Uwielbiamy pomysłowe, mądre propozycje dla dzieci. Szczególnie teraz kiedy łatwo zagubić się w propozycjach na prezenty dla dzieci, cenimy te, które są  dla nich atrakcyjne  i  rozwijają ich wyobraźnię, stymulują, bawią, uczą.

Kiedy główka maluszka pracuje, zadowolenie odczuwają: mama, tata, babcia, ciocia – słowem cała rodzina cieszy się niezmiernie. Zwróćcie uwagę na propozycje PETIT COLLAGE marki, która postawiła na maluszków – potrafi sprawić im radość i być częścią ich pierwszej edukacyjnej drogi – nauka przez zabawę – lubimy to :)!

Kolorowe, intrygujące, zachęcające do zabawy: puzzle, sortery, układanki, wieże, gry, zabawki do ciągnięcia – wszystkie robią duże wrażenie i koniecznie powinniście wziąć je pod uwagę robiąc listę prezentów dla swoich milusińskich. Rzeczy Petitt Collage nie zabrakło wśród wyborów naszych blogerek w akcji #gwiazdkazmamissima – sprawdźcie co wybrały:)!

 

Zaczynamy od propozycji dla tych najmłodszych. Cudowna TOCHA – córeczka @kinga_szy wybrała zabawkę do ciągnięcia połączoną z sorterem. Dzieciaki w tym wieku ( 1,5 – 3 lat ) uwielbiają coś ciągnąć lub pchać 🙂

 

 

 

Zdjęcie: @kinga_szy

Kolorowy sorter w kształcie Aligatora do ciągnięcia  potrafi podbić serce niejednego dzieciaka a – Tośka na jego punkcie absolutnie oszalała. Dodatkowym bonusem jest sorter – maluszek musi przyporządkować klocki w określonym kształcie do otworu – maluszki uwielbiają takie „szarady” – główka pracuje.

Podczas zabawy dzieci uczą się kształtów, kolorów oraz precyzyjności podczas wrzucania klocków do odpowiednich otworów. Rozwijają zdolności manualne i wyobraźnię dziecka, a dodatkowym bonusem jest to, że zabawka jest wykonana z drewna.

Dla dzieciaczków powyżej 4 roku życiam Petit Collage ma propozycję na długie godziny zabawy. Magnetyczne ubieranki ciekawa tematyczna układanka, która sprawdzi się w domu,  w poczekalni u lekarza, w podróży.

Zdjęcie:@flamastrempisane 

 

Magnetyczne ubieranki wykonane są  z najwyższej jakości materiałów. Pudełko wewnątrz kryje w sobie przepiękne tło które posłuży jak sceneria do zabaw konkretnymi bohaterami. Dodatkowa wyjmowana, poręczna tacka wyjęta z pudełka pomieści wszystkie luźne elementy. Zapewni dziecku wiele godzin zabawy, rozwijając umiejętności motoryczne dziecka, wyobraźnię oraz inspirują do kreatywnej zabawy.

 

Zdjęcie:@greyantracyt 

Dzieciaki uwielbiają puzzle – te mniejsze i większe. Petit Collage ma na nie naprawdę kilka fajnych pomysłów. Przede wszystkim puzzle tematyczne – więc jeśli macie malucha, który jakiś temat szczególnie uwielbia Petit  Collage z pewnością spełni oczekiwania brzdąca.

zdjęcie:@ms_baika 

Na zdjęciu puzzle podłogowe  SYRENKA 

Po drugie w ofercie tej marki znajdziecie puzzle dla młodszych i starszych. Przygodę z puzzlami najlepiej zacząć od puzzli beginner ( początkujący) gdzie maluszek może połączyć kilka kształtów w dwuczęściowych puzzlach – początki są zawsze wyzwaniem więc warto zadbać aby maluszek miał poczucie zwycięstwa 🙂

Zdjęcie:@hakauuka 

Petit Collage to także niezwykłe puzzle przestrzenne i podłogowe ( zdjęcie: @greyantracyt – puzzle podłogowe pociąg ) , które mogą być scenerią do innych zabaw np z pociągami czy samochodzikami 🙂

Na koniec postanowiliśmy pokazać Wam cudowne wieże – kostki do układania  Petit Monkey – maluchy je uwielbiają – budują, burzą, budują, burzą i tak w kółko 🙂

Jak się okazuje takie wieże można nawet podjadać  – pomysłów na zabawę czy naukę ( wieże Petit Collage mają różne tematy.

Wszystkie kostki do układania PETIT COLLAGE znajdziecie TUTAJ 

Petit Collage to cała masa możliwości na prezent. Oprócz wyżej przedstawionych opcji możecie znaleźć jeszcze : GRY np. ulubiona większości dzieciaków MEMO,  plecaki czy lunchboxy, klocki drewniane czy maski do własnoręcznego wykonania 🙂  – koniecznie sprawdźcie wszystkie propozycje tej marki – nie mamy wątpliwości, że znajdziecie coś dla swoich dzieci na prezent pod choinkę 🙂

 

Zdjęcie profilowe: @pastel_stories