W naszym cyklu wnętrzarskim pokazałyśmy już pokoik chłopięcy i dziewczęcy. A co powiecie na pokoik w stylu unisex? Każdy powód, by go urządzić, jest dobry. Dlaczego? Bo to wyjątkowo udana i elastyczna koncepcja. Jeśli przy tworzeniu dziecięcego królestwa nie chcesz kierować się płcią malucha, jest ona idealna także dla Ciebie. Możesz wyczarować genialne wnętrze – uniwersalne i neutralne, ale pełne uroku. Zarówno delikatne i subtelne, jak i zdecydowane i wyraziste.

W neutralnym, nie definiowanym płcią pokoiku, odnajdzie się i mała dzielna księżniczka, i nie mniej dzielny, mały rycerz. Jak tego dokonać, by uniknąć nudy, sztampy i braku charakteru? Wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki, a internet wrze od inspiracji. Możesz bawić się kolorami, grafiką i detalami, dowolnie nimi żonglować. Wybrać klasykę (zarówno w meblach, dodatkach, jak i kolorystyce), jak i zaszaleć – postawić na charakterne duety, mocnych kolorystycznych solistów bądź autorski mix – neutralne barwy doprawić mocnym akcentem.

Zobaczcie nasze inspiracje i najciekawsze typy zakupowe!

Klasyka

Pierwsze, co przychodzi na myśl, kiedy myślimy o pokoju neutralnym, to stonowana klasyka – biel, zarówna ta czysta, jak i złamana, beże i ciepłe odcienie szarości. Ta propozycja ma wielu miłośników – to zdecydowanie wersja unisex.

pokój unisex

Źródło: 1/2/3/4

Pastele

A co powiesz na pastelowe ściany? Miętowe, a także – tak, tak! – różowe i błękitne? Nie bój się ich. Wystarczy dobrać odpowiednie dodatki, a pokój wcale będzie nie „dziewczyński” czy „chłopacki”, a zwyczajnie… niemowlęcy.

pastele kolaż

Źródło: 1/2/3/4

Graficzne ściany

Paski, kropki, trapezy i inne graficzne wygibasy, które pokrywają duże płaszczyzny – podłogi czy ściany – nadają wnętrzu niezwykłego charakteru i pazura. No i cieszą (nie tylko dziecięce) oko.

graficzne sciany kolaż

Źródło: 1/2/3/4

Biało-czarne wariacje

Kto powiedział, że biel jest nudna? W zestawieniu z czernią sprawia, że pokoik staje się nie tylko uniwersalny, ale także przytulny i stylowy.

biało-czarne

Źródło: 1/2/3/4

Mocne akcenty

Jeśli szukasz kompromisu pomiędzy zachowawczą neutralnością a pazurem, możesz postawić na jasne ściany i mocne, wyraziste dodatki. Mogą to być dekoracje, meble, ale także dywaniki, zasłony czy poduszki. Zobaczysz, że charakterne detale potrafią zdziałać cuda.

mocny akcent kolaż

Źródło: 1/2/3/4

Zdecydowane ściany

A jeśli Twoje oko tęskni za nasyconym kolorem – co wtedy? Wówczas do Twojej dyspozycji oddają się zielenie, turkusy czy nasycone szarości. One także sprawdzą się w pokoju unisex.

Zdecydowane ściany kolaż

Źródło: 1/2/3/4

Zobaczcie nasze propozycje do pokoiku w stylu unisex:

kolaż z numerkami

1.    OMM Design – Plakat Orkiestra
2. Skip Hop – Mata Playspot Niebiesko-Żółta
3. Done By Deer – Karuzela dla Niemowląt Blue
4. Maki Mon Ami – Naklejki Ścienne Sowa Pola
5. Kids Concept – Girlanda Zielono-brązowa
6. DwellStudio Album do Zdjęć Chocolate Dots
7. Lorena Canals – Dywan do Prania w Pralce Casita Beżowy
8. Done By Deer – Pudełka Duże 2 sztuki
9. Moulin Roty – Fotel Les Pachats
10. Lamps&co. – Lampa Stojąca Sowie Opowieści
11. Maki Mon Ami – Dwustronny, Ocieplany Zestaw do Spania z Misiem Dawidem
12. Bellamy – Łóżeczko Ruban by Natalys Szare
13. Lamps&co. – Poduszka Dwustronna Przyjaciele z Lasu
14. Lilliputiens – Cyrk Albert Poducha ze Schowkiem na Skarby