Za początek historii plakatów możemy uznać przełom XIX i XX wieku. Do rozwoju tej gałęzi sztuki przyczyniło się doskonalenie techniki litograficznej. Głównymi środkami wyrazu plakatu są: symbol, metafora, alegoria i znak wizualny i można go uznać za jedną z najmłodszych dziedzin grafiki. Jego specyfiką jest bezpośrednie oddziaływanie na przypadkowego widza…Brzmi poważnie? ..Pewnie…, że jest poważne – zapraszamy na przegląd małych dzieł sztuki !

  Widzem jest mały człowiek, który wyostrza swoje zmysły na otaczającą go estetykę. Wybór szeroki – jest w czym wybierać – zobaczcie sami !

Może zmienić całe wnętrze, jeden detal, jeden przedmiot, jeden plakat. Może go dopełnić, ocieplić. Ma jeszcze jedną zaletę. Możesz go po jakimś czasie zdjąć, zamienić na inny. Gdy koncepcja wnętrza ulegnie zmianie plakat jest najszybszą formą sztuki, którą możesz wymienić.

zdjęcie

Bardzo lubimy rzeczy Eef Lillemor.Ich lampki, plecaczki, notesy, lunchboxy i …? wiedzieliście o tym, że mają tez plakaty ? Tak ! – i to jakie!

Eef lillemor – plakat Rainbow

Wykonany z wysokiej jakości, pół-matowego papieru plakatowego, będzie idealnym uzupełnieniem wnętrza.

Materiał: papier 170g.
Format: A3 (297 × 420 mm)

Eef Lillemor – Plakat Papaya Twister

Eef Lillemor – Plakat Animal Alphabet

Macie w pokoiku pościel, otulacze, poduszki MAKI MON AMI – A może plakat do kompletu :)? Żywe, kontrastujące ze sobą kolory i  Ci bohaterowie: Lemur, Sowa, Flaming, Mors, Terrier i inni. Taki plakat będzie idealnym dopełnieniem wnętrza energetycznego malucha :)!Dostępne w formacie A4 i B2

Plakat – Lemur Leon 

Maki Mon Ami to kolekcja dla dzieci, stworzona przez jednego z najlepszych polskich projektantów – Dawida Wolińskiego.Wszystkie wiercipięty i dusze towarzystwa na pewno polubią Leona. Trudno go zatrzymać, kiedy biega po domu ze swoimi ulubionymi marakasami, lub wspina się po meblach. A jaki ma miły ogonek!

Plakat z lemurem Leonem został wydrukowany został wydrukowany na podłożu banerowym, a to oznacza, że jest nieprzerywalny i że można go zmywać. Sprawdzi się jako ozdoba kącika zabaw, świetnie będzie wyglądał zawieszony w nad stolikiem lub nad komodą. Rozmiary: A4 ( 21 × 29,7 cm)

Plakat – Sowa Pola Śpiąca 

Sowa Pola to doskonała towarzyszka dla dzieci, które uwielbiają podróże.

Razem z nią można wspominać wakacje i planować następne, wędrować z placem po globusie i przeglądać mapy. Pola doskonale rozumie wszystkich kolekcjonerów i kolekcjonerki patyków, kamyczków i kasztanów. Sama zbiera pióra i bardzo lubi oglądać swoją kolekcję.

Plakat z sową Polą został wydrukowany na podłożu banerowym, a to oznacza, że jest nieprzerywalny i że można go zmywać. Sprawdzi się jako ozdoba kącika zabaw, świetnie będzie wyglądał zawieszony w nad stolikiem lub nad komodą.

Rozmiary: A4 ( 21 × 29,7 cm)

Plakat Miś Dawid 

Plakat z misiem Dawidem został wydrukowany na podłożu banerowym, a to oznacza, że jest nieprzerywalny i że można go zmywać. Będzie najlepszą ozdobą sypialni maluszka, świetnie sprawdzi się powieszony nad przewijakiem lub nad łóżeczkiem.Rozmiary: B2 ( 50 × 70 cm)

Plakat Lama Mila

Lama Mila zerka ze Ściany i już wyciąga swojego polaroida, żeby cyknąć wam kilka zdjęć.

Razem z nią można pobawić się w przebieranki (uwielbia wszystkie błyskotki), pomalować paznokcie lakierami mamy, a na koniec porozwieszać na pozostałych ścianach wasze ulubione rysunki.

Plakat z lamą Milą został wydrukowany na podłożu banerowym, a to oznacza, że jest nieprzerywalny i że można go zmywać. Będzie najlepszą ozdobą sypialni maluszka, świetnie sprawdzi się powieszony nad przewijakiem lub nad łóżeczkiem.Rozmiary: A4 ( 21 × 29,7 cm)

zdjęcie

Lupio – Plakat Indianka A. Woldańska-Płocińska

Macie w domu malucha kochającego indiańskie klimaty- mamy dla niego super plakat! Wykonany z wysokiej jakości, pół-matowego papieru plakatowego, będzie idealnym uzupełnieniem wnętrza.

Ilustracje stworzyła Aleksandra Woldańska-Płocińska

Materiał: papier 170g. Format: A4

Lupio – Plakat Przyjaciele E. Dziubak

A może trochę Vintage :)?

Plakat do pokoju dziecięcego i nie tylko, polskiej marki Lupio. Wykonany z wysokiej jakości, pół-matowego papieru plakatowego, będzie idealnym uzupełnieniem wnętrza.
Ilustracje stworzyła Emilia Dudziak Materiał: papier 170g.Format: A4

Projekty OMM Desing na pewno dawno skradły Wasze serca. Wszystko dzięki twórczym wpływom niezwykłej szwedzkiej projektantki Ingeli P. Arrhenius.

Oprócz zabawek, naczyń, skarbonek do wyboru macie także plakaty – zobaczcie jakie fajne

OMM Design – Plakat Lwie Oblicze

OMM Design – plakat pies i koty 

zdjęcia: OMM Design

OMM Design – plakat kotek w okularach 

Na koniec zostawiliśmy dla Was coś absolutnie wyjątkowego – Co powiecie na podświetlony plakat? Takie rozwiązanie może pełnić także rolę „nocnego strażnika” dając poczucie bezpieczeństwa Waszemu maluszkowi emitując delikatne światło 🙂

A Little Lovely Company – Plakaty do Lightbox Poster Fun

A Little Lovely Company – Plakaty do Lightbox Poster Love

Plakaty holenderskiej marki Little Lovely Company do lampeczki Lightbox Poster. Wykonane z wysokiej jakości materiałów. Lightbox możesz postawić lub powiesić na ścianie.

Jest to oryginalna i efektowna dekoracja nie tylko w domu, ale również na przyjęciach, weselach czy urodzinach.

Wymiary: 20,4 × 28,7 cm

A Little Lovely Company – Lightbox Poster

Lampeczka na plakaty holenderskiej marki Little Lovely Company. Wykonana z wysokiej jakości materiałów. Lightbox możesz postawić lub powiesić na ścianie.

Wymiary: 30,5 × 21,5 × 7cm
Lightbox LED działa na baterie ( 6 × 1,5 V AA) lub energii elektrycznej ze standardowego zasilacza ( 9V DC500 mA ) . Obie opcje nie są w zestawie.

Zestaw zawiera jeden plakat.

Czy już macie swój ulubiony plakat :)?