Przespacerowanie się po dużym sklepie dla dzieci może przyprawić o ból głowy. Wszystkie zabawki są pogrupowane według płci, a z tej segregacji możemy wysnuć dwa wnioski: dziewczynki bawią się wyłącznie na pastelowo, a chłopcy – na zgniło zielono. Jedne zabawki są słodkie, drugie – agresywne.

Trudno jest wyłowić dla chłopaków rzeczy, które będą trafiały w ich zainteresowania, a jednocześnie będą ładne, starannie wykonane i angażujące. Na szczęście w naszym butiku takie znajdziecie. Oto kilka pomysłów na fajne, chłopackie zabawki, które będą idealnym prezentem na Dzień Dziecka.

W męskiej selekcji pomogła nam Marlena z bloga Makóweczki.

makoweczki-dzien-dziecka-11-011

1. Większość chłopców w tym wieku kocha klocki. Im bardziej nieoczywiste tym lepiej.

2. Mimo, że Maks nie jest fanem zabaw manualnych, lubi składać modele – samoloty, roboty, dinozaury.. Empire State pewnie też.

3. Gra pamięciowa którą (zw. na gabaryty) można zabrać do przedszkola.

4. Opis ten sam co w pkt. 9 u Lenki. Choć może w grę w kosza można by zaangażować MM/PT.

5. Gra Djeco idealna dla małego geeka, który lubi rozwiązywać zagadki. „Dziecko musi narysować ścieżki łączące wszystkie obrazki na karcie, tylko określona liczba ścieżek jest dozwolona do narysowania na danej karcie. Walory edukacyjne: ćwiczenie koordynacji oko-ręka.”

6. Matrioszki Roboty, to raczej element ozdobny. Świetnie pasowałby do Maksiowego pokoiku.

7. Kredki Eboo, za opakowanie dostają 10 punktów do lansu w oczach 6-latka.

8. Wszystko co ‚głupie’ śmieszne, co można wygiąć, przyczepić do szyby i nabijać się z tego z kolegami, ucieszy 6-latka. Moluk- Oogi nawet nazwę ma idealnie.. śmieszną 😉

9. Uniwersytet dziecięcy wyjaśnia tajemnice kosmosu‚ nie muszę czytać opisu, żeby wiedzieć, że ta pozycja zachwyciła mnie i mojego (czytającego bez przerwy) synka.

10. Puzzle to zawsze dobry pomysł na prezent. Szczególnie w niebanalnej wersji w .. roboty.

oraz Agnieszka z bloga buuba.pl

buuba-11

1. Zielony Szpadel za idealną cenę, jest TU(klik). Odkąd mamy podwórko to mały Bubek gmerałby się w piasku 24h na dobę. Planujemy mu zakup takich prawie prawdziwych, nie plastikowych akcesorium na podwórko, a później jeszcze mały drewniany domek… kolorowe kwiatki i plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Nie wiem czy zdążymy w tym roku, ale prędko trzeba realizować zamysł, bo mi zaraz dzieci wyrosną! 😉

2. Dużo przebywamy teraz na podwórku, więc krem na każdą pogodę jak znalazł. Ale uwaga! Jeśli zamówicie TEN(klik) krem, to nie wiem czy go zaczniecie używać, jest tak pięknie zapakowany, że żal jest go otworzyć! Nie dawno dostałam paczkę od Momme i wiem co mówię!!!

3. Ten mały stempelek starszego brata (bądź jeszcze niektórzy mówią klon) uwielbia takie przekładanki, koraliki, rzeczy kolorowe. Coś co manualnie może wziąć swoimi małymi rączkami, i w dodatku sprawić, że się przemieści. Drzewko Skip Hop TUtaj.

4. Wydaje mi się, że ta zabawka byłaby hitem, Bubkowy uwielbia coś składać, przyklejać. Uwielbia kolorowe rzeczy 🙂 PrzyssawkiTU.

5. Golaski z Sony Angel widziałam w wielu miejscach. Obecnie teraz następuje u nas fascynacja taką formą zabawy, więc na pewno niebawem przyjdzie pora na nas:) Znajdziecie je TU.

6. Taczka patrz punkt 1 🙂

7. Kask powinien posiadać każdy szanujący swoją głowę chłopczyk. I każdy rodzic powinien nabyć kask, ze względu na bezpieczeństwo swoich dzieci. Patrz do czego nam się przyda – punkt 10

8. O tej lampce rozmawiałyśmy z Ciocią Nati nie raz, fajnie gdyby stała obok łóżka Bubka, idealne lekkie światło, by rodzic widział swoim podstarzałym okiem literki w książeczce, a dziecko by mogło spokojnie zasnąć, by nic go w oczy nie raziło. Lampka Mr Maria

9. O tym jak Bubek uwielbia puzzle miałyście okazję się przekonać TU i TU, Tu i Tu. Więc na każde TAKIE mamy chrapkę.

10. Jesteśmy już w takim wieku, że hulajnogi i jeździki nie sprawiają nam większego problemu 😉 Skuter Janod

Więcej naszych propozycji na prezent dla chłopca znajdziecie tutaj.