostarczała przez lata niezwykłych emocji przepływając baseny niezwykłym  stylem motylkowym lub dowolnym, zasypana medalami ! tym samym zyskując pseudonim „Motylek”.

Po raz kolejny mamy zaszczyt przedstawić kobietę, której życiowa pasja – pływanie, przyczyniła się do niezwykłych osiągnięć sportowych.

Jej koronny dystans to 200 m, na którym na Igrzyskach w Atenach (2004) zdobyła złoty medal i dwukrotnie ustanowiła rekord świata: 4 sierpnia 2002na Mistrzostwach Europy w Berlinie (wynikiem 2:05,78 min), bijąc go 28 lipca 2005 na Mistrzostwach Świata w Montrealu(2:05,61 min). W grudniu 2006 na Mistrzostwach Europy na krótkim basenie (25-metrowym) w Helsinkach, zdobywając złoty medal, ustanowiła na tym dystansie rekord Europy (2:04,94 min). W grudniu 2007 roku na Mistrzostwach Europy na krótkim basenie w Debreczynie zdobyła złoty medal, ustanawiając rekord świata (2:03,53 min).Wzruszeń i uczucia szczęścia nie było końca za co jesteśmy Otylii niezwykle wdzięczni.

Od ponad 6 miesięcy Otylia odnajduje się w zupełnie nowej dla niej roli – bycia mamą. Przy każdym spotkaniu podkreśla jak ważne było dla niej zostać rodzicem niezwykłej dziewczynki Marcelinki – po raz kolejny GRATULUJEMY!

Zapraszamy na rozmowę z niezwykłą mamą oraz przedstawiamy rzeczy, które wybrała dla swojej pociechy :)!

Kiedy dowiedziałam się, że będę mamą… byłam szczęśliwa. Był to odpowiedni czas i moment.

 Najfajniejsza rzecz w byciu mamą… to uśmiech dziecka.

Moje przygotowanie do bycia mamą …rozpoczęłam już podświadomie lata temu ponieważ zawsze lubiłam dzieci, a dzieci lubią moją osobę.
Konkretne przygotowania rozpoczęłam od przygotowania listy potrzebnych rzeczy do szpitala i dla dziecka .

Macierzyństwo to dla mnie… przede wszystkim cudownym doświadczeniem, odkrywaniem siebie na nowo.


Moje pierwsze wspomnienie z dzieciństwa… To chyba nie będzie zaskoczenie gdy powiem, że pierwsze wyjście na basen oraz skok na głęboką wodę.

Moja ulubiona zabawka z dzieciństwa… Nie pamietam żebym miała ulubioną zabawkę. Pamiętam lalkę, która była jak „żywa” i którą się bawiłam. Gdy ja byłam mała zabawki nie były tak dostępne jak dziś. Lubiłam bawić się słoikami :-).

Najlepszy rodzinny czas… to obserwowanie mamy gdy gotowała. Spacery.

Kiedy byłam mała chciałam zostać… księżniczką hahaha .

Nie zdziwiłabym gdyby w przyszłości moje dziecko zostały…. Nie ważne kim będą, ważne żeby były szczęśliwe , spełniały marzenia, realizowały cele, szanowali ludzi, zawsze walczyły do końca.

Nasza ulubiona wspólna zabawa rodzinna… Nie ważne jaka, ważne, że powoduje,że rodzina spędza czas razem. Czas się zatrzymuje, jest tylko dla nas.

W najbliższym czasie chcielibyśmy… pójść do kina.

Moją pasją jest… psychologia, przekazywanie wiedzy innym , dzielenie się swoim doświadczeniem. No i oczywiście sport.

To co najbardziej kocham w mojej pasji to ….możliwość motywowania i inspirowania innych.
 Uwielbiam moją rodzinę za to,…że każdego dnia staję się jeszcze lepszym człowiekiem.

Jak sport wpłynął na Twoje obecne życie prywatne i  zawodowe bo nadal jesteś bardzo aktywna :)!?

Jak to w każdej karierze sportowej bywały chwile ciężkie, nikt przecież nie mówił, że będzie łatwo, ale jeszcze więcej było chwil wspaniałych, radosnych i to właśnie te chwile powinniśmy kodować w głowie najbardziej. Sport nauczył mnie wygrywać i przegrywać, nauczył mnie, że porażka to żaden wstyd – to jest tylko lekki „pit-stop” w drodze do zwycięstwa i każdą porażkę można przekształcić w doskonałą motywację, która później przerodzi się w sukces Kocham to co robię i chcę tym zarażać innych !

Najważniejsze jest to, żeby robić to co się lubi i nawet, jeśli nie zawsze jest miło i przyjemnie, trzeba w każdej sytuacji znaleźć jakiś pozytyw.

Od roku 2013 zajęłam się organizacją przedsięwzięć dla dzieci – Otylia Swim Camp (2013, 2014, 2015, 2016) oraz projektami Fundacji Otylii Jędrzejczak – Otylia Swim Tour (2015, 2016) i Mikołajkowa Olimpiada Pływacka o Puchar Otylii Jędrzejczak (2015, 2016).

Czyli motywowanie małych sportowców do osiągania sukcesów w pływaniu to Twój cel na kolejne lata :)?

Tak, na tym chciałabym się teraz skupić oprócz wychowywania naszej cudownej córeczki.

W wieku 6 lat trafiłam na zajęcia na basenie a już w wieku 7 lat zdobyłam swój pierwszy pływacki sukces – odznakę „Już pływam” 🙂

Niecały roku później zdobyłam swój pierwszy puchar i w taki oto sposób pływanie stało się moim drugim „JA”, moja miłość do niego rosła z roku na rok coraz bardziej, z resztą z wzajemnością.

Lubię dzielić swoją pasję z najmłodszymi i przekazywać moje hasło przewodnie #zostanamistrzemzycia. W mojej pracy poprzez sport chcę kształtować charakter dzieciaków i ich podejście do życia w ogóle: szacunku do innych, siebie czy szacunku do własnego czasu. Nie chodzi o to by dążyć do mistrzowstwa w sporcie ale przede wszystkim w życiu.

Szczera, naturalna, z dużym poczuciem humoru. Spędziliśmy z Otylią wspaniałe popołudnie rozmawiając o macierzyństwie, dyscyplinie sportowca, wychowaniu w ogóle. To były piękne chwile. TRZYMAMY KCIUKI!

Oto rzeczy, które Otylia wybrała dla swojej córeczki i dla siebie.

Lullalove – Kauczukowy Gryzak MRB

Wyjątkowy, miękki gryzak dla niemowląt wykonany w 100% z naturalnego kauczuku. Idealny na cały okres ząbkowania!

Naturalna guma, czyli kauczuk, pozyskiwana jest z drzewa kauczukowca w postaci mleczka i poddawana obróbce termicznej. Do barwienia używane są barwniki spożywcze. Niezwykła miękkość gwarantuje delikatny masaż dziąseł. Ergonomiczny kształt gryzaka dostosowany jest do możliwości motorycznych małych dzieci już od około 3 miesiąca życia, kiedy niemowlę zaczyna świadomie chwytać przedmioty. Odpowiedni rozmiar oraz grubość zapewniają swobodę gryzienia oraz ssania zabawki.

Gryzak z wizerunkiem MRB odlewany jest w całości, przez co nie ma w nim dziurek. Może zatem służyć w kąpieli i podróży, zawsze dając się łatwo wyczyścić.

Produkt w 100% naturalny. Nie zawiera PVC, ftalanów ani bisfenolu. Jest biodegradowalny i przyjazny dla środowiska.

OPINIA Otylii Jędrzejczak: Najprostrze rozwiązania są najlepsze Gryzak wykonany z kauczuku będzie super rozwiązaniem na pierwsze swędzące dziąsła. W 100% naturalny, ekologiczny – lubię takie rozwiązania – Prosty, łatwy do chwytania – Polecam!

 

Lullalove – MRB Cutie Zabawka Rozwojowa

Zabawka ogólnie rozwojowa, polskiej marki Lullalove. Wykonana z najwyższej jakości materiałów. Zaprojektowany tak, aby wspierać rozwój małej motoryki dziecka, ćwiczyć koordynację ruchową nastolatka i odstresować dorosłych. Zabierz go ze sobą wszędzie i razem odkrywacie świat!

Ze względu na wagę, zalecany dzieciom powyżej 1 roku życia, które świadomie mogą już wykorzystać swoje dłonie i nadgarstki do zgniatania, podrzucania czy upuszczania zabawki. W późniejszym czasie MRB Cutie idealnie sprawdzi się jako kompan nauki chwytania i rzucania do celu. Tylko spróbuj podnieść go stopą do góry! Podczas zabawy i ćwiczeń, MRB Cutie pobudza receptory czuciowe, rozwija koordynację ruchową, poszerza perspektywę i wpływa na inteligencję przestrzenną..

Dla malutkich dzieci może służyć jako zabawka kontrastowa do pokazywania i nauki wodzenia wzorkiem za przedmiotem. Jest jednym z podstawowych przyrządów do integracji sensorycznej i nauki poprzez zabaw. Jest zabawką ogólnie rozwojową.

OPINIA Otylii Jędrzejczak: Moja córeczka tak szybko rośnie. Warto aby mogła przy okazji zabawy rozwijać swoje umiejętności motoryczne. Z tą zabawką to jest możliwe. Można się nią bawić na tysiąc sposobów I przyznam szczerze, że dobór tak intensywnych kolorów nie pozwala oderwać od niej wzroku . Będziemy mogły ją turlać, podnosić stopą, podrzucać, łapać. Cwiczenia refleksu i koordynacji przy okazji gwarantowane – proste, łatwe i przyjemne !

 

 

Lullalove – SuperZabawka Termofor MR B

SuperZabawka MR B jest odpowiedzią na rosnącą świadomość rodziców na temat rozwoju niemowląt i prawidłowej stymulacji ich zmysłów poprzez połączenie czerni, bieli i czerwieni, metek i elementów wydających dźwięk. Produkt w całości wykonany jest w Polsce – od materiałów i metek, aż po ogrzewacz! Jest bezpieczny i zgodny z wymaganiami dyrektyw UE. Ogrzewacz można używać zaraz po odpadnięciu kikuta pępowiny. Jest doskonałym wstępem do masażu. Dokładny opis masażu dostępny na stronie www.sposobnakolke.pl

Sekretem MR B jest wkład solny, który po zgięciu patyczka nagrzewa się do temperatury 54 stopni Celsjusza. Kieszeń izolacyjna znajdująca się na plecach MR B gwarantuje utrzymanie temperatury do godziny. Wkład ogrzewający jest wielokrotnego użytku! Po zastosowaniu wystarczy wygotować wkład według instrukcji na opakowaniu. Wkład jest nietoksyczny, bezpieczny i co najważniejsze – nie powoduje oparzeń, jak to może mieć miejsce w przypadku popularnych metod ogrzewania brzuszka suszarką lub termoforem. Przytulanka wykonana jest z miękkiego pluszu wypchanego antyalergiczną włókniną. Z boku wszyto kolorowe metki. Nóżka szeleści przy dotyku.

MR B może być używany przez całą rodzinę! Dzięki foliowemu opakowaniu zapinanemu na zamek zip produkt łatwo zabrać ze sobą. Doskonale sprawdzi się podczas wycieczek, spacerów czy na nartach. Świetnie sprawdza się podczas przeziębienia czy np. zapalenia oskrzeli, jako ciepły kompres, kiedy stosowanie maści rozgrzewającej jest niemożliwe. Wszędzie tam, gdzie potrzebna jest odrobina ciepła.

SuperZabawka MR B to zestaw etui + ogrzewacz. Sam wkład ogrzewający nie jest zabawka! Używanie razem z wkładem ogrzewającym pod nadzorem osoby dorosłej. Do zabawy służy euti-przytulanka.

OPINIA Otylii Jędrzejczak :Lubię wspierać polskie marki, a ta w dodatku jest rewelacyjna. Termofor ma wkład solny co pozwala rozgrzać go 54 stopni. Nie ma szans aby maluch się poparzył. Poza tym ten termofor jest także świetną zabawką sensoryczną. Mocne kolory oraz coś co dzieci lubią najbardziej czyli wystające elementy. Będziemy używać nie tylko do rozgrzania zmarźniętych nóżek ale i do zabawy.

Lullalove – Śliniak z Drewnianym Gryzakiem SuperPRO Baby Eco Ecru

Wykonany w 100% z bardzo chłonnego bambusa, gryzak wykonany z ekologicznego drewna klonowego. Regulowane zapięcie ułatwia dopasowanie śliniaczka. Śliniak Lullalove to połączenie śliniaka z gryzakiem, który ukoi ból oraz jednocześnie ochroni ubranko przed zamoczeniem

OPINIA Otylii Jędrzejczak : Fajnie, że ktoś wymyślił takie połączenie. Maluszek może podczas jedzenia “pogryźć “ nie tylko jedzenie. Może się też pobawić, “Odkrywać” , próbować, testować. W dodatku taka zabawa połączona z jedzeniem nie musi kończyć się brudnym ubrankiem. Praktyczne, pomysłowe, ekologiczne – super!

 

Naturalne morskie gąbki Lullalove  

100% ekologiczna, bezpieczna i naturalna gąbka wydobyta z dna morza otaczającego wyspy greckie. Łowiona tradycyjnymi metodami z poszanowaniem środowiska naturalnego. Niezwykle miękka i wytrzymała ułatwi kąpiel dziecka od pierwszych dni życia. Doskonale sprawdzi się także do masażu twarzy dorosłych, jako naturalny, delikatny peeling. Odporna na działanie chemikaliów. Dzięki swojemu najszlachetniejszy gatunkowi honeycomb nazywana jest „królową gąbek”. Całkowicie biodegradowalna.

Gąbka skutecznie oczyszcza skórę masując ją i pobudzając krążenie – idealna także do masażu twarzy osób dorosłych. Doskonale się pieni, co ogranicza zużycie mydła. Naturalne gąbki przy połowie są bardzo dokładnie czyszczone z muszelek i piasku, jednakże zaleca się sprawdzenie gąbki przed pierwszym użyciem.

Suche gąbki morskie są sztywne, robią się miękkie dopiero przy kontakcie z wodą. Przed użyciem zmocz gąbkę ciepłą wodą. Dokładnie wypłucz gąbkę po każdorazowym użyciu oraz pozwól jej całkowicie wyschnąć. Naturalne gąbki mają dłuższą żywotność niż syntetyczne, należy jednak o nie odpowiednio dbać.

OPINIA Otylii Jędrzejczak : Uwielbiam wodę i wszystko co naturalne zatem wybór naturalnych gąbek był oczywisty. W kąpieli nie tylko córeczki warto używać czegoś co w 100% pochodzi z natury

Royal Ducks – Lullalove

OPINIA: Świetny, “nieśmiertelny” gadżet do kąpieli. Pokolenia rosną a maluchy nadal dostają szału na punkcie tak prostej zabawki jaką są gumowe kaczki do kąpieli. Super!

Szczotka z naturalnego włosia 

Szczotka dla dzieci i niemowląt, polskiej marki Lullalove. Wykoanan z naturalnej szczeciny z drewnianą rączką w zestawie z praktyczną muślinową myjką.

Małych rozmiarów szczotka z naturalnym włosiem o idealnym stopniu twardości dostosowanym do skóry dzieci. Doskonale wyczesuje i masuje skórę głowy pomagając przy ciemieniusze. Pomocna przy rozczesywaniu kołtunów. W komplecie ze szczotką delikatna, muślinowa myjka, która sprawdzi się w codziennej pielęgnacji Maluszka.

Muślinowa myjka ok 40×40 cm. 40% CV bambus 60% bawełna. Myjka dostępna w różnych wzorach. Istnieje możliwość dokupienia otulacza oraz poduszki w pasujące wzory.

OPINIA Otylii Jędrzejczak: Włoski mojej córeczki są bardzo delikatne dlatego wybrałam szczotkę z naturalnego włosia. Jestem bardzo zadowolona z tego wybóru I moja córeczka także 😉

Kosmetyki Alphanova

woda micelarna do mycia skóry atopowej  –

Bardzo delikatna woda do mycia, bez spłukiwania. Do higieny dzieci i niemowląt ze skórą suchą i bardzo wrażliwą. Łagodnie oczyszcza twarz i ciało. Hypoalergiczna, zawiera rumianek BIO oraz lilię wodną. Doskonale sprawdza się na wakacjach, w podróży oraz na spacerze.

Przemywanie taką wodą twarzy niemowlęcia zalecane jest przez lekarzy pediatrów. Szczególnie wrażliwa skórka najmniejszych dzieci jest narażona na zaczerwienienia i podrażnienia. Woda łagodzi różnego rodzaju wysypki, jednocześnie zachowując naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry.Nie zawiera Sodium Laureth Sulfate ani pochodnych ropy naftowej – PEG.

Alphanova Bebe – Dermo Żel do Mycia Ciała i Włosów 500ml  – Hypoalergiczny, pieniący żel do mycia ciała i włosów, dzięki bardzo delikatnej formule, nie szczypie w oczy! Dla dzieci i niemowląt, do kąpieli i pod prysznic. Bardzo delikatny. Nie zawiera mydła. Zawiera naturalne ekstrakty z organicznej lilii wodnej, rumianku
i nagietka.Gliceryna roślinna i ekstrakt z mydlnicy lekarskiej zapobiegają wysuszaniu skóry i włosów przez twardą wodę. Pozostawia skórę i włosy miękkie i delikatne.

Zalety Dermo-Żelu Alphanova Bebe:

Hypoalergiczny** Nie zawiera parabenów, fenoksyetanolu, triclosanu Nie zawiera Sodium Laureth Sulphate 99.17% składników pochodzenia naturalnego Testowany dermatologicznie Testowany pod nadzorem pediatrów Formuła opracowana, aby zminimalizować ryzyko alergi Produkt nie testowany na zwierzętach Ekologiczne opakowanie Wyciągi roślinne nie pochodzą z roślin modyfikowanych genetycznie GMO Nie zawiera barwników, żaden ze skłdników nie jest pochodzenia zwierzęcego Bardzo delikatna formuła Formuła nie zawiera olejków eterycznych, które często uczulają

Alphanova Bebe – Krem Nawilżający do Twarzy do Skóry Atopowej 40 ml –Hypoalergiczny krem do twarzy, do skóry atopowej, szorstkiej i zniszczonej przez zimno. Zawiera nawilżające i ochronne aktywne składniki: olej ze słodkich migdałów BIO, glicerynę, masło shea, bawełnę i ekstrakt z rumianku.
Zawiera Alphaprotect® – opatentowany naturalny składnik aktywny, który tworzy naturalną ochronę skóry dziecka. Stymuluje tworzenie korzystnych dla organizmu bakterii, a hamuje rozwój szkodliwych bakterii.

Love Boo – Zestaw dla Mamy

Idealny zastaw dla mamy, brytyjskiej firmy Love Boo. Zestaw zawiera produkty odprężające dla mamy. Cztery luksusowe, super nawilżające do pielęgnacji skóry gadżety pozostawią miękką i cudownie pachnącą skórę.

Zestaw zawiera:Miękki i kremowy balsam do ciała 25ml Jedwabisty płyn do kąpieli 50ml Super uelastyczniający Olejek 50ml Kojący olejek 50ml

OPINIA Otylii Jędrzejczak:  Organiczne, ekologiczne, bio – tak lubię i  zwracam na to szczególną uwagę. Skóra mojej córeczki jeśli tylko może powinna być pielęgnowana kosmetykami wyprodukowanymi bez sztucznych barwników, peg’ów, sls’ów w kooperacji z naturą – bo nie ma nic lepszego!

Dla siebie wybrałam zestaw LOVE BOO – świetna kombinacja naturalnych kosmetyków – bez wątpienia można poczuć się jak w ekologicznym SPA 😉

 

Pieluszki Beaming Baby 

W tych pieluszkach zdecydowanie obniżono liczbę substancji chemicznych zawartych w popularnych jednorazówkach. Skóra dziecka lepiej oddycha. Ponadto pieluszki Baby Beaming są całkowicie wolne od GM. Warstwy chłonnej pieluszki nie wykonano z plastiku, lecz z bawełny i kukurydzy. Nie narażasz więc dziecka na styczność ze szkodliwymi poliakrylanami.

• Wykonane z bawełny i skrobi kukurydzianej oraz materiałów oxo-biodegradowalnych (nie mylić z oxo-degradalnymi)!
• Warstwa absorbująca wykonana jest z miazgi papierowej o konsystencji bawełny.
• Materiał chłonny to skrobia kukurydziana, która jest w 100% biodegradowalnym absorbentem. Dodatkowo zawiera minimalną ilość kulek żelujących z poliakrylanu sodu – gwarancja nieprzemakalności do 12 godzin.


• Celuloza bielona nadtlenkiem wodoru, a nie chlorem.
• System zamknięcia (rzepy) z polipropylenu.
• Wolne od GMO.
• Biodegradowalne w 65% – rozkładają się po 4 latach.

OPINIA Otylii Jędrzejczak: lubię wiedzieć, że moja obecność na świecie nie generuje zbyt dużej ilości śmieci. Przy doborze pieluszek dla mojej córki szukałam takich, które nie będą setkami lat zalegały na ziemi. Wybrałam takie, które są biodegradowalne I w dodatku ( po raz kolejny ) bardzo naturalne – Fajnie, że ktoś pomyślał o takim rozwiązaniu, bo pieluszek zużywa się naprawdę dużo ( śmiech )

 

Chusteczki WaterWipes 

Najbezpieczniejsze chusteczki do pielęgnacji i oczyszczania delikatnej skóry noworodków i dzieci. Delikatny i czuły dotyk mamy w połączeniu z najprostszym składem na świecie. Delikatna tkanina w połączeniu z czysta wodą oraz odrobiną ekstraktu z pestek grejpfruta. Tak powstał przepis na bezpieczne i skuteczne oczyszczanie wrażliwej skóry Malucha.

Chusteczka Water Wipes naprawdę została nasączona wodą! Właśnie dlatego jej stosowanie jest bezpieczne, wygodne i nie ma obawy o podrażnienia i reakcje alergiczne skóry.

OPINIA Otylii Jędrzejczak: Chusteczki nasączone tylko wodą i ekstraktem z grejpfruta. Są wyjątkowe I nie podrażniają skóry. Polecam!

 

Jollein – Mięciutki Rożek-otulacz Kremowy miś 105x100cm

Rożek, otulacz, kocyk i mata do zabawy, czyli kilka rzeczy w jednym, holenderskiej marki Jollein. Rożek jest wykonany z mięciutkiego nie mechacącego się polaru, który przyjemnie otula dziecko. Maluszek jest dobrze chroniony przed zimnem. Rożek idealnie sprawdza się jako śpiworek do fotelika samochodowego, posiada otwory zapinane na rzepy do pasów bezpieczeństwa.

Wygodny kapturek dla ochrony główki dziecka. Po rozłożeniu może służyć jako kocyk do przykrycia lub mata do zabawy. Duży rozmiar rożka pozwala na swobodne otulenie dziecka, aby czuło się swobodnie. Rożek w odcieniach szarości z gwiazdką. Rozmiar: 105×100cm.

OPINIA Otylii Jędrzejczak : puchaty, mięciutki czyli taki jaki, właśnie, powinien być kocyk:)!

Pojemnik na akcesoria Jolleinmięta oraz róż Pojemnik na akcesoria takie jak, pieluszki, skarpetki, drobne zabawki, artykuły higieniczne, kosmetyki. Posiada łatwo zmywalną wkładkę wewnątrz.

OPINIA Otylii Jędrzejczak : przydatne zawsze przy małym dziecku. Mogę je trzymać przy przewijaku, mogę ich używać dla siebie. Są miekkie więc łatwo je złożyć I schować. Przydatny gadżet.

 

śpiworek Jollein różowy z długim rękawem 

Całoroczny śpiworek, holenderskiej marki Jollein z kolekcji Mini waffle, wykonany z niezwykle przyjemnej, wysokogatunkowej bawełny, aby skóra dziecka mogła swobodnie oddychać. Innowacyjny system odpinanych rękawów pozwala na regulowanie stopnia ogrzania dziecka.

Maluszek nie wymaga już dodatkowego okrycia. Bezpieczna ochrona szyi za pomocą tzw. zakładki materiałowej nie dopuszcza do przypadkowego podrażnienia skóry. Suwak ““zip click”“ na całej długości śpiworka pozwala na szybkie i swobodne przewinięcie malucha. Śpiworek jest obszerny, nie krępuje ruchów dziecka i zapewnia maluchowi spokojny sen. Odpowiedni dla dzieci od 18 do ok 36 miesiąca. Całkowita długość śpiworka: 110cm.

OPINIA Otylii Jędrzejczak : Zimne noce tylko w takim śpiworku. Nóżki nie mają szans się rozkopać, w ręce ciepło. Same atuty. W dodatku wiem jak ubrać małą pod spód dzięki wskaźnikowi TOG J Polecam nie tylko na jesienne noce!

Ręcznik Szary Jollein 

Niesamowicie miękki i przytulny ręcznik z kapturem, holenderskiej marki Jollein. Bawełna z której wykonany jest ręcznik nie podrażnia skóry dziecka i doskonale wchłania wodę. Duży rozmiar pozwala na swobodne okrycie dziecka. Rozmiar: 75×75cm

OPINIA Otylii Jędrzejczak: Jest miły w dotyku, ma kapturek, czego chcieć więcej. Córeczka po kąpieli sucha i zadowolona to i ja szczęśliwa.

Kocyk Szary Diamond Jollein 

Najcieplejszy spośród wszystkich kocyków, holenderskiej marki Jollein, z kolekcji Diamond w odcieniu brudnego różu. Dwie warstwy, grubej bawełny i mięciutkiego polaru zapewniają wysoki stopień ogrzania. Kocyk doskonale sprawdzi się podczas spacerów w okresie jesienno-zimowym lub jako okrycie w łóżeczku.

Delikatny wzór tkanej bawełny i jednobarwnego polaru sprawiają, że kocyk jest wyjątkowo piękny i przytulny. Prać w 30 stopniach, nie wirować, nie wybielać, nie prać chemicznie, suszyć na płasko.

Rozmiar: 75 × 100 cm, Kolor: Brudny róż, Skład: 50% wysokogatunkowa bawełna/50% akryl, 100% poliester, Skala TOG: 2.4

OPINIA Otylii Jędrzejczak: Kocyków nigdy dość. Ten jest w dodatku w naturalnym kolorze I bardzo ciepły. Mogę go używać w domu, na pikniku, w wózku.

Mata EZPZ do zabawy i jedzenia 

Flower Play Mat amerykańskiej marki EZPZ to podkładka do wszelkiego rodzaju kreatywnych zabaw oraz sześć małych pojemniczków na drobne elementy w jednym.

Innowacyjna silikonowa mata mocno przywiera do stołu, biurka czy innej gładkiej powierzchni, na której ją położysz. Dzięki temu dziecko nie będzie w stanie jej przesunąć czy zrzucić.

Ma prostokątny kształt, estetyczny wygląd i ładny, intensywny kolor. Zintegrowane miseczki (6), których rozmiar dostosowany jest do małych rąk, tworzą na niej kształt kwiatka, na pozostałej powierzchni zmieści się zaś bez trudu kartka A4. Mata przeznaczona jest do zabaw plastycznych, jak malowanie lub rysowanie (pojemniczki doskonale nadają się na farby, wodę i mniejsze kredki świecowe) oraz innych twórczych aktywności, np. z użyciem koralików, magnesów czy klocków. Dziecko z łatwością samo posegreguje wszystkie drobne elementy w miseczkach, a w trakcie zabawy – bez trudu je z nich wyjmie. Możliwość samodzielnego korzystania z maty pomoże mu m. in. w rozwoju umiejętności motorycznych.

Podkładka wykonana jest z wyjątkowego, bezpiecznego silikonu spożywczego, może mieć zatem również kontakt z jedzeniem – sprawdzi się doskonale przy dekorowaniu ciasteczek, samodzielnym przyrządzaniu mini-pizzy przez małego kucharza czy podczas przyjęcia – jako urocza deseczka na przekąski i dipy.

• Nie zawiera BPA, PVC, ołowiu czy ftalanów.

• Hipoalergiczna.

• Antybakteryjna – nie rozwiną się na niej żadne bakterie, grzyby, ani pleśń.

• Łatwo się ją czyści już samą ciepłą wodą z mydłem. Można również myć w zmywarce.

• Można podgrzewać w mikrofalówce.

• Można używać w piekarniku (do 175 stopni).

• Podkładka zabezpiecza stół (czy inną powierzchnię) przed większością bałaganu, robionego przez dziecko podczas twórczych zabaw.

• Szczególną zaletą produktów EZPZ jest również to, że będą zawsze wyglądać jak nowe – silikon nie ulega bowiem korozji, nie rysuje się, ani nie przebarwia – jest więc właściwie niezniszczalny.

Wiek: 9 m +

Wymiary: 42 × 31 × 3,2 cm (mieści się na niej format A4)

Materiał: 100% silikon

OPINIA Otylii Jędrzejczak: Świetne rozwiązanie nie tylko do zabawy ale też jedzenia. Specjalne wgłębienia są idealne na wszystkie skarby maluszka czy składniki menu. Mata jest idealna do czyszczenia przez co miejsce pracy lub jedzenia łatwo wysprzątać. Jest antybakteryjna i hipoalergiczna. Dodatkowym bonusem jest możliwość wrzucenia jej do zmywarki i mikrofalówki. Bardzo kreatywne rozwiązanie, które wykorzystamy nie tylko do zabawy.

 

Lassig – Glam Label Torba z akcesoriami Rosie Rose

Pojemna i wyjątkowo praktyczna torba niemieckiej marki Lassig, pełna ciekawych rozwiązań, które pozwolą ci sprytnie posegregować nie tylko niezbędne akcesoria dla malucha, ale również twoje rzeczy, jak telefon, notatnik czy klucze. Torba Rosie nie jest typową torbą do wózka, to także stylowy kobiecy dodatek, zaprojektowany zgodnie z najnowszymi trendami. Daje wiele możliwości noszenia i posiada szereg przydatnych akcesoriów.

Co wyróżnia właśnie tę torbę: – piękny, głęboki, pudrowo-różowy kolor z lekkim połyskiem i wyjątkowe różowozłote suwaki oraz logo marki, dzięki którym prezentuje się modnie; – niezwykły kształt trapezu; – stosunkowo niewielka waga (kilogram); – solidne wykończenia i prosty design; – szeroka i miękka rączka do noszenia na ramieniu, w górnej części wykończona ekoskórą; – dodatkowy pasek, z regulacją długości do noszenia przez ramię, a także – jako plecak; – dwa uchwyty (karabińczyki) z rzepami do mocowania torby na ramie wózka; – pojemna kieszeń główna, zapinana na półokrągły suwak; – liczne kieszenie wewnętrzne, pozwalające dobrze zorganizować przestrzeń, w tym: 1 większa na suwak, 4 większe otwarte (po 2 na każdej ze ścianek), 2 mniejsze rozdzielone zatrzaskami, które można odpiąć,

uzyskując jedną większą kieszeń –idealną na chusteczki i zapas śliniaków; dwie mniejsze przegródki wykończone gumką – doskonałe na słoiczki z obiadkiem czy napój oraz jedna mniejsza z boku, np. na krem lub telefon; – poręczna, składana mata do przewijania, w kolorze torby; – opakowanie termoizolacyjne na butelkę, w kolorze torby; – przypięty brelok na klucze– dzięki niemu nie będziesz musiała już nigdy tracić czasu na ich szukanie; – 1 wodoodporna kieszeń zewnętrza na suwak, jakby ukryta na plecach torby – świetna na mokre ubranko czy pieluszkę; – materiał łatwy w czyszczeniu i odporny na wilgoć.

Wymiary: 40 × 19 × 30 cm
Waga: 1 kg

OPINIA Otylii Jędrzejczak : duża, wygodna z całą masą niezbędnych kieszonek i przegródek. Pomieści wszystkie niezbędne akcesoria przydatne mamie przy tak małym brzdącu. A i sama znajdę tam przestrzeń na  “prywatne” skarby.

Pudrowy kolor jest jej dodatkowym atutem i fakt, że wygląda jak modna torba dla kobiety. Mogę ją przyczepić do wózka, mogę iść z nią na spotkanie. Mogę mieć w niej dwie kieszenie lub jedną całkiem sporą. Brelok na klucze przyda się niewątpliwie na stałe miejsce na klucze ( wreszcie “koszmar”z poszukiwaniem ich w przepastnej torbie zakończy się bezpowrotnie) Wodoodporna kieszeń to już absolutny hit – wreszcie będę miała miejsce na mokrą pieluszkę czy ubranko czy swój mokry kostium (śmiech ) Świetna!

Janod – Piramida – Pory Roku

Kartonowe klocki w pudełku z poręcznym uchwytem od JANOD . Piramidka składa się z klocków, które maluszek może układać jedne na drugie oraz tworzyć z nich różne budowle. Na poszczególnych ściankach znajdziemy obrazki przedstawiające pory roku.

Zestaw zawiera 10 kwadratowych klocków. Zabawka wykonana z kartonu.
Wymiary: 13,5cm x 13,5 cm x 87 cm.

OPINIA Otylii Jędrzejczak :Gdy tylko małe ciekawskie rączki po nią siegną nie będzie końca zabawy. Przecież ile radości budzi u maluchów budowanie wieży i jej burzenie – pierwsze, prawdziwe doświadczenie z ewidentnym efektem “pracy” dziecka. Kolorowa, bardzo dobrze wykonana – na długo nam posłuży.

Kaloo – Lalka w Pudełku Kolekcja Tendresse 32cm Perle

Urocza lalka-przytulanka francuskiej marki Kaloo to idealna pierwsza przyjaciółka Twojej małej córeczki. Wykonana z wysokiej jakości, bezpiecznych dla dzieci materiałów.

Zapakowana jest w eleganckie pudełko z delikatnym kwiatowym wzorem i rączką-wstążką do wygodnego przenoszenia.
Idealnie nadaje się na prezent.Wiek: 0+Rozmiar: 32 cm. Wymiary pudełka: 36 × 8,5 × 19,5 cm

OPINIA Otylii Jędrzejczak : Idealna na pierwszą laleczkę. Miekka, w pastelowych kolorach, subtelna, eteryczna. Aż chce się do niej przytulić. Moja córeczka zapewne będzie chciała z nią zasypiać 🙂!

 

MATA SKIP HOP – PLayspot Grey Cream Geo 

Duża mata piankowa dla dzieci. Idealna do zabawy i zabezpieczająca przed skutkami upadku. Mata Play Spot jest przeznaczona dla dzieci od 10m+. Nie zawiera BPA, ftalatów oraz PVC.

Jest zrobiona z innowacyjnego tworzywa EVA całkowicie bezpiecznego dla dzieci. Mata nie ma nieprzyjemnego zapachu w poronaniu do większości mat dostępnych na rynku.
Istnieje możliwość rozłożenia całej maty o wymiarach 180 × 144 cm lub tylko jej połowy.
Niezastąpiony element w każdym pokoju dziecinnym.

OPINIA Otylii Jędrzejczak :raczkowanie, turlanie, leżenie, zabawa –wszystko można zrobić na tej macie. To jest w niej właśnie wyjątkowe! – jest duża, bardzo wygodna, szybka do złożenia. Łatwo ją wytrzeć. Fajnie wygląda!

 

Skip Hop – Zabawka do Wózka Jamnik Wesołe Podwórko

Mięciutka i miła w dotyku spirala do fotelika i wózka amerykańskiej marki Skip Hop. Muzykalna zabawka zapewnia dziecku rozrywkę w czasie każdego spaceru – wystarczy, że owiniesz ją wokół uchwytu od wózka lub nosidełka. Kontrastowe, biało-czarne wzory oraz wyraziste kolory zapewniają dziecku stymulację wzrokową. Stymulację dotykową w czasie zabawy zapewniają szeleszczące uszy, wstążki, opalizujący materiał, pierścień-grzechotka i inne! Ponadto nasz wesoły Jamnik szczeka i gra dwie piosenki!

Zabawka odpowiednia dla dzieci w wieku 0+ Wyraźne, kontrastowe kolory zapewniające stymulację wzrokową Z łatwością owiniesz wokół uchwytu od wózka lub nosidełka Muzykalny pies szczeka i gra dwie piosenki Wstążki, szeleszczące uszy i pierścień-grzechotka zapewniają stymulację dotykową Wiszący gryzak w kształcie biedronki Opalizujący materiał Współgra z kolekcją Wesołe podwórko Nie zawiera BPA, PVC oraz ftalanów Wymiary (cm): 22,5 × 15 × 16.

Skip Hop – Zabawka Aktywny Królik Wesołe Podwórko

Miękka, kolorowa zabawka do wózka firmy Skip Hop. Można przypiąć ją do nosidełka samochodowego, wózka lub łóżeczka. Chwytanie tej zawieszki w rączki, stymuluje zmysł dotyku dziecka. Zabawka odpowiednia dla dzieci w wieku 0+ Kontrastowe wzory i kolory Pociągnij za gryzak w kształcie chmurki, a wzory i kolory zaczną wirować Szeleszczące uszy Łatwe do chwytania, miękkie łapki Posiada specjalny uchwyt, dzięki któremu można przymocować zabawkę do wózka lub nosidełka Współgra z kolekcją zabawek Wesołe podwórko Nie zawiera PVC oraz ftalanów Wymiary (cm): 15 × 11.5 × 33

OPINIA Otylii Jędrzejczak : Kolorowe, z mnóstwem elementów. Tu coś mruga ,tam coś gra ale wszystko jest w idealnych proporcjach – nienachalne. Świetna grafika, pomysłowe połączenie miejsca do zabawy z twórczym myśleniem ( nie sposób oderwać wzroku )

 

Skip Hop – Zabawka do Raczkowania Explore & More

Zabawka do raczkowania – zaprojektowana by rosnąć razem z dzieckiem poprzez 3 etapy. Pierwszy etap zabawy (dla dzieci, które jeszcze nie raczkują) polega na zabawie pszczółką-grzechotką, która zabawnie kołysze się i nie upada. Na drugim etapie zabawy (dla dzieci, które zaczynają raczkować) pszczółka jeździ dookoła w swojej chmurce. Kiedy dziecko wyciągnie pszczółkę, pojazd zaczyna kręcić się wokół własnej osi. Trzeci etap (dla dzieci, które swobodnie raczkują) polega na tym, że pojazd pszczółki, w przeciwieństwie do drugiego etapu, nie porusza się już według określonego schematu. Ucieka przed maluchem w różnych kierunkach.

Żywiołowa zabawa gwarantowana! Pojazd pszczółki unika przeszkód dzięki wbudowanym czujnikom. Nasza zmotoryzowana pszczółka rzuca wyzwanie i zachęca wszystkie maluchy to tego, by uczyły się podążać na czworaka za kolorowymi światełkami, energetycznymi dźwiękami i słodkimi odgłosami bzyczenia.

Nie zawiera PVC oraz ftalanów
Zabawka odpowiednia dla dzieci w wieku 5m+

OPINIA Otylii Jędrzejczak : Trochę motywacji do żmudnego procesu raczkowania nigdy nie zaszkodzi 😉 Ta w dodatku świetnie wygląda, ma światełka, kręci się…Moja córeczka dzielnie za nią podąży:)!

 

Sówka Pozytywka

OPINIA Otylii Jędrzejczak:  Bardzo lubię sowy i pozytywki. Połączenie jest naprawdę udane. Możemy się do niej przytulać i słuchać. Wyciszenie w wieku mojej córeczki jest niezbędne a z tą pozytywką uda się na pewno – Śliczna!

Pościel Maki Mon Ami – Flaming Maja

Maki Mon Ami to kolekcja dla dzieci, stworzona przez jednego z najlepszych polskich projektantów – Dawida Wolińskiego.

Poduszka i przytulanka w jednym. Niezwykle miękka i delikatna, uwielbia być przytulana i przytulać, kiedy trzeba. Towarzyszy przy zabawie, przy pocieszaniu i przy zasypianiu.
Używana do szycia luksusowych pościeli, tkanina ta wyróżnia się idealną gładkością, miękkością i tym, że jest zawsze delikatnie chłodna w dotyku. Poduszka do przytulania stanowi piękną dekorację łóżeczka, szybko staje się też ulubionym towarzyszem dziecka.

Użyta tkanina i barwniki posiadają certyfikaty OEKOTEX 100 klasa I i są bezpieczne dla dzieci.Skład: 100% satyna bawełniana, wypełnienie antyalergiczne 100% poliester. Wymiary: ok. 47 × 33 cm +/- 3cm

OPINIA Otylii Jędrzejczak: Delikatna satyna jest niebywała w dotyku. W dodatku zarówno poduszka do przytulania jak i pościel są po-prostu przepiękne. Ozdobią łóżeczko i sprawią, że kolorowa grafika ożywi to miejsce. Fakt, że wyszła spod ręki projektanta Dawida Wolińskiego jest dodatkowym atutem. Rzeczy od maki nie są przesłodzone, łączą humorystyczne rysunki z praktycznym rozwiązaniem.

BEABA – Babycook Grey

Niezbędny w kuchni każdej mamy, która chce aby jej maluszek jadł posiłki pełne witamin oraz składników odżywczych. Dzięki Babycook, francuskiej firmy Beaba, okres przechodzenia z mleka mamy na normalne jedzenie będzie o wiele łatwiejszy.

Posiada funkcję gotowania na parze, miksowania, rozmrażania oraz podgrzewania. Wyposażony jest w szpatułkę która ułatwia wyjmowanie koszyczka z jedzeniem, przykrywkę do mielenia, książkę z przepisami w języku francuskim, angielskim i włoskim.
Pojemność dzbanka: 1100 ml.


Z Babycook możesz:

– gotować na parze – miksować – rozmrażać – podgrzewać.

Przygotuj wszystkie posiłki dla swojego dziecka w jednym wielofunkcyjnym urządzeniu – od przekąsek po desery i zrób to w 15 minut!. Babycook znany jest na świecie już od 20 lat!

OPINIA Otylii Jędrzejczak :Zdrowe odżywianie to podstawa. A szybkie I łatwe przygotowanie przy dziecku nabiera znaczenia. W dodatku można go wykorzystać do przygotowania dań również dla innych członków rodziny. Z pewnością będziemy go poważnie eksloatować ( rozmrażanie, podgrzewanie, miksowanie… Czy jest coś czego Bebycook nie potrafi 🙂?)

Fakt, że obudowa nigdy się nagrzewa jest wyjątkową zaletą – będę bezpieczna, że nasza córeczka nie poparzy się w pobliżu tego urządzenia. Polecam!

 

Beaba – Sztućce w Etui Nude

Sztućce z tworzywa dla dzieci francuskiej firmy Beaba, nie zawierają żadnych niebezpiecznych substancji, w tym BPA.

Dostosowane do małych rączek dziecka, ułatwią naukę samodzielnego jedzenia. Praktyczne etui sprawia, że sztućce możecie mieć zawsze przy sobie.

Beaba – Śliniak z Kieszonką Bunny

Bardzo łatwy w czyszczeniu śliniak z praktyczną kieszonką francuskiej firmy Beaba. Wykonany z elastycznego materiału.

OPINIA Otylii Jędrzejczak : Świetnie wyprofilowane, dla mnie comfort zakładania… Śliniak pozwoli na “kulinarne eksperymenty” bez plam na ubrankach.A dla nas zostanie ten komfort i wspólna zabawa przy pierwszych posiłkach. Możliwość zawiązania na szyji pozwoli nam rosnąć 😉

Dzięki wiązaniu z tyłu głowy w łatwy sposób możemy dopasować śliniak do dziecka.Wiek: 6m+

Grzechotka, maskotka, piłeczka MIFFY  – TIAMO 

Mięciutka maskotka, holenderskiej marki Tiamo. Zabawka została wykonana z wysokiej jakości, bezpiecznych dla dzieci materiałów i jest milutka w dotyku. Będzie doskonałym towarzyszem każdego malucha. Wydaje przyjemny dla ucha dźwięk. Wymiary: 25 cm.

Piłeczka TIAMO jest mięciutka i lekka – idealna do przytulania, turlania i zabawy. Zabawka zachęca do raczkowania.Wiek dziecka: 6m+

Grzechotka MIFFY Wydaje przyjemny dla ucha dźwięk.W sam raz na prezent dla maluszka. Wymiary: 18cm

OPINIA Otylii Jędrzejczak : Śmieszne małe grzechotki i zabawki z MIFFY lubią chyba wszystkie dziewczynki. Moja córcia na pewno. Delikatny desing, pastelowe odcienie. Delikatność , zwiewność – fajne!

 

Leżaczek BABYBJORN 

Leżaczek dla dziecka, szwedzkiej firmy BabyBjorn, to świetne rozwiązanie dla świeżo upieczonych rodziców i ich maleństw. Wykonany z wysokiej jakości materiału na metalowym stelażu. Kołysząc się w leżaczku, maluszek w naturalny sposób stymuluje swój rozwój motoryczny oraz rozwija zmysł równowagi.

Rytmiczne i ciche kołysanie uspokaja i relaksuje dziecko. Miękka tkanina, z której wykonane jest siedzisko leżaczka opatula ciało dziecka zapewniając mu prawidłowe podparcie.

Ergonomiczny kształt zaprojektowany wspólnie z pediatrami
Wiek: od 0 do 24 miesięcy i wadze od 3,5 kg do 13 kg

OPINIA Otylii Jędrzejczak: Prostota, bujanie, oglądanie świata w postaci bujaczka wyszło Babybjorn idealnie. Można go łatwo złożyć przez może nam towarzyszyć wszędzie tam gdzie jesteśmy. Moja córeczka uwielbia w nim siedzieć i delikatnie się kołysać. Świetne, proste rozwiązanie dla każdej mamy – polecam!

 

Dziękujemy za rozmowę :)!

Zdjęcia: Kaśka Marcinkiewicz / Projektmatka.pl
Make Up: Magia Gontarczuk