Jak sami pewnie wiecie, dużo dzieję się na naszym Instagramie. Codziennie staramy się Wam dostarczać nowe inspiracje wyprawkowe, zabawkowe, pokoikowe… ale nasz Instagram ma również jeszcze jedną, nawet byśmy powiedziały, że najważniejszą rolę. Zbiera wokół nas wspaniałe Rodziny, dzięki którym możemy być częścią wyjątkowych momentów z ich życia.

Chcemy Was zaprosić na pierwszą odsłonę naszego cyklu #rodzinniezmamissima, której gościem jest Asia, autorka profilu @asiasle85 który obserwujemy od dawna.

Asia jest Mamą dwójki wspaniałych dzieci: 9-letniego Kacpra i 4-letniej Kornelki. Jej zamiłowanie do fotografii i mody, możemy codziennie podglądać na IG. Zapraszamy na krótką rozmowę, w której dowiecie się więcej o Jej świecie 🙂

Rodzina jest dla mnie…

najważniejsza. To ludzie którzy ją tworzą, to my i każdy z osobna. Rodzina to początek życia i nieskończona miłość.

Moje najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa…

Mam wiele pięknych wspomnień z dzieciństwa. Pamiętam, jak byłam dzieckiem, przychodził weekend i mama przekładała wafle dżemem, które potem kroiła do kawy. Ja z siostrą piłyśmy inkę, naśladując rodziców. Jedliśmy te wafle, ich smak mam nadal w pamięci, jako coś najsmaczniejszego na świecie, a wychowywałam się w czasach, gdzie słodycze nie były tak dostępne jak teraz. Rozmawialiśmy, oglądaliśmy wspólnie film familijny. Piękne były te chwile razem. Cudowne były też dwumiesięczne wakacje u babci na wsi, pełne beztroski i ganiania po podwórku od świtu do nocy. Wspominam je z ogromnym sentymentem.

Moje największe wyzwanie, odkąd zostałam Mamą…

samo bycie mamą. Bo to jednocześnie i trudne i piękne. I wynagradzające i wymagające wielu poświęceń. Odkąd zostałam mamą chciałabym wydłużyć dobę i poświecić każdemu dziecku odpowiednio dużo czasu.

Nigdy też nie sądziłam, ze przyjdzie mi być mamą dziecka z zespołem Downa i musieć walczyć o lepszy byt mojej córki, uświadamiając innych i udowadniając na każdym kroku, że każde życie ma znaczenie, że każde życie się liczy bez względu na liczbę chromosomów. Wyzwaniem jest wychowanie dzieci na dobrych ludzi, by byli jednocześnie i silni i wrażliwi na krzywdę ludzką. Poza tym wyzwania zmieniają się wraz z wiekiem dzieci- Kacper zaraz będzie dorastał i na pewno dojdzie dużo nowych wyzwań, a Kornelka ze względu na jej zespół dłużej zdobywa pewne umiejętności. Teraz dużo czasu poświęcamy na naukę mowy, co mam nadzieję, będzie rzutowało na samodzielność Kornelii w przyszłości.

Jakie emocje towarzyszyły Ci jak dowiedziałaś się, że zostaniesz Mamą?

Była radość nie do opisania, bardzo się cieszyłam.

Choć nasze szczęście zachwiało się w posadach, kiedy to w drugiej ciąży okazało się, że nosze pod sercem córeczkę z zespołem Downa. Doszedł strach i przerażenie, które jednak szybko zamieniliśmy na pełnie miłości.

W macierzyństwie uwielbiam…

to uczucie wdzięczności za to, że mam moją dwójkę. I że dzięki nim mogę sama momentami wrócić do dzieciństwa i czuć się jak dziecko, patrzeć na świat ich oczami i zachwycać się najdrobniejszymi rzeczami.

Nasze codzienne rytuały…

poranki w naszym łóżku, gdzie wszyscy przytulamy się, wygłupiamy, czytamy książki, snujemy plany. Codziennie staramy się, by coś zrobić razem- nawet jeśli jest to tylko wspólny posiłek.

Moje dzieci uwielbiają̨…

gdy jesteśmy w komplecie i wspólnie spędzamy czas.

Mama czy Tata? Które z Was ma najcięższe zadania związane z rodzicielstwem?

Nie mnie to oceniać, każdy z nas ma jakieś trudy. Samo rodzicielstwo to zarówno dar jak i wyzwanie. U nas w rodzinie mamy podzielone obowiązki. Ja jestem częściej w domu, więc siłą rzeczy zajmuje się dziećmi, więcej ćwiczę z Kornelią, która wymaga ćwiczeń logopedycznych. Ale tata, kiedy tylko wraca z pracy jest cały dla dzieci i poświęca im czas i swoją uwagę.

Wolny czas spędzamy…

Głównie aktywnie, odkrywając nieznane zakątki naszego miasta.

Gdy znajduje czas tylko dla siebie, najchętniej…

Siadam z kubkiem kawy i czytam książkę albo słucham ulubionej muzyki.

 

Asiu, dziękujemy za rozmowę 🙂 Życzymy Wam samych wspaniałych chwil i cudownych, zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 🙂

Zdjęcia: @asiasle85