Zespół projektowy z niemieckiego studia Remember udowadnia, że przedmiotem zabawy designerów może być dosłownie wszystko: nie tylko mebel, ale i męski krawat, doniczka, kalendarz, a nawet… puzzle czy karciana gra.

W Niemczech produkty Remember są znane i mile widziane w domach ludzi wrażliwych na dobry projekt. Wyróżniają się spójną stylistyką i konsekwencją w wyborze kolorów. Ich zabawki, choć przeznaczone dla dzieci, są wymyślane według tych samych zasad, co dorosły asortyment marki. To tak bardzo się spodobało klientom, że dziś znajdziemy je w sklepikach muzealnych (Guggenheim, MoMA), w papeteriach i w sklepach z wzornictwem w Rosjo, Japonii, Stanach i Europie. Są i w Polsce, bo szeroki wybór produktów Remember dla dzieci znalazł się w butiku Mamissima.

remember-1

Znajdziemy tu przede wszystkim układanki inne niż wszystkie. To powiew świeżego powietrza dla dzieci, które zazwyczaj układają obrazki. Układanie abstrakcyjnego, energetycznego motywu jest całkiem inną zabawą i z całą pewnością warto jej spróbować. Okazuje się, żed zieciaki to uwielbiają.

remember_3

Doskonałą zabawą jest też budowanie – nie z klocków tym razem, a z kart konstrukcyjnych. Ta całkiem popularna w latach 70. zabawka doczekała się wielu swoich wersji, ma ją też Remember. Zabawa kartami wyzwala wyobraźnię i daje możliwości, jakich nie oferują zwykłe klocki, bo elementy trzymają się siebie, ale są lekkie i nie straszna im grawitacja.

remember-4

Zupełnie wyjątkową rozrywkę zapowiada też kartonowe sudoku. Już trzylatki potrafią się bawić je najprostszymi wersjami. Świetnie, że dzięki Remember ta zabawa może wyglądać tak ładnie i kolorowo.