Natalia jest osobą, która ze szczególną dbałością przygotowuje Święta Bożego Narodzenia.

Lepienie pierogów, własnoręcznie zrobiony kalendarz adwentowy czy wspólne ozdabianie domu to już tradycja. Z małymi córeczkami to duże wyzwanie, ale jak pewnie wiecie nie ma rzeczy niemożliwych dla mam – szczególnie przed Gwiazdką.

Dla dopełnienia atmosfery niezbędny jest jedynie pachnąca choinka  Św. Mikołaj i prezenty – dla 4-  miesięcznej Oliwki to wyzwanie, ale okazuje się, że wybór jest strzałem w 10 – tkę.

5 – letnia Lena „podkrada” zabawki Oliwce – nas to nie dziwi. Sigikid i Rubbabu wiedzą jak skraść serca dzieciaków !

 

Co takiego skradło uwagę małej Oliwki?, bez czego Natalia @domowazasadzka nie wyobraża sobie Świąt? oraz jaki powinien być ten idealny prezent dla maluszka? – zapraszamy do przeczytania rozmowy z niezwykle kreatywną mamą dwóch córeczek 🙂 ! w kolejnej odsłonie #gwiazkazmamissimą 

 

 

Zdjęcie:@domowazasadzka

 

 

Jak wyglądają przygotowania do świąt z maluszkiem na rękach ?

 

Szczerze? To właściwie nie wyglądają. Jestem pod wrażeniem tego jak nie jestem w stanie zrobić wszystkiego tego co sobie założyłam. Nie bez powodu planuję wszystko z ogromnym wyprzedzeniem. Wiem, że gdybym zostawiła wszystko na ostatnią chwilę mogłoby się to źle skończyć.

 

Starsza córeczka Wam pomaga ?

 

Oczywiście pomaga jak tylko może. Mniej więcej  w stylu – mama wszystko zrobi, ja odpocznę bo boli mnie noga, ręka, palec i jestem ostatnio bardzo zmęczona. Chociaż nie mogę narzekać, wzięła sobie do serca mycie okien balkonowych cytuję: „Czy Lucy (nasz pies) musi cały czas brudzić szybę? Przecież nie będę tego myła 3 razy dziennie!” – przynajmniej wie jak ja czuję się w walce z jej zabawkami w salonie ;)!

 

 

Zdjęcie:@domowazasadzka

 

 

Jak starasz się stworzyć atmosfere Świat w domu ?  Podczas naszych rozmów zdradziłaś jak wielką  wagę przykładasz do przygotowania kalendarza adwentowego , powiesz coś więcej ?

 

Tak, kalendarz adwentowy to dla mnie coś bardzo ważnego. Zawsze chciałam żeby moje dzieci miały szczęśliwe dzieciństwo – elf który przychodzi przez 24 dni i ma na każdy dzień inne zadanie bardzo pomaga stworzyć atmosferę. Czekam cały rok żeby zobaczyć to jak Lenka cieszy się z każdego zadania i czasu spędzonego ze mną. Mam nadzieję, że Oliwia też za kilka lat będzie reagowała podobnie.

 

 

 

Zdjęcie:@domowazasadzka

 

Kim dla Twoich córeczek jest Św. Mikołaj ?

 

Staram się jak mogę, tłumaczę, opowiadam historie, ale nadal jest on osobą która przynosi prezenty. Lenka wyrobiła sobie zdanie i koniec! Nic nie jest w stanie tego zmienić. Może z Oliwką pójdzie łatwiej, chociaż mam wrażenie, że starsza siostra szybko przeciągnie ją na swoją stronę.

 

 

Zdjęcie:@domowazasadzka

 

Bez jakiej potrawy na świątecznym stole nie wyobrażacie sobie Wigilii ?

 

Zdecydowanie są to pierogi z kapustą i grzybami. W zeszłym roku robiłam je pierwszy raz w życiu, wszyscy jedli nic nie mówili także chyba nie było tak źle. Od dziecka zawsze siadałam przy stole tam gdzie stał półmisek z pierogami.

 

 

 

Zdjęcie:@domowazasadzka

 

Wasza rodzinna świąteczna tradycja to ….?

 

Zawsze chciałam mieć taką swoją tradycję, która przyciągnie moje dzieci i ich drugie połówki do nas do domu na święta. Taką którą wszyscy będą kojarzyć z naszymi świętami. Teraz będzie dopiero drugi rok, ale jest to ciasto czekoladowe z gruszkami. Jest fenomenalne! Mąż który nie je słodyczy, jadł nawet jak było jeszcze ciepłe.

 

 

Zdjęcie:@domowazasadzka

 

Twoje najpiękniejsze wspomnienie z dzieciństwa związane ze świętami ?

 

To jak tata brał mnie na ręce i pozwalał założyć gwiazdę na czubku choinki, potem stawiał mnie na podłodze, zdejmował gwiazdę i to samo robił z moją siostrą. Tak żeby każda z nas czuła się najważniejsza.

 

 

Zdjęcie:@domowazasadzka

 

Jakbyście mogli wybierać to co wybralibyście na święta: śnieg czy karpia ?

 

Śnieg! Mąż pewnie karpia, ale ma trzy dziewczyny w domu – więc zdecydowanie śnieg! Właściwie cztery dziewczyny, bo jeszcze Lucy. Nie wygra z nami! (śmiech)

 

 

Zdjęcie:@domowazasadzka

 

Idealny prezent pod choinkę dla dziecka powinien….?

 

Powinien wzbudzać emocje, takie które czuje się jak przy spełnionym marzeniu. Powinien też wywołać najpiękniejszy uśmiech i okrzyk radości.

 

Co znalazło się na waszej liście do Św. Mikołaja i dlaczego :)? 

 

 

 

Rubbabu – Żyrafa do Ciągnięcia Sensoryczny Różowa

 

Żyrafa do ciągnięcia marki Rubbabu. Wyjątkowe miękkie i przyjemne w dotyku zwierzątko-pojazd ma jaskrawy  kolor i intensywnie żółte koła. Dzięki prostej formie i stymulującej teksturze świetnie rozwija dziecięcą wyobraźnię. Oryginalnie wyprofilowane kształty sprawiają, że zabawa nią wspiera rozwój małej motoryki. Zabawka wyposażona jest w sznurek do ciągnięcia – zachęca dziecko do aktywności ruchowej, w tym do stawiania pierwszych kroków. Można ją bezpiecznie rzucać i ściskać.

 

….Testy przeprowadziła starsza córka, żyrafa po podłodze jeździ zadziwiająco szybko, co ważne uderzając w ścianę lub spadając ze znacznej wysokości nic jej się nie dzieje. A najważniejsze nie wydaje żadnych dziwnych dźwięków które śnią się po nocach….

Sigikid – Miękka Mini Grzechotka Żyrafa Red Stars

…Grzechotka jest lekka, Oliwia nie miała żadnego problemu aby ją utrzymać. A jej kolory na pewno zachęcają do zabawy…

 

 

Sigikid – Przytulaczek – komforter Owieczka Schnuggi

…Czuję potencjał ze względu na to, że moje dzieci bardzo lubią się przytulać Lenka ma swoją ulubioną poduszkę, Oliwka będzie miała owieczkę…

Rubbabu – Samochód Sensoryczny Różowy

…Pamiętam jak Lenka kiedyś powiedziała mi dlaczego ona nie ma żadnego samochodu do zabawy. Teraz postanowiłam być ciut bardziej przygotowana i mieć auto przy Oliwii. Myślę, że zabawki Rubbabu są odpowiednie dla dzieci od 4 miesięcy do trochę ponad roku. Póki co Oliwka uzywa tej zabawki jako gryzak. A ta sprawdza się świetnie!…

Sigikid – Lew w Paski 40 cm Patchwork Sweety

…Zdecydowanie dla starszych dzieci. Poczeka w pokoju na swoją kolej. Oliwii tak się spodobał, że wyrwała mu garść włosów z grzywy…

Rubbabu – Piłka sensoryczna  Wirus –  Różowa

…Mimo, że w nazwie występuje słowo wirus. Zabawka ta jest antybakteryjna i odporna na roztocza, co jest bardzo ważne przy małym dziecku. Nie posiada ostrych i twardych krawędzi, a jej wypustki pozwalają poznać dziecku przeróżne kształty…

Sigikid – Miękkie Kręgle z Grzechotką 12m+ PlayQ

Miękkie kręgle do gry, niemieckiej marki Sigikid, wykonane z najwyższej jakości, bezpiecznych dla dzieci materiałów. Gra w kręgle zachęca malca do aktywności ruchowej, czołgania się, raczkowania, nawet stawiania pierwszych kroków. Rozwija też jego zdolności poznawcze, np. dostrzeganie związków przyczynowo-skutkowych oraz ćwiczy tzw. małą motorykę (chwytanie, rzucanie).

…Bardzo dobry pomysł umieszczenia w kręglach grzechotki. Przy każdym uderzeniu piłką delikatnie dzwonią. Nasze przejęła Lenka bo podobno kręgli nigdy nie miała, a zawsze marzyła…

Sigikid – konik morski  / zawieszka do fotelika

…Dzięki swoim żywym kolorom zwraca uwagę dziecka podczas jazdy samochodem. Jedyny minus to zdecydowanie mógłby być większy, Oliwia dosyć szybko się denerwowała, że nie jest a stanie go dotknąć. Dlatego jeździ z nami tylko w córki rączkach…

Rubbabu – Autobus Sorter z 6 Klockami Sensoryczny Różowy

Sorter autobus indyjskiej marki Rubbabu. Wyjątkowy miękki i przyjemny w dotyku pojazd ma jaskrawy różowy kolor, czarne koła i 6 różnokolorowych geometrycznych klocków (sześciokąt, gwiazda, kwiat, koło, trójkąt i kwadrat) do umieszczenia w odpowiednich otworach na bocznych ścianach autobusu. Dzięki prostej formie i stymulującej teksturze świetnie rozwija dziecięcą wyobraźnię. Oryginalnie wyprofilowane kształty sprawiają, że zabawa nim wspiera rozwój małej motoryki. Dla starszych dzieci sterowanie autobusem to z kolei lekcja koordynacji ręka-oko. Można go bezpiecznie rzucać i ściskać. Jak każdy sorter, zabawka pobudza też logiczne myślenie i uczy rozpoznawania figur.

 

 

 

 

…Te zabawki ujęły mnie za serce! Każda jedna jest taka jaka powinna być zabawka! Pierwszą moją myślą było, że Oliwia jak to ugryzie to katastrofa. Dlatego sprawdziłam sama. Nie da się popsuć tej zabawki. Sorter zdecydowanie pobudza wyobraźnię dziecka. Musimy jeszcze trochę poczekać, ale wiem, że zabawka będzie na 100% w użyciu…

 

 

 

 

Rubbabu – Kot Pojazd Sensoryczny Fioletowy Mikro

…Kolory tych zabawek są niesamowicie żywe, a w dotyku przypominają skórkę brzoskwini. Mniejsze zabawki od Rubbabu są zdecydowanie lepsze dla takich maluchów, które dopiero poznają świat i uczą się go przez dotyk…

Dziękujemy za rozmowę. Oprócz cudownej atmosfery życzymy Wam śniegu i szczypiącego w nos mrozu 🙂 

Zdjęcia: @domowazasadzka